سپهبد رزم آرا را چه کسی کشت؟

ویدئو
به گفته ی منوچهر رزم آرا، برادر سپهبد حاجعلی رزم آرا، که تحقیقات گسترده ای پیرامون چگونگی کشته شدن برادرش انجام داده است، سپهبد رزم آرا به دستور محمدرضا شاه، با برنامه ریزی اسدالله علم و به دست یک افسر مأمورشده ی شهربانی، کشته شد

 

سپهبد حاجعلی رزم آرا، نخست وزیر پیشین ایران، در ۱۶ اسفند ۱۳۲۹ در مسجد شاه تهران کشته شد و حکومت وقت «خلیل طهماسبی» ــ از اعضای گروه سیاسی و مذهبی قشری «فدائیان اسلام»ــ را عامل قتل وی اعلام کرد.

سپهبد رزم آرا، با اصرار اسدالله علم، وزیر کار وقت و نخست وزیر بعدی، برای شرکت در مجلس ختم آیت الله فیض به مسجد شاه کشانده و در آنجا مورد شلیک گلوله واقع و کشته شد.

به گفته ی منوچهر رزم آرا، برادر سپهبد رزم آرا که از همان روزهای نخست پس از ترور تحقیقات گسترده ای را پیرامون چگونگی کشته شدن برادرش آغاز کرد، سپهبد رزم آرا به دستور محمدرضا شاه، با برنامه ریزی اسدالله علم و به دست ستوان یکم شهربانی، مجتبی میرعلی اکبری، کشته شد.

منوچهر رزم آرا آشکار می سازد که در این ترور سیاسی، از «خلیل طهماسبی» به عنوان یک ابزار برای به گردن گرفتن این جنایت و پوشاندن نقش دربار در آن، استفاده شد.

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/11509
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: