چرا دولت سوئد از مبارزه با کرونا دست برداشته است؟

دولت سوئد با وجود رو به افزایش بودن تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در این کشور، قرنطینه شدیدی را برقرار نکرده است.
به‌گزارش اسپوتنیک‌(خبرگزاری رسمی روسیه)، آندرس تگنل، رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های واگیر سوئد به این نتیجه رسیده که تمام جمعیت این کشور باید به بیماری

چرا دولت سوئد از مبارزه با کرونا دست برداشته است؟
دولت سوئد با وجود رو به افزایش بودن تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در این کشور، قرنطینه شدیدی را برقرار نکرده است.
به‌گزارش اسپوتنیک‌(خبرگزاری رسمی روسیه)، آندرس تگنل، رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های واگیر سوئد به این نتیجه رسیده که تمام جمعیت این کشور باید به بیماری کروان ویروس مبتلا شود تا سوئدی‌ها از "ایمنی جمعی" در مقال این ویروس برخوردار شوند.
به‌نوشته روزنامه Aftonbladet، تعداد مبتلایان به کرونا در سوئد در حال حاضر از 2800 نفر فراتر رفته و 70 نفر از آن‌ها جان باخته‌اند.

در همین حال مغازه‌ها، رستوران‌ها و مدارس در سوئد هنوز هم باز هستند. هم‌چنین هیچ محدودیتی در مورد تردد شهروندان وجود ندارد و فقط به آن‌ها توصیه می‌شود در خانه بمانند و تماس‌های خود با افراد مسن را کاهش دهند.
ورود شهروندان اتحادیه اروپا به سوئد آزاد است و پس از ورود به این کشور، تنها افرادی که ابتلای آن‌ها به کروناویروس تایید شده به قرنطینه فرستاده می‌شوند.
علاوه بر این انتظار می‌رود در تعطیلات عید پاک، تعداد زیادی از گردشگران به استراحتگاه‌های اسکی سوئد سفر کنند.
به‌گفته رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های واگیر سوئد لازم است فقط "گروه‌های خطرناک" - افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن جدا‌سازی شوند. وی معتقد است در صورت ابتلا به كروناویروس، این ویروس قدرت خود را از دست داده و خطر آن از بین می‌رود.
با این حال ، هیچ مدرکی برای اثبات درستی چنین نظریه ای در دست نیست. رویکرد این اپیدمیولوژیست قبلاً توسط استفان لیوون نخست وزیر سوئد مورد انتقاد قرار گرفته است . وی اعلام کرده است "زندگی و سلامتی مردم در معرض خطر قرار دارد."
نارضایتی مردم از سیاست‌های مسئولان سوئد در مورد این بیماری همه‌گیر نیز در شبکه‌های اجتماعی ابراز می‌شود. بسیاری از مردم از مقامات سوئد می‌خواهند به اقدامات مربوط به مبارزه با ویروس کرونا شدت ببخشند.

سرانجام از روز یکشنبه، بیست و نهم مارس، ممنوعیت هرگونه تجمع و تشکیل اجتماعات بیش از ۵۰ نفر در تمام سوئد به اجرا درخواهد آمد.
این تصمیمی بود که دولت امروز اتخاذ کرد و نخست‌وزیر، استفان لوون در یک کنفرانس خبری آن را اعلام کرد.
پیش از این، اجتماع بیش از ۵۰۰ نفر ممنوع شده بود. ممنوعیت جدید به‌گفته‌ وزیر کشور، میکائل دامبری، قابل مجازات است و کسی که از آن تخلف کند به جریمه یا ۶ ماه زندان محکوم خواهد شد.
در این کنفرانس، استفان لوون از تاثیر ویروس کورونا بر زندگی مردم سوئد گفت و این که در مدتی بسیار کوتاه، مردم شیوه‌ی زندگی خود را تغییر داده‌اند.
او با توجه به نزدیک بودن تعطیلات عید پاک، از مردم خواست توصیه‌های سازمان بهداشت همه‌گانی را رعایت کرده و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
استفان لوون هم‌چنین از مردم خواست برای اقدامات ضروری دیگر که در روزهای آینده اعلام خواهند شد آماده باشند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
إسماعيل زرگريان :کیانوش جان این قسمت از مقاله با تیتر شما نمیخواند اینجا"سرانجام از روز یکشنبه، بیست و نهم مارس، ممنوعیت هرگونه تجمع و تشکیل اجتماعات بیش از ۵۰ نفر در تمام سوئد به اجرا درخواهد آمد.
این تصمیمی بود که دولت امروز اتخاذ کرد و نخست‌وزیر، استفان لوون در یک کنفرانس خبری آن را اعلام کرد.
پیش از این، اجتماع بیش از ۵۰۰ نفر ممنوع شده بود. ممنوعیت جدید به‌گفته‌ وزیر کشور، میکائل دامبری، قابل مجازات است و کسی که از آن تخلف کند به جریمه یا ۶ ماه زندان محکوم خواهد شد.در این کنفرانس، استفان لوون از تاثیر ویروس کورونا بر زندگی مردم سوئد گفت و این که در مدتی بسیار کوتاه، مردم شیوه‌ی زندگی خود را تغییر داده‌اند.
او با توجه به نزدیک بودن تعطیلات عید پاک، از مردم خواست توصیه‌های سازمان بهداشت همه‌گانی