حق با انجمن ایمونولژی و آلرژی ایران است!رهبر جمهوری اسلامی برای مقابله با کرونا در پارانویای توطئه و جن گیری غرق شده است. حسن روحانی هم که قول داده بود شنبه همه چیز عادی میشود، الان دیگر با خیال راحت با رد اقداماتی جهت نجات مردم میگوید اگر هفتاد درصد کرونا بگیرند، مشکل حل میشود. ایمنی اجتماعی ایجاد میشود. انجمن ایمونولژی و آلرژی ایران بحق علیه لاطائلات روحانی اطلاعیه داده و به روشنی میگوید این

حق با انجمن ایمونولژی و آلرژی ایران است!

رهبر جمهوری اسلامی برای مقابله با کرونا در پارانویای توطئه و جن گیری غرق شده است. حسن روحانی هم که قول داده بود شنبه همه چیز عادی میشود، الان دیگر با خیال راحت با رد اقداماتی جهت نجات مردم میگوید اگر هفتاد درصد کرونا بگیرند، مشکل حل میشود. ایمنی اجتماعی ایجاد میشود. انجمن ایمونولژی و آلرژی ایران بحق علیه لاطائلات روحانی اطلاعیه داده و به روشنی میگوید این موضع گیری یعنی کشتار مردم در سطح میلیونی!
نظریه ایمنی اجتماعی هفتاد درصدی که تولید فکری انستیتوی روبرت کوخ آلمان میباشد، همین الان با وجود یک سرمایه گذاری عظیم برای کند کردن شتاب ویروس با تردید روبرو شده است. اساس این نظریه این بود که جلو شیوع بیماری را نمیتوان گرفت. لذا باید پروسه شیوع را کند کرد. این تز با تجاربی که در اروپا شده، در محیط فکری ویرولوژیستهای دنیا زیر سئوال است. دلیل زیر سئوال بردن این تسمه فکری روبرت کوخ، مدل وهان و بهتر از وهان، مدل کره جنوبی است. کره جنوبی قرنطینه مدل المانی را پیش نبرد. کره جنوبی نگذاشت که هفتاد درصد مبتلا بشوند. قرنطینه نقطه ایی کرد. ویروس را خفه کرد. قرنطینه آلمان ته ندارد، هیچ چشم اندازی حتی برای سه ماه آتی هم ندارد. مدل آلمان برای همین در هیئت حاکمه امریکا تفوق استراتژیک پیدا نکرده چون شدنی نیست. مدل عهده دار شدن دولت به عنوان مادر سرمایه داری بازار و پمپ کردن پول و کردیت به شریانهای اقتصادی فوق فوقش سه ماه وقت میخرد، بعد از این مدت، کل سیستم اقتصادی دنیا فروخواهد ریخت. خودشان میگویند این ویروس حالا حالاها ماندنی است. آمریکا این را میداند. اما ترامپ شخصیتی نیست که بتواند این شکاف فکری را به جایی برساند. جامعه پزشکی و محققین امریکا هم آچ مز هستند. هیچگونه دخالت علمی برای تفوق استراتژی جدید ندارند. رهبران چین هم به خاطر منافع سیاسی و استراتژی ضد امپریالیستی شان به جای باز گذاشتن دست دنیا در مطالعه تجربه وهان شر و وور گوئیهای خامنه ایی را تکرار میکنند. لذا از لحاظ کنترل بیولوژیکی ویروس و جلوگیری از کشته شدن انسانها هم این استراتژی شکست میخورد. چون روز اولی که قرنطینه برداشته شود، شتاب حرکت ویروس، راه سه ماهه را یک روز طی خواهد کرد و نتیجه اش فاجعه لومباردی خواهد بود در برلین، پاریس، لندن و استکهلم. چین که قرنطینه وهان را برداشت دهها بار تک به تک یک جمعیت شصت میلیونی را تست کرده، شناسنامه نداشتن کرونا روی گوشیهایشان گذاشته است.
تازه کسانی که در انستیتوی روبرت کوخ این تز را تولید کردند، نگاهشان اروپایی بود. نه ایران جمهوری اسلامی و جن و پری و لیس زدن حرم و سرکوب و دزدی ماسک و ژل! از اینجا حرکت میکردند که الان که واکسن و دارو ندارند خرد خرد با یک قرنطینه حساب شده مداومن بیماران را مداوا و به سمت بخشهای دیگر حرکت کنند. جزو انتگره این تز، سرمایه گذاری بیلیونی برای نقطه صفر و سکوت چرخهای تولید، معیشت جامعه و نت وورک پزشکی است. در شهر به شهر آلمان دارند بیمارستان صحرایی به پا میکنند. این تز را ندادند که روحانی سرش را روی متکایش جابجا و بگوید بگذارید هفتاد درصد بگیرند. یک پایه این استراتژی قرنطینه است. کاری که در ایران اصلن نکردند. سئوال اصلی این نوع مدیریت بحران، رقم هفتاد درصد نیست. سئوال این است کی؟ در چه طول مدت زمانی هفتاد درصد؟ در ثانی کسانی که این تز را دادند روی شفافیت و اطلاع رسانی حساب میکنند. وزیر بهداشت آلمان در کنفرانس مطبوعاتی دیروز خودش گفت به وسیله انستیتوهای روبرت کوخ و جان هاپکینز دقیقه به دقیقه شمار بیماران و فوت شدگان را اعلام میکنیم برای اینکه سریعن مطالعه و تصمیم بگیریم و کورس حرکتمان را عوض یا تصحیح کنیم. ایران هنوز دارد در باره آمارش دروغ و دلنگ میگوید. از همه ستونهای لازم الاجرای یک استراتژی غربی یک کلمه را گرفتند، بقیه اش را که مسئولیت نظام هست ول کرده اند، از این استراتژی که در اصل خودش، در سرزمین مادرش هم دیگر الان زیر سئوال است، یک تز جنایتکارانه ایرانی درست کرده اند.

انجمن ایمونولوژیستهای ایران خیلی خوب کاری کرده است که علیه این سیاست اطلاعیه داده است. الان که سازمان بهداشت جهانی یک مرکزی با نام سولیداریتی از تمام دانشمندان و محققان این زمینه درست کرده است که محققان ایران هم جزو این مرکز میباشند، شاید بتوان این بحث را به سازمان بهداشت جهانی کشاند و در عرصه بین المللی محققان ایرانی به شکل گیری و تحمیل یک استراتژی انسانی تر در خود ایران و در جهان کمک کنند. ( البته اگر دستگیر و زندانی نشوند)

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

دانمارک از ۱۲مارس قرنطینه کرد و لی سازمان جهانی بهداشت می گوید بدون تست کرونا،قرنطینه به تنهایی عمل نمی کند و اکنون این کشور استراتژی خودش را تغییر داده است و به تست همگانی قدم گذاشته است