ورود ابرهای سبزرنگ به استان فارس!

هواشناسی در چند روز گذشته هشدار بارش و وقوع سیل در برخی شهرهای جنوبی کشور را داده است و نشانه آن هم همین ابرهای سبزرنگ که به خاطر عمق و میزان بارش زیادشان به این رنگ دیده می‌شوند. غالباً چنین ابرهایی را بیشتر در آمریکا می‌بینیم و به‌ندرت و خیلی کم در منطقه خاورمیانه شکل می‌گیرند.

 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، کارشناس اداره کل هواشناسی استان فارس گفت: پدیده پیدایش ابر سبز به دلیل شکست نور ایجاد شده است. محمد علیزاده کارشناس اداره کل هواشناسی استان فارس بیان کرد: در دانش هواشناسی، ابرها ممکن است به رنگ‌های مختلف دیده شوند و مردم، رنگ قرمز را زیاد دیده‌اند. او، بیان کرد: پدیده ابر سبز به علت شکست نور بوده که طبیعی است و شهروندان نباید نگران باشند.

آسمان جنوب استان فارس در حال حاضر ابری است و در برخی از شهرستان‌ها ازجمله خنج، لارستان، گراش، داراب و زرین دشت بارش باران‌های رگباری و تگرگ ادامه دارد.

فیلم در منبع خبر:
 
پایان خبر
 
 
 
تکمیلی:
عصر روز یکشنبه ۳ فروردین همراه با فعالیت سامانه قدرتمند بارشی در کشور بخصوص نیمه جنوبی که منجر به رگبار و رعدوبرق و در مناطقی بروز سیلاب شد،فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که از دیده شدن ابرهای نادر و کمتر دیده شده حکایت داشت.طبق گفته شاهدان این ابرهای سبزرنگ و تندری که ظاهری ترسناک نیز داشت موجب حیرت و تعجب مردم مناطق جنوب فارس بخصوص شهرستان خنج شد.
ظاهراً ابرهای سبز رنگ به مدت طولانی از سوی افرادی که در مناطق مستعد وقوع تورنادو زندگی می کنند، یک سیگنال از وقوع تورنادو یا طوفانی ناگهانی محسوب می شوند که از بزرگترین طوفان های ایالات متحده می باشد. ابرهای سبز اغلب ابرهای بلند هستند، و ابرهای بلند یک عنصر مهم برای وقوع تورنادو و طوفان های احتمالی است. بنابراین، دیدن ابر سبز رنگ لزوما به معنای وقوع نورنادو نیست، بلکه به معنای "احتمال" وقوع تورنادو می باشد.
به هر حال با نتیجه گیری از دریافته ها در مقالات متفاوت، بنظر من میرسد که بهتر است آمادگی لازم برای شرایط اضطراری را داشته باشیم تا در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه اینچنینی غافلگیر نشویم
 
 
Image result for ابر سبز در خنج
 
 
 
منبع: 
همشهری
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: