هادی غفاری: کسی برای دفاع از نظام باقی نمانده است

هادی غفاری نماینده مجلس اول می‌گوید شورای نگهبان خود را اسلام می‌داند و مخالفین خود را چون با آن‌ها هم عقیده نیستند را به دلیل عدم التزام به اسلام رد صلاحیت می‌کنند.
هادی غفاری نماینده مجلس اول می‌گوید شورای نگهبان خود را اسلام می‌داند و مخالفین خود را چون با آن‌ها هم عقیده نیستند را به دلیل عدم التزام به اسلام رد صلاحیت می‌کنند.

رویداد۲۴ - زمان زیادی تا شروع تبلیغات برای انتخابات مجلس یازدهم باقی نمانده است. اصلاح‌طلبان همچنان در بلاتکلیفی برای عدم تایید صلاحیت نیروهایش به سر می‌برند؛ طیف گسترده‌ای از کاندیدا‌های اصلاح طلبان در انتخابات رد صلاحیت شدند و بستن لیست ۳۰ نفره برای تهران، به کاری سخت تبدیل شده است.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، با توجه به اتفاقات چند ماه اخیر از جمله برخورد با اعتراضات، سرنگونی هواپیمای اوکراینی، وضعیت اقتصادی و ... میزان مشارکت در انتخابات پیش رو بسیار کم خواهد بود.

حجت الاسلام هادی غفاری نماینده پیشین مجلس به رویداد۲۴ می‌گوید: ما یک قانون داریم و یک اخلاق. اگر بخواهیم یک خانه را با قانون اداره کنیم، زن اگر بخواهد از خانه خارج شود یا به خانه مادرش برود نیازمند اجازه همسرش است و ممکن است همسر بگوید نه من اجازه نمی‌دهم که به خانه مادرت بروی. این دیگر بی اخلاقی است و آن خانه برای زن تبدیل به یک زندان تبدیل می‌شود. در فقه ما قید اخلاق حاکم بر قانون است. متاسفانه قانون ما بر اساس سلیقه پیش می‌رود. شورای نگهبان معتقد است کسانی که در مجلس حرف می‌زنند، کسانی که مقاله می‌نویسند یا به نوعی نقد دارند، پس ما را قبول ندارند و ما هم که برابر با اسلام هستیم، پس باید آن‌ها را رد صلاحیت کنیم. زمانی که خودشان را با اسلام یکی می‌دانند به معنای این است که طرف مقابل اسلام را قبول ندارد و از همین رو به دلیل عدم التزام به اسلام آن‌ها رد می‌کنند.

غفاری با بیان اینکه قید اخلاق در کشور ما رعایت نمی‌شود، گفت: اگر قانون و اخلاق رعایت می‌شد، باید به این فکر می‌کردند همین افرادی که امروز آن‌ها را رد صلاحیت می‌کنند، فردا روز چه کسی می‌ماند که از این نظام دفاع کند؟ تفنگ، تفنگچی هم می‌خواهد. اگر تفنگ‌چی را له کردید، فردا که جنگ شد کدام تفنگچی قرار است تفنگ به دست بگیرد؟او می‌گوید: آقایانی که رد صلاحیت می‌کنند بدانند که با این کار حتی مشارکت عمومی مردم را هم کاهش می‌دهند. من و همسرم ۵ پسر داریم، وقتی همسر و فرزندانم می‌بینند پدرشان که فردی متدین است و به خاطر این انقلاب بسیار کتک خورده و جانباز شده و تا مرز ترور هم رفته است، صلاحیتش به دلیل عدم التزام به اسلام رد می‌شود، طبیعی است که دیگر در انتخابات شرکت نمی‌کنند. فرزندان من زن و فامیل‌های بسیار زیادی دارند و طبیعی است که همه آن‌ها نیز با توجه به این شرایط در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: