پیشنهاد کارشناسان: سکس با ماسک برای جلوگیری از کرونا

هاروارد می‌گوید امن‌ترین شیوه این است که اصلاً سکس نکنند
پژوهشی جدید پیشنهاد می‌کند که زوج‌ها هنگام سکس، ماسک بپوشند تا خطر انتقال کووید ۱۹ به یکدیگر را کاهش دهند.

 

 

پژوهشگران دانشگاه هاروارد مقاله‌ای در ژورنال «انالز آو اینترنال مدیسین» (نشریه پزشکی داخلی) منتشر کرده‌اند که به امن‌ترین شیوه‌های سکس در زمان شیوع ویروس کرونا می‌پردازد.

در روز دوشنبه قوانین جدیدی در انگلستان اعمال شدند که طبق آن برقراری رابطه جنسی در خانه و شب خوابیدن در منزلِ دیگری برای زوج‌هایی که در خانه‌های متفاوت زندگی می‌کنند، ممنوع است. 

سایر مقررات موجود در بریتانیا به افراد اجازه سکس با اشخاص بیرون از خانواده خود را نمی‌دهد.

در بسیاری ایالات آمریکا هم مقررات موجود، امکان رابطه بین خانواده‌های مختلف را ممنوع کرده‌اند؛ اما بااین‌وجود دانشمندان هاروارد سناریوهای مختلف جنسی را بر بنیان این‌که احتمال ابتلا به ویروس کرونا هنگام انجام آن‌ها چقدر باشد رده‌بندی کرده‌اند.

در بالای فهرست، کم‌خطرترین راه‌حل قرار دارد: خودداری از سکس.

پژوهشگران می‌گویند:‌ «این کار ریسک ابتلا را پایین می‌آورد گرچه برای بسیاری عملی نیست.»

بعد به استمنا می‌رسیم که به گفته این پژوهش «ریسک پایینی» دارد و در جایگاه سوم فعالیت جنسی در شبکه‌های جفت‌یابی آنلاین قرار دارد. 

پژوهشگران می‌گویند: «بیماران باید متوجه مخاطرات اسکرین‌شات گرفتن از مکالمات و ویدئوها و حق‌السکوت گرفتن جنسی باشند.» آن‌ها می‌افزایند که افراد زیر سن می‌بایست در مورد مخاطرات سوءاستفاده جنسی اینترنتی باشند. این موارد در زمان همه‌گیری افزایش‌یافته است.

در جایگاه بعدی سکس با افراد درون خانواده (زن و شوهر، هم‌خانه، شریک زندگی)  قرار دارد. این پژوهش اشاره می‌کند که این‌ کار می‌تواند با خطر بالای ابتلا به ویروس همراه باشد چون یکی یا هر دو طرف شاید از بیرون خانه، ویروس را گرفته باشند.

در جایگاه نهایی، یعنی با بیشترین ریسک، سکس با افراد بیرون از خانواده قرار دارد.

این پژوهش می‌گوید در چنین مواردی بیماران باید از راه‌های کاهش ریسک مطلع باشند ازجمله «کاهش تعداد شرکای جنسی، اجتناب از شرکای جنسی که نشانه‌های همگام با سارس-کوو-۲ دارند، اجتناب از بوسیدن و رفتارهای جنسی با ریسک ابتلای مقعدی-دهانی و یا از منی یا ادرار، پوشیدن ماسک، دوش گرفتن قبل و بعد از دخول جنسی و پاک کردن فضای فیزیکی با صابون یا پارچه الکلی.»

دکتر جک توربان، پژوهشگر ارشد این مقاله، می‌گوید: «برای بعضی بیماران عدم شرکت در هرگونه فعالیتِ جنسیِ حضوری، هدفی قابل‌دسترسی نیست. در این موارد، سکس با افرادی که به همراه آن‌ها در قرنطینه هستید امن‌ترین رویکرد است.»

به گفته اداره ملی بهداشت بریتانیا، نشانه‌های کووید۱۹ تب بالا، سرفه‌ای جدید و مداوم و فقدان یا تغییر حس بویایی و چشایی هستند.

منبع: 
ایندیپندنت فارسی
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: