رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با قرنطینه قم مخالفت کرده است
24.02.2020 - 19:50

حسین طائب، رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از قرنطینه کردن شهر قم جلوگیری کرده است. بنا بر اطلاعاتی که به ایران اینترنشنال رسیده است، رییس سازمان اطلاعات سپاه در جلسه شورای عالی امنیت ملی با درخواست وزارت بهداشت برای قرنطینه کردن قم مخالفت کرده است. بنا بر این گزارش حسین طائب قم را «آبروی اسلام» معرفی کرده و گفته است قرنطینه کردن قم باعث بهره گیری رسانه‌ای آمریکا خواهد شد.

رسانه‌های ایران پیش از این از حضور وزیر بهداشت ایران در جلسه شورای عالی امنیت ملی در روز شنبه سوم اسفند خبر داده بودند.

در حالی که پیش از این مقام های وزارت بهداشت ایران از ضرورت قرنطینه کردن قم خبر داده بودند، در تحولی تازه ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت در نشست خبری صبح دوشنبه، سیاست قرنطینه کردن را رد کرد و آن را پدیده‌ای مربوط به سال‌های قبل از جنگ جهانی اول توصیف کرد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در چین و دیگر کشورها، از روش در قرنطینه قرار دادن شهرهایی که ویروس در آنها به طور وسیع گسترش یافته، استفاده می‌‌شود.

وزیر بهداشت ترکیه: ایران قم را قرنطینه نکرد به این دلیل ترکیه مرزها را بست

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در مصاحبه با روزنامه "حریت" گفته است که موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران از شهر قم شروع شده و اگر این شهر قرنطینه می‌شد نیازی به بستن مرزها نبوده است.

کوجا در این مصاحبه تاکید کرده است که او در گفتگو با سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران درخواست کرده که شهر قم نیز مانند شهر ووهان چین قرنطینه شود. ولی ایران اعلام کرد که قرنطینه قم ممکن نیست و در پی این پاسخ، ما مجبور به بستن مرزهایمان با این کشور شدیم.

به گفته وزیر بهداشت ترکیه ایتالیا منطقه‌ای که در آن ویروس مشاهده شده را قرنطینه کرده، چین نیز ووهان را قرنطینه کرد و اگر ایران هم شهر قم را قرنطینه می‌کرد، این پیشگیری‌ها و تدابیر ضروری نبوده است.

وزیر بهداشت ایران درباره قرنطینه نشدن قم ولی توضیح بیشتری نداده است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
ایران اینترنشنال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما