آماده‌باش گارد ملی آمریکا برای کنترل اعتراضات احتمالی کرونایی

نشریه آمریکایی نیوزویک فاش کرد که نیروهای مسلح آمریکا در حال آماده شدن برای سرکوب اعتراضات مدنی احتمالی و همکاری در کنترل اوضاع در صورت تشدید بحران، هستند. بر اساس این گزارش، ارتش آمریکا در زمان حاضر مشغول بررسی ابعاد مختلف برای تصمیم‌گیری درباره استفاده از نیروهای ایالتی و یا نیروهای فدرال به‌منظور انجام این مأموریت است.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه آمریکایی نیوزویک فاش کرد که نیروهای مسلح آمریکا در حال آماده شدن برای سرکوب اعتراضات مدنی احتمالی و همکاری در کنترل اوضاع در صورت تشدید بحران، هستند.

بر اساس این گزارش، ارتش آمریکا در زمان حاضر مشغول بررسی ابعاد مختلف برای تصمیم‌گیری درباره استفاده از نیروهای ایالتی و یا نیروهای فدرال به‌منظور انجام این مأموریت است.

فرمانده گارد ملی آمریکا روز پنج‌شنبه به خبرنگار نیوزویک گفته است که احتمال دارد دهها هزار نیروی گارد ملی به‌منظور کمک به ایالت‌های مختلف آمریکا برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کرونا به‌کار گرفته شوند.

در زمان حاضر نیروهای گارد ملی آمریکا ــ که بخشی از نیروهای ذخیره ارتش آمریکا هستند ــ در 27 ایالت از جمله نیویورک و کالیفرنیا به خدمت فرا خوانده شده‌اند تا در پاکسازی اماکن عمومی و تحویل غذا به خانه‌ها با مقامات مربوطه همکاری کنند.

به‌گفته ژنرال «جوزف لنگیل» رئیس ستاد گارد ملی آمریکا، تاکنون حدود 2000 نفر از نیروهای تحت امر وی فعال شده‌اند و انتظار می‌رود که این تعداد در روزهای آینده 2 برابر شود.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی ارائه‌شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا تاکنون حدود 20 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌19) در این کشور شناسایی شده‌اند که از این تعداد 276 نفر جان باخته‌اند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه 13 مارس (23 اسفند) به‌منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور اعلام حالت فوق‌العاده کرد.

همچنین اخیراً به‌موجب توافق آمریکا با دولت‌های همسایه (کانادا و مکزیک) ترددهای غیرضروری بین آمریکا و این دو کشور ممنوع شده است.

https://tn.ai/2227994

 

 

آماده‌باش ارتش آمریکا برای سرکوب اعتراضات مدنی در بحبوحه شیوع کرونا

 

منبع: 
تسنیم
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
ازدیاد فروش اسلحه های شخصی در امریکا
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســلار..
آقای کیانوش توکلی...
هرچند که این اخبار دروغ توسط تسنیم وابسته به حکومت جهل و جهالت اسلامی ایران است ولی متاسفانه و یا خوشبختانه در بعصی از ایالت ها , فروش اسحله های شخصی رو به افزایش است..و درست بخاطراین قانون اساسی امریکا که (داشتن اسلحه یکی از حقوق های هر فرد امریکائی است ), مسلح بودن مردم عادی باعث شده است که در اوضاع بحرانی درطول تاریخ امریکا, مهمترین برنامه های اجتماعی از قبیل مدیکر, مدیکال ,و..... سایر برنامه های سوسیال قانونی شود. در حال حاضر صحبت از ( پرداخت حقوق ناشی از مریضی ) می شود که کمتر در کورپریشن های بزرگ دیده میشد.
شما فکر بکنید که در ایران داشتن اسلحه توسط مردم قانونی بود, آیا فکر میکنید این حکومت جهل و جهالت چقدر دوام می آورد؟ سال نو مبارک و بهترین ها را برای شما و کارکنان محترم ایران گلوبال آرزومندم.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امریکا ،مگه جمهوری اسلامی ایران است که نیروهای نظامی آش برای سرکوب مردم خودش تجهیز شوند؟! دقت کنید تسنیم وابسته به حکومت ملا ها نوشته :"نیروهای مسلح آمریکا در حال آماده شدن برای سرکوب اعتراضات مدنی احتمالی..." واقعا شما باور می کنید؟!
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خبر گزاری تسنیم متعلق به سپاه است بایستی اصل مقاله نیوزویک آورده می شد ،جمهوری اسلامی از اینگونه پروپاگاند زیاد دارد