اعتراض کاخ سفید به توییتر در باره علی خامنه‌ای

در کشاکش تنش میان دونالد ترامپ و توییتر، کاخ سفید با اشاره به یکی از توییت‌های علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، معیارهای این شبکه اجتماعی درباره مقابله با نوشته‌های حاوی «حمایت از خشونت» را زیر سوال برد.

محتوای توییت حساب کاربری خامنه‌ای که کاخ سفید روز جمعه تصویر آن را منتشر کرد، دعوت به «‌جهاد» برای «آزادی فلسطین» است. 

 


 
The White House
 

✔@WhiteHouse

 
 

This Tweet violated the Twitter Rules about glorifying violence. However, @Twitter has determined that it will allow terrorists, dictators, and foreign propagandists to abuse its platform.

حساب کاربری کاخ سفید با انتشار تصویری از این توییت خامنه‌ای نوشت: «توییتر تصمیم گرفته اجازه بدهد تروریست‌ها، دیکتاتورها و پروپاگاندا‌کنندگان خارجی از این پلت‌فرم سوءاستفاده کنند.»

توییتر پیشتر یک توییت ترامپ را به دلیل تهدید به شلیک علیه معترضان در مینه‌سوتا، مصداق «‌حمایت از خشونت» دانسته و آن را محدود کرده بود. حساب کاخ سفید با انتشار توییت دیگری در واکنش به این اقدام توییتر نوشت ترامپ از خشونت حمایت نکرده بلکه «آشکارا» آن را محکوم کرده است.

در همین حال، یک سناتور جمهوری‌خواه هم خواستار تحقیق از توییتر درباره احتمال نقض تحریم‌های ایران شد.

تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه، در نامه‌ای به وزارت دادگستری و خزانه‌داری آمریکا درخواست کرد درباره احتمال نقض تحریم‌ها از سوی توییتر در ارائه خدمات به مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی تحقیق شود. 

این در حالی است که عصر روز جمعه، رسانه‌های ایران خبر دادند که توییتر حساب حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی تعلیق شده است. حساب او اما کمی بعد از حالت تعلیق خارج شد.

آشنا پیشتر در توییتی خطاب به وزیر خارجه آمریکا درباره اعتراض‌های مینیاپولیس خواستار پایان بخشیدن به «طرز حکومت باساختارهای نژادپرستانه و طبقه‌گرا» در ایالات متحده شده بود.

مشخص نیست دلیل تعلیق حساب کاربری آشنا چه بوده است.

پیش از این نیز اسرائیل از توییتر خواسته بود حساب کاربری خامنه‌ای را به دلیل «یهودی‌ستیزی»‌ تعلیق کند.

مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا هم در واکنش به پوستر منتشرشده از سوی وب‌سایت رسمی خامنه‌ای درباره مساله فلسطین، استناد او به شعار «راه حل نهایی» و «یهودی‌ستیزی» را محکوم کرد.

وبسایت رسمی خامنه‌ای در پوستری به مناسبت «‌روز قدس» از عبارت «‌راه‌حل نهایی» استفاده کرده بود. راه‌حل نهایی برنامه آلمان نازی برای کشتار سیستماتیک و دسته‌جمعی یهودیان بود که به هولوکاست منجر شد.

مشاهده عکس در توییتر

 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: