عراقی ها خواستار بسته شدن مرز با ایران شدند

بعد از آنکه وزارت بهداشت ایران رسما مرگ دو نفر بر اثر کرونا را در شهر قم تایید کرد عراقی ها خواستار بسته شدن مرزهای خود با ایران شده اند. بعد از انتشار خبر شیوع کرونا فعالان عراقی در شبکه های اجتماعی هشتگی را با نام «مرزها را با ایران ببندید» به وجود آوردند

 

شفقنا- بعد از آنکه وزارت بهداشت ایران رسما مرگ دو نفر بر اثر کرونا را در شهر قم تایید کرد عراقی ها خواستار بسته شدن مرزهای خود با ایران شده اند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اخبار العراق،وزارت بهداشت ایران مرگ دو شهروند خود را بر اثر ویروس کرونا در قم تایید کرد.

بعد از این خبر فعالان عراقی در شبکه های اجتماعی هشتگی را با نام «مرزها را با ایران ببندید» به وجود آوردند که در چند ساعت تعداد زیادی به آن اضافه شدند.

در همین راستا اهالی نجف هم از دولت خواستند که پروازها از نجف به ایران و برعکس را به خاطر جلوگیری از سرایت کرونا به حالت تعلیق درآورد.

بعضی از کاربران عراقی به انتقاد از وضعیت پزشکی در این کشور پرداختند و تاکید کردند که عراق امکانات لازم را برای مهار کردن و تشخیص زود هنگام این بیماری خطرناک ندارد.

کاربران اجتماعی از وزیر کشور عراق به خاطر اجازه دادن به ایرانی ها برای وارد شدن بدون دریافت ویزا انتقاد کردند به ویژه در شرایطی که کرونا در شهر قم دیده شده است.

ویروس کرونا به یک تهدید بزرگ جهانی تبدیل شده است تا جایکه طبق اعلام کمیته ملی پزشکی چین تعداد قربانیان به ۲۱۱۸ نفر افزایش پیدا کرده است این درحالی که تعداد مبتلایان هم به ۷۴ هزار و ۶۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است.تنها در ۲۴ ساعت اخیر در چین ۱۱۴ نفر به خاطر این ویروس خطرناک جان خود را از دست داده اند.

https://fa.shafaqna.com/news/891965/

 

Image result for مرز عراق برای کرونا بسته

آرشیوی

 

منبع: 
شفقنا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: