افزایش بدهی دولت به بانکها

تا پایان آذر ماه سال ۱۳۹۸ دولت به هفت بانک بدهکار بوده که این بدهی بیش از ۱۱۱ هزار میلیارد تومان بوده و نسبت به پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است. بررسی بدهی دولت به بانک‌ها نشان می‌دهد، بانک تجارت با بیش از ۴۸ هزار میلیارد تومان، بیشترین مطالبه را از دولت دارد.

 

گسترش نیوز - دولت به هفت بانک بدهکار بوده که بیشترین میزان بدهی مربوط به بانک تجارت است. اطلاعات مربوط به ۲۳ بانک که بر روی سایت کدال قرار دارد نشان می‌دهد که تا پایان آذر ماه سال ۱۳۹۸ دولت به هفت بانک بدهکار بوده که این بدهی بیش از ۱۱۱ هزار میلیارد تومان بوده و نسبت به پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است.

بررسی بدهی دولت به بانک‌ها نشان می‌دهد، بانک تجارت با بیش از ۴۸ هزار میلیارد تومان، بیشترین مطالبه را از دولت دارد. بانک‌های صادرات و ملت نیز هر کدام به ترتیب با مطالبه ۴۴ و ۱۴٫۹ هزار میلیارد تومانی از دولت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین بر اساس آمارهای موجود، بیشترین رشد بدهی دولت به بانک‌ها متعلق به پست بانک ایران، بانک ملت و بانک تجارت بوده، به طوری طی ۹ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ بدهی دولت به این سه بانک بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

 

 

منبع: 
گسترش نیوز
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: