مجلس یازدهم چرخ پنجم علی خامنه ای ،،رومینا اشرفی و پشت پرده پیام تلفنی نوریزاد چه بود؟

پاسخ کیانوش توکلی به سوالات
سه دسته سوال شده است : دسته اول به من ربط دارد و دسته دوم به مهمان برنامه آقای احمد شمش و دسته سوم به برداشت ها و تفسیر ها هوشنگ اسدی و ماشالله سلیمی در باره پیام تلفی محمد نوریزاد از زندان
1-- علاقه عجيبى نسبت به دعوت و مطرح كردن بچه آخوند بخصوص تبعيدى تركيه داريد !؟/2--به نظر می رسد که صحبت اخیر جناب نوریزاد تحت فشار بوده است 3-- تصور این است که نوری‌زاد تن داده باشد اطلاعات غلط بدهد دشوار است4-چرا كارشناسان از خانواده آخوند مورد علاقه ويژه شما هستند ؟ مگر شما با زم مصاحبه نكرديد ؟

مجلسی که روز چهارشنبه کار خود را آغاز کرد تاکنون از 3 جهت خبرساز بوده است: ابتدا شورای نگهبان صلاحیت حدود ۵۶ درصد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم از جمله تعدادی از چهره‌های شاخص سیاسی و هشت نماینده فعلی تهران را رد کرد.

سپس وزیر کشور ایران میزان مشارکت سراسری در این انتخابات را ۴۲.۵ درصد و در تهران ۲۵ درصد اعلام کرد، پایین‌ترین میزان مشارکت در انتخابات ظرف ۴۱ سال گذشته.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای از نمایندگان خواست برای قرار گرفتن «حقیقی» در راس امور، «شرایط و اولویت‌های کشور» را به درستی بشناسند و با «پاکدستی و امانتداری» وظایف خود را انجام دهند.

همه می دانیم که از نظر خامنه ای مجلس ؛ دولت و قوه قضایی کشور باید گوش بفرمان رهبری باشند وبعبارت دیگر چرخ پنجم بیت رهبری 

ماشالله سلیمی و هوشنگ سلیمی( دسته دوم)

به نظر می رسد که صحبت اخیر جناب نوریزاد تحت فشار بوده است
والا ادم با تجربه ای مثل نوریزاد نمی اید یک ادم درنده،قاتل ودزدی مثل طایب را جاسوس ارشد اسراییل معرفی کند!
خود نوریزاد بهتر‌از همه می داند که چنین بیانی پیامش نسبت دادن جلادودزد ان رژیم به اسراییل است

Hoas Asadi

تصورم نوری‌زاد تن داده باشد اطلاعات غلط بدهد دشوار است ،در عین حال طوری صحبت کرد انگار کانالی از. درون سپاه به او دستخط یا نوشته ای دادند که او اطمینان داشت ، کمی تعجب آور است ،اگر غیر از نوری‌زاد بود ،میشد بی اهمیت از کنار مسئله گذشت ،ولی او اعتبارش را همیشه محافظت کرده است

 گفت و گو یی با ازآقای  احمد شمس در باره افشاگری تکان دهنده اخیر محمد نوریزاد؛ از بزرگ‌ترین جاسوس اسراییل درکنار خامنه ای سوال شد 

محمد نوریزاد دقیقا چه گفت:

 نوریزاد در این پیام از ادامه شکنجه، تهدید و تحقیر توسط عوامل اطلاعاتی و سپاه در زندان میگوید.
او در خاتمه شهروندان ایران را با این جملات مورد خطاب قرار میدهد، .... مردم خوب و آرزوبدل ایران، ما را چاره ای جز از بیرون ریختن ملایان، سرداران و مسئولان ایرانخوار و ناشفاف و مفتخوار نیست. من مرده و شما زنده، رسیدن به آزادی و دموکراسی با عمامه و قبای ملایان و قپه های سرداران سیری ناپذیر و آدم کش و ایران ویران کن ممکن نیست، خود دانید.
اگر رسیدن به آزادی و دموکراسی همانطور که نوریزاد میگوید با تداوم نظام آپارتاید و استبداد لجام گسیخته موجود اسلامی شیعی ممکن نیست و قرار هم این نباشد که برای تضمین و تحقق این حق بدیهی و مدنی انسانی چندین نسل دیگر قربانی شوند، جامعه سیاسی ایران در کلیت آن چه راهکار دیگری را، جز آنرا که نوریزاد در این پیام اعلام میکند، پیش پای شهروندان ایران میگذارد؟

دسته سوم

پرسش هااز احمد شمس و ماشالله(بجز کلمه بچه اخوند،بقیه سوالات من نیز است!)

Pandora Noury

جناب توكلى علاقه عجيبى نسبت به دعوت و مطرح كردن بچه آخوند بخصوص تبعيدى تركيه داريد !؟ ماجرا از چه قرار است !؟ من اتهام نابخردانه اى به شما يا به مهمانتان وارد نميكنم ولى از لابلاى سخنان ايشان ميتوان نتيجه گرفت كه رسالت مبارزات ايرانى را در دو جمله خلاصه ميكند : از تند روى پرهيز كنيد و با اتحاد و همبستگى " جاسوسان خارج " را افشا كنيد !؟
١) ايشان توضيح نمىخواهيد كه منظور شان از اجتناب از تند روى چه هست ؟
٢) منظور از اينكه بعضى پاى خارجى را دخالت ميدهند و بعضى بازى ميخورند چه هست . كى بازى خورده ؟ خاتمى ؟
٣) منظور از اينكه در ٨٨ بعضى از خادمين را دستگير كردند و بايد اين كار محكوم شود چه هست ؟ يعنى تقسيم تظاهر كنندگان به خادم و غير خادم
٤) منظور از اينكه زمان خاتمى دو تا استاد دانشكاه خر شدند و از خارج به ايران بر گشتند و اين را بعنوان روند مثبت قلمداد كرد چه هست ؟ بجز اينكه زير لفافه ادعا شود كه همه كج روى ها بخاطرچند جاسوس مزدور بوده !؟
كل قانون اساسى و متمم هايش ، كل اختلاص ، كل پروژه هاى ايران بر انداز مو به مو دستور اسرائيل بوده !؟
از همه مهم تر ، چه كسى مانع خاتمى بوده كه پشت مردم را خالى نكند ؟!

جناب توكلى ، من نگفتم كه هر بچه آخوندى با رژيم است ! اتفاقا گفتم اتهام نابخردانه در مورد كسى نميزنم فقط جويا شدم چرا كارشناسان از خانواده آخوند مورد علاقه ويژه شما هستند ؟ شما با زم و بخصوص دارو دسته اش كه بجز ضربه به مبارزات و علاف كردن مردم و خودشان كار ديگرى نكرد ند مصاحبه نكرديد ؟ كسى كه خودش را سرمايه دار مقيم كانادا و اسپانسر زم معرفى كرده بود!؟
درسته خرج شما را كسى نميده ولى بعنوان يك سايت كه خودش را برانداز ميداند ، در مقابل تبعات انتخاب ميهمانانتان مسئوليت نداريد !؟ به بيننده برنامه هايتان ميفرماييد خوشت مياد نكاه كن وگر نه نگاه نكن ولى تحمل نقد و يا حتى پرسش را نداريد ! ؟
نگفتم موضوع بحث اصلاح طلبان بود بلكه نوع بر خورد آقاى شمس را تحليل كردم !؟
از همه جالب تر انتقاد شما به لحن من است ! ممكن است از لحن انتقادى من خوشتان نيايد و اين حق شماست ولى انگ نگاه بالا به پايين زدن كمى حيرت آور است !؟ ما عادت داريم هميشه بصورت اغراق آميز هندونه زير بقل هم بكذاريم ، ميبخشيد كه من بدون لفافه و مستقيم ولى بدون توهين نظراتم را بيان ميكنم . اتفاقا اين عين برابر دانستن انسان هاست . شما هم بعنوان يك شخصيت فعال در عرصه اجتماعى و خبرى قدرى نقد بذير باشيد . منظور از نقد بذيرى قبول نقد نيست بلكه پذيرش امكان نقد بدون انك زدن غير منصفانه كه كويا من حقوق برابر انسان ها را قبول ندارم !؟
 بچه اخوند و بچه شاه و بچه كارمند اداره فحش كه نيست بيان يك واقعيت . جناب شمس فرزند آخوند است . البته اين دليل بر چيزى نيست . نه بد خوب . من هم دقيقا گفتم كه قصد اتهامات نابخردانه ندارم و فقط بعنوان پرسش مطرح ميكنم . جناب شمس افشاگرى در مورد همكاران زم را بعد از افشاگرى هاى ديگران مطرح كرد و بعد گفت از قبل ميدانستم ولى جو اجازه نمىداد . جناب توكلى با سادگى حيرت آورى ميفرمايند كه جمله " بايد از افراطگرى پرهيز كرد " جمله معمولى است و بعنوان خبرنكار نميپرسد كه منظور ايشان از اين جمله چه ميباشد !؟
 
 

پاسخ کیانوش توکلی:
سلام جناب نوری گرامی،اولا آدم می تونه اخوند و یا بچه اخوند باشه و با حکومت اخوند مخالف باشه ‌ویا مخالف بشه در طول ۴۱ سال گذشته ؛ آدم های شریفی بچه اخوند بودند فرزندان طالقانی و یا خود طالقانی ،فرزندان حسنی امام جمعه ارومیه و آخرین آش روح الله زم که با نظام اسلامی در افتاد؛ در ضمن بار اولی بود که از احمد شمس دعوت کرده بود م و بیاد ندارم از کدام بچه اخوندی تا کنون دعوت کرده باشم ۲- خرج و هزینه منو کسی نمی ده بخواهد برایم تعیین و تکلیف بکنه ۳-موضوع برنامه بررسی فایل صوتی محمد نوریزاد بود،طبیعتا از کسانی دعوت می کنم در این مورد اطلاعات داشته باشه ۴-بحث بررسی خاتمی و اصلاحات و اصلاح طلبان نبود گفتن اینکه افراط گرایی بد است ،یک حرف کلی است که همه ی آدم های عاقل دنیا قبول داره ۵-بهتر بود این نقد را زیر برنامه ضبط شده می گذاشتی که آقای احمد شمس پاسخ می داد نه اینکه مرا مجبور به پاسخ گویی نمایید ۵-مطلب آخر لحن نوشته خیلی امرانه ‌وار موضع بالاست. انگار قبلا چند ین لشگر و گردان تحت مسولیت ات بوده اند ،یا بگیر مثل یک انسان برابر. حقوق با دیگران برخورد کنی

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: