مبتلايان به كرونا در کشتی که علایم بیماری را نداشتند تا هفته ها ویروس را حمل مي كردند

بر مبنای اخبار بهداشتی رویترز پزشکان ژاپنی که روند بیماری ویروسی درسرنشینان کشتی تفریحی که مبتلا به

بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در کشتی تفریحی که علایم بیماری را نداشتند تا هفته ها ویروس را در بدن خود حمل کردند

بر مبنای اخبار بهداشتی رویترز پزشکان ژاپنی که روند بیماری ویروسی درسرنشینان کشتی تفریحی که مبتلا به ویروس کرونا شده بودند را دنبال میکردند، مشاهده کردند که کسانی که هیچگونه علایمی نداشتند اغلب شان همچنان بدون علایم بیماری بودند ولی برای ۹۰٪ آنها ۱۵ روز طول کشید تا ویروس کاملا از بدن آنها دفع شود.

این مطالعه که که بصورت آنلاین از طریق مجله پزشکی نیو اینگلند[۱] منتشر شده بود بطور مستقیم تعیین نکرده که چطور بیماران بدون علایم بیماری میتوانند عفونت را به دیگران منتقل کنند.
اما در بین ۳۲ نفر از همکابینهای افراد مبتلا که در ابتدا تست شان مثبت نبود، ۸ نفر از آنها در عرض ۷۲ ساعت تست شان مثبت شد، ولی در هیچکدام علایم بیماری مشاهده نشد.
هر چه فرد مسن تر بود زمان بیشتری طول کشید تا عفونت از بدنش خارج شود.
این داده ها مربوط به کشتی تفریحی انگلیسی دایاموند پرنسس[۲] میباشد.
تمامی ۳۷۱۱ مسافران و خدمه آن در ۳ فوریه توسط دولت ژاپن قرنطینه شدند. تستها نشان داد که ۷۱۲ نفر مبتلا به بیماری شده بودند و ۳۱۱ نفر یا ۴۴٪ هیچگونه علایم بیماری از خود نشان ندادند.
طبق گزارش جدید، به سرپرستی دکتر آکی ساکورایی[۳] از دانشگاه بهداشتی فوجیتا[۴] بخشی متشکل از ۱۲۸ نفر از مسافران و خدمه را به مرکز پزشکی فوجیتا اوکازاکی[۵] منتقل کرد وآنها را تحت نظر گرفت.
۹۶ نفر مبتلا به ویروس بودند اما زمانی که در کشتی تست شدند علایمی نداشتند. ۱۱ نفر از این ۹۶ نفر در نهایت بطور معمول در طول چهار روزعلایم بیماری را بروز دادند. یک نفر در مراحل بعدی فوت کرد.
اما ۸۴ نفر از این ۹۶ نفر (۸۸٪) از این گروه هرگز علایم بیماری را بروز ندادند.

۹ روز بعد از تست مثبت برای کووید-۱۹، هنوز هم نیمی از این مریضها ویروس را در بدنشان داشتند. تا روز پانزدهم ۱۰٪ هنوز علایم عفونت را داشتند. در یک مریض بمدت ۲۱ روز این عفونت دوام داشت.

محققان در نامه اشان به روزنامه گزارش دادند که برای بیماران عفونی که در دهه چهلم سنی بودند معمولا ۷ روز طول میکشید تا عفونت بطور کامل از بین برود. برای کسانی که در دهه ۷۰ عمر خود بودند ۱۲ روز یا بیشتر طول میکشید.

SOURCE: https://bit.ly/2UEvdfl The New England Journal of Medicine, online June 12, 2020.

توضیحات مترجم:
The New England Journal of Medicine[۱]
British Cruise Ship Diamond Princess[۲]
Dr Aki Sakurai[۳]
Fujita Health University[۴]
Fujita’s Okazaki Medical Center‌[۵]

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: