مقابله با استرس در دوران شیوع کرونا+ویدواگر باید در خانه بمانید، یک سبک زندگی سالم برگزینید؛ رژیم غذایی مناسب، خواب، نرمش، و ارتباط با افراد مورد علاقه‌تان در خانه، یا از طریق ایمیل و تلفن با دیگر اعضای خانواده و دوستان‌تان.

برای مواجهه با احساسات‌تان، سراغ مصرف الکل و مواد مخدر، یا کشیدن سیگار نروید.
اگر احساس درماندگی می‌کنید، با یک مشاور یا روانکاو صحبت کنید. برای این کار برنامه داشته باشید که کجا باید بروید و

در دوره بحران، طبیعی است که احساس غم، سردرگمی، ترس یا عصبانیت کنید.
در این شرایط گفت‌وگو با افراد مورد اعتماد، راه‌گشاست.

اگر باید در خانه بمانید، یک سبک زندگی سالم برگزینید؛ رژیم غذایی مناسب، خواب، نرمش، و ارتباط با افراد مورد علاقه‌تان در خانه، یا از طریق ایمیل و تلفن با دیگر اعضای خانواده و دوستان‌تان.

برای مواجهه با احساسات‌تان، سراغ مصرف الکل و مواد مخدر، یا کشیدن سیگار نروید.
اگر احساس درماندگی می‌کنید، با یک مشاور یا روانکاو صحبت کنید. برای این کار برنامه داشته باشید که کجا باید بروید و چطور در شرایط مورد نیاز، به پزشک یا روان‌درمانگر دسترسی داشته باشید.

اطلاعات درست را جمع‌آوری کنید؛ اطلاعاتی که به شما کمک می‌کند ارزیابی درستی از مخاطرات داشته باشید تا بتوانید اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنید. منابع معتبری بیابید که می‌شود به آنها اعتماد کرد، مانند وب‌سایت سازمان جهانی بهداشت، یا نهادهای بهداشتی محلی یا کشوری.

نگرانی‌ها و هیجان‌های خود را با تقلیل زمانی که صرف دیدن یا شنیدی خبرهای ناامیدکننده می‌شود، کاهش دهید.

مهارت‌هایی را فرابخوانید، که به شما در گذشته کمک کرده تا از بحران‌ها و مشکلات عبور کنید. از چنین مهارت‌هایی برای کنترل احساسات‌تان در قبال چالش‌های ناشی از شیوع کرونا استفاده کنید.

منبع: 
رادیو فردا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: