علی خامنه ای و امام حسن ، چه درسی اپوزیسیون می تواند از یهودیان و بهاییان بگیرد؟!

گفت و گوی فرزین بستجانی و کیانوش توکلی
کشته شدن ۱۹ نفر از خدمه ناوچه کنارک بر اثر اصابت موشک، یک بار دیگر موضوع "جان‌باختگان آتش خودی" در ایران را در کانون توجهات عمومی قرار داده است/.تیر خلاص مجلس اخوندی به ورزش ایران/برگزاری مراسم شب قدر در ایران؛ دولت درباره تظاهرات روز قدس تصمیم می‌گیرد وضعیت استان‌های خوزستان و تهران، نگران کننده اعلام شده.

رهبر و رئیس جمهوری ایران دستور رسیدگی به حادثه شلیک به ناوچه کنارک را صادر کردند. همزمان فرمانده ارتش هم گفته چهار گروه کارشناسی نظامی در حال رسیدگی به موضوع هستند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه هیات دولت گفته است دلایل حادثه شناور کنارک در آینده روشن و پس از مشخص شدن، برای مردم بیان می‌شود.

چهار ماه پس از کشته شدن ۱۷۶ نفر بر اثر اصابت موشک به یک هواپیمای مسافربری اوکراینی به وقوع پیوسته. واقعه‌ای که مقام‌های ایران در ابتدا، وعده رسیدگی و مجازات عاملانش را دادند، اما درعمل، کوچکترین نشانه‌ای از احتمال مجازات مقام‌های مسئول آن وجود نداشته و تا این لحظه، در مقابل تحویل جعبه سیاه هواپیما هم مقاومت شده است.

 

یکی از مهم‌ترین اتفاقات ناشی از آتش خودی در زمان جنگ، هدف قرار گرفتن دو ناوچه نیروی دریایی ایران در ۲۷ مهر ۱۳۵۹ بوده که کمابیش، یادآور ماجرای اخیر ناوچه کنارک است

 

آتش خودی در زمان جنگ ایران و عراق

 

در آن روز، ناوچه مهران در خلیج فارس، هدف شلیک یک فانتوم ایرانی قرار گرفت و غرق شد. در پی این حادثه، که به کشته شدن ۳۱ نفر انجامید، یک ناوچه دیگر به نام تیران برای کمک به پرسنل مهران به منطقه رفت. اما تیران هم هدف شلیک یک فانتوم خودی قرار گرفت که منجر به از کار افتادنش شد، هرچند آن را غرق نکرد. داستان این دو ناوچه و ابهامات مرتبط، تنها یکی

 

تیر خلاص مجلس اخوندی به ورزش ایران

روز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت، با دو فوریت طرحی موسوم به «تقابل ایران با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی-اسرائیل» موافقت کردند. طرحی که ماده یازدهم آن می‌تواند برای همیشه ورزش در جمهوری اسلامی را به تعطیلی مطلق بکشاند.

از حکایت‌های ناگفته جنگ ایران و عراق است که نهادهای رسمی در سال‌های بعد، علاقه‌ای به پرداختن به آن نشان نداده‌اند.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: