امیر طاهری در حسرت لیس زدن به چکمه های محمدرضاشاه!

ویدئو
امیر طاهری، سردبیر روزنامه ی کیهان در زمان شاه، که طرفدار سرسخت دیکتاتوری سلطنتی است، در یک سخنرانی در لندن آرزو می کند که کاش چکمه های محمدرضا شاه را لیس می زد!

 

امیر طاهری، سردبیر روزنامه ی کیهان در زمان شاه، که طرفدار سرسخت دیکتاتوری سلطنتی است، در یک سخنرانی در لندن آرزو می کند که کاش چکمه های محمدرضاشاه را لیس می زد!

امیر طاهری، مدتی است در جایگاه «تئوریسین» سیاسی می کوشد با انکار نقش رژیم پادشاهی در روی کار آمدن روح الله خمینی، همه ی نیروهای مخالف رژیم جمهوری اسلامی، جز سلطنت طلبان را، خائن بنمایاند و با دروغپردازی های بزرگ همه ی تبهکاری های رژیم محمدرضاشاه را خدمت به میهن جلوه دهد.

طاهری، از جمله کودتای ضدملی ۲۸ مرداد را، «قیام ملی» قلمداد و نقش سرویس های جاسوسی بیگانه در سرنگونی دولت ملی مصدق را، که امروزه نزد همه پژوهشگران سیاسی و تاریخدانان معتبر ایران و جهان واقعیتی آشکار است، انکار می نماید.

گفتنی اینکه روزنامه ی حکومتی کیهان، که امیر طاهری سردبیری آن را بر عهده داشت، در جریان انقلاب منحوس ۱۳۵۷ بزرگترین نقش تبلیغ خمینی و عوامل او در داخل ایران و خبررسانی تظاهرات طرفداران خمینی را داشت، از جمله اینکه نخستین نشریه ی رسمی بود که روح الله خمینی شارلاتان را در تابستان ۱۳۵۷ «حضرت آیت الله العظمی» نامید!

 

نمونه هایی از کوشش های «درخشان» امیر طاهری و همکارانش در روزنامه ی کیهان زمان شاه، برای تبلیغ «انقلاب اسلامی» روح الله خمینی:

 

 

 

 

 

 

  

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/11102
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر کاوه جویا

نظر : 
آقای توکلی گرامی، حالا که نادرستی ادعای شما درباره ی «رفتن امیر طاهری از کیهان دو هفته پس از استعفای هویدا» روشن شد، باز به تکرار ادعای بی پایه ی خود پیرامون نقش نداشتن امیر طاهری در تبلیغ فتنه ی خمینی پرداخته اید، هرچند که من در کامنت پیشین پاسخ این ادعای شما را به روشنی داده ام. شما حتی نتوانستید از آقای هوشنگ اسدی، که ادعای «رفتن امیر طاهری از کیهان دو هفته پس از استعفای هویدا» را از ایشان نقل قول کرده اید، تأییدی، ولو در اندازه ی یک کامنت کوتاه،برای این گفته بگیرید، هرچند که با هوشنگ اسدی تماس و آشنایی دارید و با ایشان مصاحبه هم کرده اید.
چنانکه نوشته اید، امیر طاهری منصوب شخص محمدرضاشاه به عنوان سردبیر روزنامه ی کیهان بود و سال ها در این مقام وفادارانه به دیکتاتوری سلطنتی خدمت کرد. اما از میانه ی سال ۵۶ به تبلیغ فتنه ی خمینی در کیهان پرداخت، چنانکه خود امیر طاهری می گوید که پس از
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
کلام آخر: 1-نقد اینجانب به نوشتار کاوه جویا ،مشخصا یک چیز است و آنهم این است که بریده های روزنامه کیهان سال 57 که بعنوان فاکت آورده است ربطی به امیر طاهری ندارد.امیر طاهری انتخاب محمد رضا شاه بعنوان سر دبیر -علیرغم مخالفت صاحب امتیاز کیهان- بود وا ین موضوع را در کامنت زیر و به نقل از مصباح زاده آورده ام .2- امیر طاهری مثل هر روزنامه نگاری صاحب دیدگاه سیاسی است که می توان با آن مخالف و یا موافق بود(بطور مثال با چکمه لیسی محمد رضاشاه هم بشدت مخالفم )3-بار ها اعلام کرده ام در فردا ی جمهوری اسلامی ایران ، به جمهوری دمکراتیک ایرآن (با محتوای غیر متمرکز )رای خواهم داد4-بر این نظر هستم که کارشناسان و ژورنال نالیستهای نخبه کشور همچون امیر طاهری ،مسعود بهنود و.....سرمایه های مردم و کشور ایران اند، آنان به دلیل برانداز سلطنت طلب و یا اصلاح طلب جموریخواه نبایستی تخریب شوند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
مصباح زاده: «آقای هویدا از اواسط دوران صدرات خود به فکر نفوذ بیشتر در مطبوعات افتاد. پیش از آن او سعی کرده بود عده ای از روزنامه نگاران را به صورت دوستان شخصی خود در آورد. در این راه مشاور، راهنما و کمک اصلی او فرهاد نیکوخواه بود...یک روز نیکوخواه پیش من آمد و گفت آقای نخست وزیر علاقمند است که شما امیر طاهری را به سردبیری کیهان بگمارید. من گفتم در حال حاضر من از سردبیر فعلی کیهان آقای سمسار که قریب بیست سال است در این سمت صادقانه با کیهان و من کار می کند کمال رضایت را دارم....٠
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کاوه جویا

عنوان مقاله: 
امیر طاهری در حسرت لیس زدن به چکمه های محمدرضاشاه!
نظر : 
آقای توکلی گرامی، نوشته اید: : «برای آقای هوشنگ اسدی که در سال ۵۶ و ۵۷ سر دبیر شب کیهان بود ،سوال کردم ،ایشان نوشت : امیر طاهری دو هفته بعد از استعفای هویدا در سال 1356 از کیهان رفت و هیچ مسئولیتی نداشت». این گفته نادرست است. امیرعباس هویدا در ۱۶ مرداد ۱۳۵۶ استعفا داد. دو هفته بعدش می شود: ۳۰ مرداد ۵۶. طبق گفته ی شما از قول آقای هوشنگ اسدی، آقای امیر طاهری از ۳۱ مرداد ۵۶ دیگر هیچ مسؤولیتی در کیهان نداشته است، در صورتیک خود امیر طاهری در گفتگو با صدای آلمان می گوید که پس از آبان ۵۶ در مقام سردبیری کیهان دستور چاپ آگهی تسلیت مرگ مصطفی خمینی را در کیهان داده و از قول روزنامه ی کیهان هم این رخداد را به «آیت الله العظمی خمینی» تسلیت گفته است!
https://www.dw.com/fa-ir//a-15912097

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کیانوش توکلی هم مانند امیر طاهری در عالم برزخ دو تصمیم قرار داشت . از یکطرف به عنوان سرباز وطیفه ارتش ، در جشنهای 2500 ساله شرکت نمود و نقش سرخپوستهای مازی را بازی کرد . و از طرف دیگر ، بعنوان شخصی از دیار میرزا کوچک خان جنگلی، از چریکهای فدایی علیه سلطنت حمایت میکرد. ... مواضع امروزی امیرطاهری در مخاقل سلطنت طلب نشان میدهد که وی چه فرد ... داغانی است. در محافل غیر شاهی ،خودش را متمدن و غربگرا و سکولار نشان میدهد.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
امیر طاهری در مصاحبه با دویچوله :خبر نگار از طاهری می پرسد :
«یعنی شما با انقلاب موافق بودید، به این ترتیب.»
نه موافق نبودم. نظر شخصی من با وضع روزنامه فرق دارد. منتها نمی‌دانم این را خوب توضیح دادم یا نه. من به عنوان یک شخص ممکن است هر نظری داشته باشم، منتها از روزنامه نباید انتظار داشته باشم که برود انقلاب کند، باید خودم بروم انقلاب کنم. یا اگر مخالف انقلاب هستم، از روزنامه انتظار نداشته باشم که انقلاب را سرکوب کند، خودم بروم سرکوبش کنم.
در نتیجه، روزنامه‌نگاری در ایران واقعاً کار مشکلی بود. از یک طرف، فشار شدید دولت -که البته اگر جرأت داشتید و جلوی‌شان می‌ایستادید، بالاخره کاری نمی‌توانستند بکنند- و از طرف دیگر فشار شدید مردم. کمونیست‌های ما می‌خواستند من کمونیست باشم، ناسیونالیست‌ها می‌خواستند که
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
خوب برای آقای هوشنگ اسدی که در سال ۵۶ و ۵۷ سر دبیر شب کیهان بود ،سوال کردم ،ایشان نوشت :« امیر طاهری دو هفته بعد از استعفای هویدا در سال 1356 از کیهان رفت و هیچ مسئولیتی نداشت و

ایرج و پرویز پسران دکتر مصابح زاده اسما سردبیر شدند اما کیهان عملا توسط معاونین سردبیر رحمان هاتفی- هوشنگ اسدی اد اره می شد- بعد از خروج خانواده مصباح زاده در آغاز سال 57 رحمان هاتفی عملا سر دبیر شد و معاونینش هوشنگ اسدی- محمد بلوری بودند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کاوه جویا

عنوان مقاله: 
امیر طاهری در حسرت لیس زدن به چکمه های محمدرضاشاه!
نظر : 
آقای توکلی گرامی، ویکی پدیا خود ناقل اطلاعات از دیگر منابع است و آن دسته از اطلاعات ویکی پدیا که مستند به رفرنس معتبری نباشند، هیچگونه ارزش استنادی ندارند. منبعی که من از آن برایتان دلیل آوردم، سخنان خود امیر طاهری در یک رسانه ی شناخته شده به نام «صدای آلمان» به نشانی:
https://www.dw.com/fa-ir//a-15912097

و نیز گزارش این رسانه پیرامون پیشینه ی وی است. شما این منبع معتبر و دیگر منابعی را که بر پیشینه ی پر از دروغ، آلودگی و نوکرصفتی امیر طاهری گواهی می دهند نادیده می گیرید و در عوض یک ادعای بی پایه و بی رفرنس ویکی پدیای فارسی را در برابر این واقعیات روشن علم می کنید!
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
این اطلاعات از ویکی پدیا قابل دسترسی است و نشان می دهد که امیر طاهری هیج مسولیتی از سال ۵۶در سردبیری کیهان نداشت ، همچنین برای آقای هوشنگ اسدی هم نوشته ام ولی هنوز پاسخی نداد ه است.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کاوه جویا

عنوان مقاله: 
امیر طاهری در حسرت لیس زدن به چکمه های محمدرضاشاه!
نظر : 
آقای توکلی گرامی، این ادعا را که می گویید امیر طاهری در زمستان ۵۶ از روزنامه ی کیهان کناره گیری کرده و دیگر نقشی در این روزنامه نداشته است از کجا آورده اید؟ واقعیات عینی خلاف ادعای شما را گواهی می دهند. امیر طاهری در سال ۲۰۱۲ میلادی گفتگویی با تارنمای صدای آلمان (دویچه وله) داشته است. در مقدمه ی این گفتگو در معرفی امیر طاهری آمده است: « امیر طاهری روزنامه نگار ایرانی که سردبیری روزنامه کیهان را تا نخستین روزهای انقلاب بر عهده داشت...».
درباره ی نقش رحمان هاتفی در کیهان روزهای انقلاب، گفتنی است که این نقش و جایگاه از سوی خود امیر طاهری به هاتفی داده شد. در همین گفتگو با صدای آلمان امیر طاهری می گوید که خود او رحمان هاتفی را که برکنار شده بوده دوباره به کار در کیهان برگردانده است: «موقعی که من سردبیر کیهان شدم،...رحمان هاتفی و ۱۴ نفر دیگر را ممنوع‌القلم کرده بودند. من به محض این‌که آمدم،
عدم انتشار شده: 
false

عنوان مقاله: 
در مورد امیر طاهری
نظر : 
مطلب کاوه جویا نظر به افکار سیاسی و موضع گیری امیر طاهری بخصوص نسبت به رد کودتای علیه مصدق دارد. یکدفعه کیانوش توکلی با وحشت برای دفاع از طاهری با سه تا مثلا کامنت که میتوانست در یک کامنت خلاصه شود، وارد میشود. انهم با تعداد زبانهای خارجی یا کتابهایش. اینها چه ربطی به مواضع سیاسی مشخص او دارد میتوان ده زبان خارجه دانست و شش کتاب هم علیه مردم ایران نوشت، باید به این آدم منبر دارد؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
طاهری تاکنون ۱۱ کتاب منتشر کرده‌است که برخی از آن‌ها به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده‌اند
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
کلیه بریده روزنامه کیهان (سال 1357 ) و در زمان سر دبیری هاتف رحمانی(توده ای ) و پس از کناره گیری امیر طاهری می باشد و نباید کار نکرده را به گردن امیر طاهری انداخت، می شود از چکمه لیسی او در سال1398 انتقاد کرد ولی کار نکرده را نباید به حساب او نوشت
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
امیر طاهری از محدود از کارشناسان مسایل خاورمیانه است . او به دو زبان فرانسه و انگلیسی مسلط است و پس از مهاجرت توانسته است بعنوان یک ژورنالیست و کارشناس منطقه ای به فعالیت روزنامه نگاری اش ادامه دهد
عدم انتشار شده: 
false