لیست جدید اقلام ممنوعه صادراتی برای مقابله با کرونا!

گمرک ایران با انتشار فهرستی، جدیدترین اقلام مشمول ممنوعیت صادرات از جمله تجهیزات پزشکی را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد. این اقلام جدیدترین فهرستی است که از سوی سازمان غذا و دارو به گمرک جهت اجرا تا اطلاع ثانوی ابلاغ شده است.

 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، گمرک ایران با انتشار فهرستی، جدیدترین اقلام مشمول ممنوعیت صادرات از جمله تجهیزات پزشکی را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد. این اقلام جدیدترین فهرستی است که از سوی سازمان غذا و دارو به گمرک جهت اجرا تا اطلاع ثانوی ابلاغ شده است. 

تجهیزات مورد نیاز
ونتیلاتور مراقبت ویژه بزرگسالان
مانیتور علائم حیاتی پرتابل
مانیتور علائم حیاتی بدساید

مانیتور علائم حیاتی سانترال

پمپ سرنگ
پمپ سرم
دستگاه رادیوگرافی موبایل دیجیتال
سی تی اسکن
دستگاه الکتروشوک دستی
سی پپ
بای پپ
ساکشن
نبولایزر اولتراسونیک
انواع فشارسنج
دستگاه لارینگوسکوپ
دستگاه الکتروکاردیوگرافی
تشک مواج
گوشی پزشکی
کپنوگراف
گان
ماسک سه لایه
ماسک N۹۵
لباس COVERALL
کاور سر
کاور کفش
دستگاه اکسیژن ساز
انواع تب سنج
انواع پالس اکسیمتر

پس از شیوع کرونا در کشورهای جهان بسیاری از کشورها از جمله ایران صادرات مورد نیاز برای مقابله با این ویروس را ممنوع اعلام کردند.  

 hamshahrionline.ir/x6fkT
 
کد خبر 497785
پایان خبر
 
 
 
تکمیلی:

بسیار جذابتر اینکه تعدادی از ادواتی که صادراتشان امروز ممنوع اعلام شده، اکثراً خودشان وارداتی می باشند و هنوز یکماه هم از تاریخ درخواست وزارت بهداشت برای وارد نمودن فوریتی این کالاها نگذشته است! مشخص نیست که آیا منظور از ممنوعیت ِ صادرات ِ اقلام ِ وارداتی مذکور این بوده که کالاها قبل از ارائه خدمات به امت صادر شوند یا تدبیر و درایت دیگری در نظر داشته اند. بنظر میرسد که اگر می خواستند جنس ِ دست اول صادر کنند بهتر می بود اصلا وارد نمیکردند و مستقیم جنس وارداتی را به کشور ِ ثالث صادر میفرمودند هم سودش بیشتر بود و هم دردسرش کمتر! ولی اگر ماسک و روپوش دست دوم را صادر میکنند قطعا حق با وزارت محترم بهداشت است 

لابد علی برکت الله برای همین روزها بوده!

 
 
 
 
 
منبع: 
همشهری
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: