اپیدمیولوژیست سازمان جهاني بهداشت: موج دوم كرونا در اروپا ، باید آماده باشیم

كم بودن آنتی بادی هایی كه تاكنون در جمعیت اروپا یافت می شود نشان می دهد كه ویروس احتمالاً دوباره در حال افزایش است. این نشان می دهد که خطر موج دیگری وجود دارد. او به ایستگاه تلویزیونی سوئد می گوید ما باید آماده باشیم

 ریچارد پبودی ، اپیدمیولوژیست WHO ،در گفت و گو با ایستگاه تلویزیونی سوئد  معتقد است که ویروس علائم بیماری را به وجود می آورد به طوری که احتمال موج دیگری وجود دارد، فعلاً نباید  به زندگی عادی خود برمی گردیم.درعوض ، ما باید حداقل برای یک سال دیگر روی زندگی با محدودیت ها تمرکز کنیم.

این خطر وجود دارد که ویروسکرونا  دو باره بازگردد و در موج دیگری به اروپا را به چالش بگيرد.
به همین دلیل ، ریچارد پبودی ، اپیدمیولوژیست WHO تاکید می کند ، حداقل تا بهار سال 2021 محدودیت های کرونر در قاره اروپا قابل پیش بینی می باشد. این ؛ محتمل ترین سناریو است. البته ویروس مدت زمان زیادی در اینجا است و این واقعیت جدید است که ما باید با موجودیت خود سازگار شویم.

ریچارد پبودی همچنین معتقد است كه كم بودن آنتی بادی هایی كه تاكنون در جمعیت اروپا یافت می شود نشان می دهد كه ویروس احتمالاً دوباره در حال افزایش است.

- این نشان می دهد که خطر موج دیگری وجود دارد. او به ایستگاه تلویزیونی سوئد می گوید ما باید آماده باشیم.

سوئد متحمل  ضربه سختی شد :
در کل ، سوئد نزدیک به حدود 4000 کشته در نتیجه ویروس کرونا بجا گداشت،دقیقاً تعداد تأیید شده در روز یکشنبه 3998 می باشد. درر مقایسه ،کشور دانمارک 562 نفر قربانی ویروس کرونا شدند که دومین کشور کشور نوردیگ است. بنابراین ، سوئد قربانیان بسیار بیشتری    نسبت به همسایگان  خود به جا گداشت.

کشور سوئد استراتژی کمی متفاوت در مبارزه با ویروس کرونا  انتخاب کرده است.از جمله موارد اینکه  مدارس و رستوران های کشور به هیچ وجه بسته نشده اند. درعوض ، رعایت فاصله اجتماعی ویگر مراقبت ها تا حدود زیادی بر عهده خود سوئدی ها گداشته شد که  برای محافظت از خود محدودیت ها را رعایت نمایند.

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: