مروری بر روی دادها و گفته ها ( 30 نکته )

*توصیه میشود معترضان به نحوه اداره کشور و قوانین موجود انتخابات ، با رای ندادن رفراندمی را رقم بزنند ،توافق همه معترضین با پرهیز از شرکت در انتخابات « بهترین گزینه برای اصلاح اموربا کمترین هزینه و درد سر » آنهم در نهایت متانت و آرامش بنظر میرسد( این توصیه یکی از 30 مورد میباشدو بعنوان چکیده نقل گردید )

     30 نکته  - مروری برگفته ها و رویدادها ی اخیر   ضیاءمصباح

* راه نجات کشور اصلاحات_ساختاری است؛ پاسخگوبودن ،  انتخابی‌شدن رهبر و ادغام در ریاست‌جمهوری؛ خلع ید از سپاه در تمام عرصه‌های غیرنظامی؛ استقلال قاضی و دستگاه قضا؛ تاسیس شبکه‌های خصوصی صوتی - تصویری؛ آزادی اندیشه، بیان، قلم، مطبوعات، اطلاع‌رسانی و از همه مهمتر انتخابات آزاد.

*توصیه میشود  معترضان به نحوه اداره کشور و قوانین موجود انتخابات ، با رای ندادن رفراندمی را رقم بزنند ،توافق همه معترضین با پرهیز از شرکت در انتخابات « بهترین گزینه برای اصلاح اموربا کمترین هزینه و درد سر » آنهم در نهایت متانت و آرامش بنظر  میرسد

* به دلايل  اقتصادى، فرهنگى تربیتی ، آئينى ، اخلاقى ، تاريخى ، هويتى ، اجتماعی ، سیاسی و مهمتر از همه جغرافياى سياسى منحصر به فرد ايران ، و حتى از منظر نماى ظاهرى : ،سيستم پادشاهى  بهترين مدل كشور دارى در مقايسه با مدل ولايت فقيه( ملغمه اى از خلافت و سلطنت) و  جمهورى یا  مدل شورایی آنهم با بی تفاوتی مردمان در این رابطه - مى باشد.

*در لیست سیاه قرار گرفتن  : انسداد  حساب‌های بانک‌ها در خارج ، تشدید جرم پولشویی و افزایش نظارت و کنترل های شدیدتر  ، از بین رفتن تتمه  اعتماد جامعه بین الملل، بحران  مالی و بانکی،  ایجاد التهاب در بازار بورس ، ارز و کالا را به وجود خواهد آورد.

* حاکم فربه خراسان رضوی گفته : هر کس رای ندهد جهنم رفتنش قطعیست ،  پس رای نمی‌دهیم زیرا بهشت موعود این جماعت مکانی ا‌ست شبیه همین شرایطی که برای ملت فراهم کرده ا ند ،  بهشتی را که بر اساس معیارهای این نابخردان  اداره میشود تجسم کنید قطعا آتش جهنم را ترجیح میدهید.....

 * ایا بهتر نبود  روحانی  کمی اهل خویشتنداری بود و مقداری رعایت  می‌کرد و در این شرایط کنفرانس مطبوعاتی ترتیب نمی‌داد!او ملت را از جمله موجوداتی فرض نمی کرد  که 2+2 را بیش از عدد 4 میدانند !

* نپذیرفتن FATF «اقتصاد حاصل دست پخت متولیان فاسد »  را در مقابل نظام مالی و پولی بین‌المللی قرار خواهد داد،  درصورت نپذیرفتن لوایح چهارگانه «گروه اقدام مالی مشترک»  روابط پولی و مالی بین‌المللی  با خطر مواجه میشود .

* دخترهای دانشجو  بهتر از آقایان مسائل را می‌فهمند - پهنای باند و سرعت اینترنت را ۳۳ درصد افزایش یافت  که زنان بتوانند کار دستی !!؟ خود را در اینترنت به نمایش بگذارند- الگوسازی برای سبک زندگی و رفتار ما ! بسیار حائز اهمیت است.

* گروه های سیاسی موجود دست پرورده نظام - با کارکردی این چنین طی 4 دهه کماکان سطحی و غیرعقلانی عمل می‌کنند .. زیرا تربیت یافته گل خانه ای بوده و برخوردار  از رانت سیاسی ....‌

 اینا ن امروز برای رقابت سیاسی بدون اتکا به رانت واز آن دردناکتر حذف رقبای صوری ،حتی  آمادگی ورود به همین صحنه «نتیجه از پیش تعین شده » را ندارند .

 * رئیس سازمان پزشکی قانونی به سخنان روحانی در مورد آمار کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان واکنش نشان داده و گفت : این سازمان 'هیچ وظیفه‌ای' برای اعلام عمومی این آمار ندارد و دولت باید این آمار را اعلام کند.

* اصولگرایان غالباً خود را با "نه" تعریف می‌کنند. نه به انعطاف، نه به مصالحه، نه به مذاکره، نه به معاهدات مالی و پولی بین‌المللی، نه به آشتی، نه به مدارا، نه به الگوهای شناخته شدۀ توسعه و نه به بسیاری چیزهای دیگر!

*بیش از دو ماه از اعتراض‌های تالم آورتوام با تلفات بسیار آبان‌ماه  می‌گذرد و هنوز شمار افرادی که در جریان اعتراض‌ها  کشته و یا بازداشت‌ شدند مشخص نیست.

* بررسی اجرای تعهدات ایران در زمینه مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم در دستورکارنشست  گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف است.نشست گروه  یک‌شنبه ۲۷ بهمن در پاریس آغاز و تا  جمعه دوم اسفند ادامه دارد و احتمال اعطای فرصتی مجدد حدود 4 ماه وجود دارد .

* معاون وزیر ارتباطات و فناوری  گفته : بابت "حملات اخیر سایبری به زیرساخت‌ها نگرانیم که با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و ملت بگویند حاکمیت کیفیت را پایین می‌آورد".

* روحانی در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره  خوارزمی  گفته " باید در دانشگاه‌ها فضای علم  باشد نه فضای تناضع ، علم و هنر را نمی‌توان  دو قطبی کرد؛ از این می‌ترسم که کم کم  بقالی‌ها و لباس فروشی‌ها هم دو قطبی شوند.

*  موسسه مطالعات اجتماعی دانشگاه تهران : نظرسنجی ها میگوید  ۲۴ درصد  تهرانیها  در انتخابات شرکت میکنندو ۹۳ درصد از شرایط و وضعیت مدیریت کشور راضی نیستند.

* نامزد انتخابات مجلس  در پوستر تبلیغاتی  برای "ایجاد فضای مناسب برای ارضای حلال غریزه جنسی" وعده انتخاباتی داده .

*   هواپیمای بدون سرنشین از حضور شرکت کنندگان در میهمانی کاندیدائی در گچساران  تصویربرداری  و حضار با اسب در مجلس حاضر می‌شوند.

 *یک و نیم میلیون پرنده مهاجر به ایران تنها در فریدون کنار با «صید سازمان یافته » در بازار پرندگان محلی مازندران به فروش می رسد. وبرخلاف هشداردرباره عواقب خطرناک نسل کشی پرندگان مهاجربوسیله  مافیای قدرتمند شکار، اراده ای برای مقابله نبوده واطلاعات از طرف خریداران گوشت پرندگان مهاجرنیز داده نمیشود .

* داوطلبان گروه‌های نزدیک به حلقه اصلی قدرت آلوده به فساد  به دقت در درون خودشان نیز غربال شده‌اند.بسیاری معتقدند که نظام از آغاز «حیات سیاسی  دوگانه‌ای در فضای انتخاباتی ایجاد کرده بود »که باعث ازدحام مورد علاقه حکومت در مقابل صندوق‌ها شد ،اما  ناکار آمدی و مشکلات  در سیاست داخلی ، خارجی، اقتصادی و اجتماعی بر این بازی رندانه خود ساخته ، خط بطلان کشیده است .

 *  کنفرانس مونیخ به لحاظ نقش و کارکرد  شبیه به اجلاس «داووس»  در سوئیس میباشد که کانون بحث ، نظرکارشناسان و دست‌اندرکاران اقتصاد جهان درباره روندها و گرایش‌های این رشته است.

 کنفرانس مونیخ محلی برای مباحثه درباره چالش‌ها و تهدیدات امنیتی و دفاعی،‌ و ارائه آخرین دیدگاه‌ها و طرح‌های راهبردی مختلف درباره نحوه رویارویی با این چالش‌ها و تهدیدات .

*  در همین شرایط برای ادامه مبارزه مدنی لازم است شاد باشید تا فعالیت مغزتان بیشتر شود  ، احساسات متعالی مثل عشق،شکرگزاری ،شادمانی نسبی  ،لذت ،مهربانی و کمک  در این امر بسیار موثر است.

 *  دیدار پنهانی سناتورهای دموکرات آمریکا « کریس مورفی و...» با ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ  در راستای تضعیف سیاست‌های دولت ترامپ بوده.

*  نطق  بازرگان در سال ۱۳۶۲:اگر مجلس آزاد و مستقلی نداشته باشیم که متعلق و منبعث از تمام ملت باشد، دیر یا زود نظام مانند سلف خود، به استبداد و نظام طاغوتی تبدیل میشود.

 * شعار«... روحت شاد » در  اعتراضات  اخیر  پایگاهی دارد ، یعنی حکومت شاه به مراتب  بهتر  و انقلاب یک اشتباه بزرگ .

جوانان می گویند ما را گرفتار این قوم روحانیت کردید که به راحتی رهایی نداریم؟ اصرار برخی ملیون  روحانیت را مبارز و سیاسی کردندو  محکومیت جریانات ملی را فراهم ...

*    بايد خود مان را با همتايان‌در سطح منطقه مقايسه مى‌كرديم نه با انگليسى‌ها و فرانسوى‌ها. روشنفكران جايگاه خود را ندانستند  ،از آسيب‌هاى جامعهٔ  در آن هنگامه چپ‌زدگى شديدی بود كه با اتفاقات 28 مرداد  تشديد شد.

*     به نظر می رسد رژیم از ابراز عشق احساس خطر می کند و بادکنک های روز ولنتاین را ممنوع کرد، می دانیم که عشق همیشه بر نفرت پیروز می شود.

* موقع بازگشت از غرب در پی بورس دولت ،حاصل دنیادیدگی‌ و مطالعه : نوشتن کتاب‌هایی چون «مطهرات در اسلام»  «بعثت و ایدئولوژی»  «شیعه یک حزب تمام»  «اقتصاد توحیدی»  «اقتصاد از زبان چهارده معصوم»  «فاطمه فاطمه است»  «امت و امامت» شد - آیا اینهم تقصیر شاه بود؟

* وقتی مشکلات روی هم انباشته می­شوند، بعضی به واژه و مفهوم دموکراسی متوسل می­شوند و تحقق آن را به عنوان راه­ حل مطرح می­کنند. اگر نروژ، سوئد، دانمارک و آلمان نمونه­ های دموکراتیک تلقی شوند، این قضاوت منطقی است.

 * آیا می­دانیم دموکراتیک شدن چه فرایندها، اصول و تمرین ­های سختی در بر دارد؟  چقدر متون و ادبیات دموکراسی را خوانده­ ایم  و بر آنها مسلط هستیم ؟ تا چه میزان با تاریخ این کشورها آشنایی داریم ؟

    با اینهمه   آیا باید بنا بر ضرورتها دنبال پرتقال فروش رفت ؟؟    

منبع: 
اخبار و گفته ها ییکه در وسایل ارتباط جمعی ظرف 24 ساعت گذشته آمده است
برگرفته از: 
وسایل ارتباط جمعی / میتواند به جای نوشته نوعی تحقیق بشمار آید !!
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: