ا خبار کوتاه در 12 ساعت گذشته + عکس و فیلم

چهارمین لینک
آخوند مدعی طب اسلامی متواری شد/ لیسنده آمریکایی هم بازداشت شد/ داستان هدیه ای که حاکم بزرگ با عجله باز نکرده پس فرستاد/تاسیس «بنیاد ملی جامعه پزشکی ایران»/پاسخ وزیر خارجه آمریکا به اظهارات روحانی درباره پیشنهاد آمریکا/مایکل وایت شهروند آمریکایی زندانی در ایران، خواستار معالجه در خاک آمریکا است/ قم: ۲۰۰ هزار شهروند قمی که به سفر رفتند در بازگشت باید دو هفته قرنطینه شوند/بالاخره دو کلمه حرف حساب در تلویزیون حکومتی/

 

 

کرونا در آمریکا؛ بیش از سه میلیون نفر برای کمک هزینه ثبت نام کرده‌اند

در پی گسترش شیوع کرونا در آمریکا بیش از سه میلیون نفر در این کشور برای دریافت کمک هزینه بیکاری ثبت نام کرده‌اند.

ویروسی خطرناک تر از کرونا

 

آخوند مدعی طب اسلامی متواری شد

فوت یکی از بیماران کرونایی که توسط روحانی مدعی طب اسلامی، تحت درمان قرار گرفت، باعث صدور حکم تعقیب این روحانی و متواری شدن وی شد.

مرتضی کهنسال، روحانی مدعی طب اسلامی و از شاگردان تبریزیان، ویدیوهایی از خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که نشان می‌داد بدون لباس ایزوله، دستکش و ماسک، وارد بخش بستری بیماران کرونا بیمارستان بهشتی انزلی شده است.

 

او در آنجا ماسک بیماران را کنار زده و عطری را که مدعی بود «مال پیغمبر است» با دست خودش به دهان و لب آنها می‌مالید و از آنها می‌خواست آن را استنشاق کنند!

سپس چند بیمار را بغل و عکس و فیلم می‌گیرد تا راههای کنترل و پیشگیری از ابتلا به کرونا را زیر سوال ببرد.

پس از آن، یکی از بیماران با 30 سال سن که تحت مداوای این روحانی قرار گرفته بود، در حالی که قبل از ملاقات این روحانی حال عمومی مساعدی داشت، دچار تنگی نفس شدید شد و با وخامت حال به ICU انتقال یافت و ساعاتی بعد جان باخت.

این اتفاق باعث صدور حکم بازداشت مرتضی کهنسال و متواری شدن وی شد.

او بار دیگر با انتشار یک ویدیو در یکی از فرودگاه‌ها ادعا کرد که تست کرونا داده و مبتلا نیست، این در حالی است که دوره کمون کرونا حتی به دو هفته می‌رسد به عبارتی تا پیش از اعلام مثبت بودن نتیجه تست، فرد ناقل می‌تواند تا دو هفته دیگران را آلوده کند و هیچگونه علائمی هم نداشته باشد.

 

داستان هدیه ای که حاکم بزرگ با عجله  باز نکرده پس فرستاد:

 

 

پاسخ وزیر خارجه آمریکا به اظهارات روحانی درباره پیشنهاد آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در حساب توئیتر خود با ضمیمه کردن اظهارات روحانی درباره پیشنهاد کمک “انساندوستانه” ایالات متحده به جمهوری اسلامی به این اظهارات پاسخ داده است.

آقای روحانی گفته است: “آمریکا ما را از آب آشامیدنی محروم کرده ولی پیشنهاد آب گل آلود می‌دهد.”

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ نوشته است: “حسن روحانی به جای درست کردن دلایلی برای متهم کردن آمریکا به سومدیریت دولتش در شیوع ویروس ووهان در ایران، بهتر است با خدمت کردن به مردم ایران به کمکهای انساندوستانه ما پاسخ مثبت بدهد.”

وزارت خارجه آمریکا دو روز پیش هم در بیانیه‌ای اظهارات اخیر رهبر ایران درباره این بیماری را “جعلی” خواند.

آیت الله خامنه‌ای یکشنبه در سخنرانی نوروزی خود آمریکا را به “تولید ویروس کرونا” متهم کرد و گفت به همین دلیل ایران برای مقابله با کرونا از آمریکا کمک نمی‌گیر

تاسیس «بنیاد ملی جامعه پزشکی ایران»

شانزده تن از چهره‌های نام آشنای جامعه پزشکی کشور با هدف سازماندهی و گسترش فعالیت‌های بشر دوستانه جامعه پزشکی کشور، بسیج ملی جامعه پزشکی داخل و خارج جهت مواجهه با بحران‌های موجود و آینده کشور و نیز جذب کمک‌های مردمی و مدیریت توزیع مناسب آن در شرایط موجود و آتی، اقدام به تاسیس «بنیاد ملی جامعه پزشکی ایران» کرد

اهداف کلی این بنیاد در شروع شامل:

۱-سازماندهی و گسترش فعالیت بشردوستانه جامعه پزشکی ایران
۲- جمع آوری کلیه کمک‌های مالی و خدماتی از پزشکان ایران و خارج از کشور
۳- اهدا و توزیع متناسب این کمک‌ها به مردم نیازمند با استعانت از جوامع و انجمن‌های پزشکی خصوصا سازمان نظام پزشکی ایران در سراسر کشور
۴- بسیج ملی جوامع پزشکی، پیراپزشکی و داروسازی برای مواجه با بحران موجود و آینده در درون مرزهای ملی و در صورت نیاز برون مرزی
۵- گرفتن کمک از سایر سازمان‌های مردم نهاد، نهادهای مردمی خیریه، بخش خصوصی و نیز دولتی
۶- برنامه‌ریزی جذب کمک از سایر گروه‌های اجتماعی و نیز ایرانیان خارج از کشور در سراسر جهان
۷- انتشار مقالات تخصصی و اطلاعیه‌های بهداشتی با استفاده از منابع علمی و دانشمندان داخلی و جهانی

اعضای بنیاد عبارتند از:
- چهره های شاخص و مورد اعتماد جامعه پزشکی و مردم
- روسا و اعضای هیات مدیره انجمن‌های علمی و صنفی گروه پزشکی
- روسا، مسئولان و اعضای هیات مدیره نظام پزشکی کل و شهرستان‌ها
- مسئولان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در ادوار مختلف
- اعضای جامعه پزشکی که موسس یا اعضای هیات امنا و هیات مدیره مراکز خیریه و نیکوکاری می‌باشند
- و تمام اعضای جامعه پزشکی ایران که دل در گرو خدمت به ایران عزیز و مردمانش دارند.

در پایان یادآور می‌شویم این بنیاد در جهت رضایت پروردگار مهربان و برای کمک به مردم ایران فارغ از جنسیت، قومیت، دین، مسلک و عقیده آنان تشکیل می‌شود.

بنیاد یک نهاد مردمی، مستقل از دولت، غیرسیاسی و غیر انتفاعی است.

بدون شک تشکیل و استمرار فعالیت این نهاد نیازمند حضور همه اساتید، فرهیختگان و اعضای جامعه پرافتخار پزشکی ایران است.
منتظر حضور سبزتان و پیوستن به این پویش هستیم.

 

مایکل وایت شهروند آمریکایی زندانی در ایران، خواستار معالجه در خاک آمریکا است

 

مایکل وایت، شهروند آمریکایی که از تابستان سال ۱۳۹۷ در ایران زندانی است، خواستار معالجه در خاک آمریکا را دارد.

او هم اکنون به دلیل بروز علائم کرونا در بیمارستانی برای مرخصی پزشکی به سر می‌برد و خواستار آن است که به دلایل انسان‌دوستانه و به منظور درمان به آمریکا بازگردانده شود.

مایکل وایت سیستم ایمنی بدن مایکل وایت به دلیل ابتلای وی به سرطان مشکل دارد و خانواده‌اش شرایط او را «اضطراری» توصیف کرده‌اند. جواب آزمایش کرونای وایت هنوز آماده نشده است اما وی همه نشانه‌های کرونا، از جمله تب، سرفه، خستگی و تنگی نفس را بروز داده است.

چندی پیش نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، از مرخصی پزشکی مایکل وایت، شهروند آمریکایی زندانی در ایران، خبر داد.

پمپئو، روز پنج‌شنبه ۲۹ اسفند، در توییتر نوشت که آزادی موقت وایت، به «دلایل انسان‌دوستانه» و مشروط به باقی ماندن او در ایران صورت گرفته است.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: «مایکل اکنون تحت حفاظت سفارت سوئیس است و آزمایش‌های پزشکی و یک ارزیابی [بر روی او] انجام خواهد شد.»

پیشتر جاناتان فرانکز، سخنگوی خانواده وایت گفته بود که مایکل ۴۶ ساله اخیرا برای تومور در گردنش تحت عمل جراحی قرار گرفته و به بیماری آسم نیز مبتلاست.

مایکل وایت، افسر سابق نیروی دریایی آمریکاست که از تابستان دو سال پیش در ایران در زندان است.

این شهروند آمریکایی از سوی دادگاهی در شهر مشهد، جایی که اولین بار بازداشت شد، به اتهام توهین به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به دو سال حبس، و به اتهام انتشار عکس خصوصی در شبکه‌های اجتماعی به ده سال زندان محکوم شد. مطابق با آیین دادرسی در جمهوری اسلامی، در چنین مواردی حکم سنگین‌تر اجرایی می‌شود.

او که با ویزای معتبر به ایران سفر کرده بود، به مدت ۱۳ سال در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرده است.

لیسنده آمریکایی هم بازداشت شد

پس از آن که تصاویر مربوط به لیسیدن ضریح حرم علی ابن موسی الرضا، امام هشتم شیعیان، در ایران توجه جهانی به خود جلب کرد و کمی بعد پلیس این کشور اعلام کرد "لیسنده" را به اتهام توهین به مقدسات بازداشت کرده، در آمریکا هم روزنامه نیویورک‌پست خبر داد پلیس مرد جوانی را که در فروشگاه زنجیره‌ای والمارت به هنگام لیس‌زدن موارد آرایشی از خود فیلم گرفته را به اتهام تهدید تروریستی درجه دو بازداشت کرده است.

فرد بازداشت شده که کادی لی فیستر، ۲۶ ساله و اهل وارنتون ایالت میسوری معرفی شده، در این ویدیو ۶ ثانیه‌ای با زبان خود چندین اودکلن و اسپری بدن را که در قفسه بخش لوازم آرایشی والمارت قرار دارد لیس می‌زند و در توییتی که بعدا منتشر کرده هم مخاطبان را مسخره می‌کند که "مواظب باشید دست‌تان را به دهان‌تان نزنید".

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: ۲۰۰ هزار شهروند قمی که به سفر رفتند در بازگشت باید دو هفته قرنطینه شوند

محمدرضا قدیر، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، با بیان اینکه ۲۰۰ هزار تن از شهروندان قمی در تعطیلات به سفر رفتند، خواهان قرنطینه دو هفته‌ای آنها در بازگشت به قم شد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید براینکه این ۲۰۰ هزار شهروند قمی  هر چه زودتر به استان برگردند تا موارد مشکوک را از بین افراد سالم جدا کنیم، گفت: «این افراد باید بعد از بازگشت از سفر تا مدتی قرنطینه باشند و تمام اطرافیان و نزدیکان از برخورد با آن‌ها خودداری کنند.»

قدیر همچنین گفت که «سیر نزولی بستری بیماران مبتلا به کرونا نشان‌دهنده تمام شدن دوره این ویروس نیست و هم‌اکنون ۴۷۵ بیمار با علایم حاد تنفسی و کرونا در مراکز درمانی قم بستری هستند.»

او گفت که ما از جانب برخی دورهمی‌های دوستانه و همچنین سنت سیزده به‌در در پایان تعطیلات نوروزی برای فعال شدن پیک دوم بیماری به‌شدت نگران هستیم.

طی روزهای اخیر، بهرام سرمست استاندار قم نیز از وضعیت ورودی‌های قم و تعداد بالای مسافرت‌های نوروزی شدت ابراز نگرانی کرده و نسبت به موج دوم ابتلا به کرونا در قم هشدار داده بود.

 

توقف بی‌سابقه تحرکات نیروهای آمریکایی در جهان به دلیل کرونا

 

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، برای جلوگیری از شیوع کرونا دستور داد کلیه نیروهای این کشور در سراسر جهان به مدت دو ماه تحرکات و اعزام نیروهای خود را متوقف کنند. این اقدام، فراگیرترین دستور در تاریخ پنتاگون به شمار می‌آید.

اسپر روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای با رویترز گفت، این دستور کلیه نیروها، پرسنل غیر نظامی و خانواده‌های آنان را در بر می‌گیرد، و در این میان ممکن است استثناهایی نیز وجود داشته باشد، که از آن جمله می‌توان به نیروهای حاضر در افغانستان اشاره کرد.

 تاکنون ۲۲۷ نفر از نیروهای آمریکایی به کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد مبتلایان با سرعت رو به افزایش است.

روند فزاینده ابتلای نیروهای آمریکایی به کرونا باعث شده پنتاگون حفظ شرایط سلامت نیروهای این کشور را در سراسر جهان به سطح چارلی افزایش دهد. سطح محافظت چارلی شامل منع اجتماعات بزرگ و اعمال فاصله‌گذاری بین افراد است.

پنتاگون پذیرفته است که دستور جدید، آمادگی ارتش را برای واکنش به بحران‌ها و درگیری‌ها کاهش می‌دهد. به همین دلیل، نیروهای آمریکایی هنوز می‌توانند در موقعیت‌های اضطراری دست به واکنش بزنند.  

 
 
 

بالاخره دو کلمه حرف حساب در تلویزیون حکومتی

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: