روحانی: ممکن است کرونا یک یا دو سال در ایران باشد!

حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم گفت: ماجرای کرونا این نیست که یک هفته دیگر یا ۱۰ روز دیگه به زمانی برسیم که دیگر ویروس کرونایی در عالم یا ایران نباشد. این ویروسی است که آمده و وارد جامعه شده و هست. ممکن است یکسال یا دوسال باشد اما باید شرایط جامعه را برای نوعی مواجهه شدن با این ویروس آماده کنیم.

 

خبرآنلاین:

 حسن روحانی در بخشی از اظهاراتش در جلسه هیات دولت به ویدئوکنفرانس با حدود سی نفر از متخصصین و پزشکان عالی رتبه در بخش های مختلف عفونی کشور و دیگر بخش‌های پزشکی که با این بیماری جدید و ویروس مرتبط می شوند، اشاره کرد و گفت: همه آنها قبول داشتند که موضوع کرونا یک موضوع غافلگیر کننده ای برای جهان است یعنی هیچ کس در دنیا و مرجع علمی و پزشکی در سالهای گذشته پیش بینی نمی کردند که ما در این روزها با یک بیماری مسری و مهاجم این چنینی مواجه شویم که بتواند در یک زمان کوتاهی همه جهان را شامل شود و همه را مبتلا کند.

وی افزود:  از همه متخصصان پرسیدیم که در ماجرای کرونا در ایران در کجای داستان هستیم؟ آیا ما از نقطه پیک عبور کردیم؟ در نقطه ای هستیم که به سمت شرایط بهتر حرکت می کنیم؟ پاسخ آنها این بود که در بعضی از استانها ما از پیک عبور کردیم و در شیب پایین قرار گرفتیم اما در بعضی از استانها هنوز نمی توانیم با اطمینان صحبت کنیم. بعضی از متخصصان می گفتند باید منتظر  پایان تعطیلات عید نوروز باشیم که بتوانیم قضاوت کنیم که در چه وضعی هستیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: ماجرای کرونا این نیست که یک هفته دیگر یا ۱۰ روز دیگه به زمانی برسیم که دیگر ویروس کرونایی در عالم یا ایران نباشد. این ویروسی است که آمده و وارد جامعه شده و هست. ممکن است یکسال یا دوسال باشد اما باید شرایط جامعه را برای نوعی مواجهه شدن با این ویروس آماده کنیم.  

روحانی گفت: مثالی که این متخصصان می زدند این بود که این ویروس کرونا هم مانند آنفولانزایی است که هست می رود، می آید، اوج می گیرد، دوباره می رود و می آید بنابراین ما باید خودمان را برای زندگی با چنین ویروسی تا زمانی که معالجه قطعی و یا واکسن قطعی پیدا شود که هیچ کدام اینها تا امروز نشده است، آماده کنیم. بنابراین تلاش ها این باشد که نگذاریم در یک استان یا یک شهر یا یک جامعه این ویروس اوج بگیرد یا پیک پیش روی ما قرار بگیرد و دستگاه درمان ما را با اضطراب و مشکل مواجه کند.

2727

 
کد خبر 1370318
 
 
رونمایی از تمبر یادبود تلاشگران خط مقدم مبارزه با کرونا توسط روحانی
 
منبع: 
خبر آنلاین
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: