واکنش‌ها و حاشیه‌ها درباره توضیح خامنه‌ای در مورد آمار غلطی که در سخنرانی‌اش داد

انتشار ویدئوی تصحیح این اشتباه واکنش‌هایی را در بین طرفداران علی خامنه‌ای و مخالفان وی در پی داشت.مهدیه گلرو، از زندانیان سابق سیاسی و فعال دانشجویی در واکنش به این تصحیح اشتباه در توئیتی نوشت: «امروز را باید عید اعلام کنیم. آقا برای اولین بار اعلام کرد اشتباه

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در یک سخنرانی تلویزیونی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت که بیش از یک میلیون نفر در جهان بر اثر ابتلا به این ویروس «کشته» شده‌اند با این حال وی در ویدئوی دیگری که چند ساعت بعد منتشر شد، این حرف را تصحیح کرد و گفت که منظورش «شمار مبتلایان» به این ویروس بوده است.

این سخنرانی امروز پنجشنبه، ۲۱ فروردین به مناسبت ولادت امام دوازدهم شیعیان بدون حضور مردم و طبق نوشته رسانه‌های ایران به‌طور زنده انجام شد. انتشار ویدئوی توضیح و تصحیح رهبری جمهوری اسلامی با واکنش‌های مختلفی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

 

   
وی در سخنرانی خود ابتدا گفته بود: «حالا در قضیه کرونا گفته می‌شود تا کنون یک میلیون و چقدر در دنیا کشته شده‌اند. در جنگ اول و دوم که در اروپا اتفاق افتاد با فاصله حدود ۲۰ سال، چندین میلیون که الان دقیق یادم نیست اما بیش از ۱۰ میلیون جمعیت در این جنگ‌ها به قتل رسیدند.»
 
 
 
 
 
 

Ein Beitrag geteilt von خبرگزاری فارس (@fars_news) am Apr 9, 2020 um 2:51 PDT

 

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و حدود ۹۰ هزار نفر نیز جان باخته‌اند. ایالات متحده آمریکا با بیش از ۴۰۰ هزار مبتلا به کووید ۱۹ بیشترین شمار مبتلایان به این ویروس در جهان را دارد.

انتشار ویدئوی تصحیح این اشتباه واکنش‌هایی را در بین طرفداران علی خامنه‌ای و مخالفان وی در پی داشت.

مهدیه گلرو، از زندانیان سابق سیاسی و فعال دانشجویی در واکنش به این تصحیح اشتباه در توئیتی نوشت: «امروز را باید عید اعلام کنیم. آقا برای اولین بار اعلام کرد اشتباه کرده و قبول کرد اشتباه گفته است.»


مهدیه گلرو@mahdieh_golroo
 
 

امروز رو باید عید اعلام کنیم آقا برای اولین بار اعلام کرد اشتباه کرده و قبول کرد اشتباه گفته،اونم با چند توپق بیشتر و تکرار مثلا مثلا... کوش اون رهبر سخنور و منبری؟!

 

Embedded video

 
17 people are talking about this
 

 

علی قلهکی، فعال رسانه‌ای اصولگرا در توئیت خودش نوشت: «توضیح و تصحیح رهبرانقلاب درباره آمار ابتلا و تلفات کرونا در جهان، اتفاقِ نو و قابل تقدیری در سطح مسئولان است.»

وی در عین حال، در ادامه به انتقاد از حسن روحانی پرداخت و نوشت: «مورد داشتیم یک مدیر، مسئولِ اصلی افزایش قیمت بنزین و حوادث بعد از آن بود، ولی چند روز بعد گفت؛ "من ۱ روز بعد از افزایش قیمت بنزین(روز جمعه) مطلع شدم و به من مربوط نیست!"»

 

توضیح و تصحیح رهبرانقلاب درباره آمار ابتلا و تلفات کرونا در جهان، اتفاقِ نو و قابل تقدیری در سطح مسئولان است.
مورد داشتیم یک مدیر، مسئولِ اصلی افزایش قیمت بنزین و حوادث بعد از آن بود، ولی چند روز بعد گفت؛ "من ۱ روز بعد از افزایش قیمت بنزین(روز جمعه) مطلع شدم و به من مربوط نیست!"

 

Embedded video

 

 

حسنین حداد که خود را تهیه کننده، کارگردان و تدوین‌گر معرفی کرده است نوشت: «حضرت آقا آنقدر مردم براش مهم هستند که شخصا در ویدئویی آمار اعلامی درباره ویروس کرونا را تصحیح کردند، شک ندارم کشور دیگری بود و یا مسئول دیگر، فقط به یک اطلاعیه از طرف دفتر آن مسئول بسنده می‌شد.»


حسنین حداد@hasanein_hadad
 
 

حضرت آقا انقدر مردم براش مهم هستن که شخصا در ویدئویی آمار اعلامی درباره ویروس

منبع: 
یورو نیوز
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: