مطالعات نشان میدهد که پادتن ها میتوانند بعد از ۲-۳ ماه ناپدید شوند


یک مطالعه چینی نشان داد افرادی که بعد از مبتلا شدن به ویروس کرونا ممکن است پادتنها را تا بیش از چند ماه نگه ندارند، خصوصاً اگر در ابتدای بیماری علایمی نداشته اند.

مطالعات قبلی نشان

مطالعات نشان میدهد که پادتن ها میتوانند بعد از ۲-۳ ماه ناپدید شوند

یک مطالعه چینی نشان داد افرادی که بعد از مبتلا شدن به ویروس کرونا ممکن است پادتنها را تا بیش از چند ماه نگه ندارند، خصوصاً اگر در ابتدای بیماری علایمی نداشته اند.

مطالعات قبلی نشان داد اکثر کسانی که مبتلا به این ویروس شده بودند پادتن ایجاد میکردند. ادارات بهداشت و درمان در سراسر جهان تست پادتن را بعنوان روشی برای اثبات اینکه فردی به ویروس کرونا مبتلا شده انجام می دهند.

بر اساس مطالعه ای که در مجله آنلاین طب طبیعت¬[۱ّ] منتشر شده، دانشمندان در منطقه وانژو[۲] چین مطالعه ای انجام دادند بر روی ۳۷ نفر که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و دارای علایم بیماری بودند و ۳۷ نفر که به این ویروس مبتلا شده بودند و هیچگونه علایمی نداشتند.
هشت هفته بعد از بهبودی، میزان پادتنها ۴۰٪ در افراد بدون علامت و ۱۳٪ از افرادی که علایم بیماری داشتند تا حد غیر قابل محاسبه کاهش یافت.

بر طبق گزارشی از مجله تجاری اینسایدر[۳] محققین متوجه شدند که فقط یک گروه کوچک از مردم مورد مطالعه قرار گرفته بودند و بدن انسان نیز میتواند از سلولهای ‍‍* تی*[۴] برای از بین بردن ویروس و از سلولهای *بی*[۵] برای تولید پادتن های جدید استفاده کند. در این تحقیق میزان سلولهای *تی* و *بی* اندازه گرفته نشد.

مجله تجاری اینسایدر گزارش داد که محققین دو نوع از پادتن ها را آزمایش کردند: ایمونوگلوبولین *جی*[۶] و ایمونوگلوبولین *ام*. [۷] ایمونوگلوبولین *جی* معمولاً در دوره زمانی طولانی تری توسعه مییابد، به این ترتیب این شاخص بهتری برای ایمنی طولانی مدت است.

بر اساس این مطالعه کاهش پادتن های قابل تشخیص بعد از هشت هفته بسیار شدید بود، با افت متوسط ۷۱٪ برای سطح ایمونوگلوبولین *جی* در گروه بیماران بدون علایم بیماری و افت متوسط ۷۶٪ در بین بیماران با علایم بیماری بود.

این یافته ها ایده ٬٬ گذرنامه های ایمنی٬٬[۸] را که برخی از کشورها میخواهند برای افرادی که آزمایش پادتن مثبت داشته اند، زیر سوال می برد. این افراد اجازه خواهند داشت که به سر کار بازگردند و به مسافرت بروند زیرا ظاهراً در مقابل این ویروس مصون هستند.

این نویسندگان نوشتند، ٬٬تمامی این داده ها با هم ممکن است خطر استفاده از ٬٬ گذرنامه ایمنی٬٬ کووید-۱۹را نشان دهند و از تمدید راهکردهای بهداشت عمومی، از جمله فاصله گیریهای اجتماعی، مراعات اصول بهداشت، جداسازی گروههای با خطر بالا و آزمایشات گسترده، حمایت کند٬٬.

Ralph Ellis
June 19, 2020

Cite this: COVID-19 Antibodies Can Disappear After2-3 Months, Study Shows - Medscape - Jun 19, 2020.

توضیحات مترجم:
Nature Medicin [۱]
Wanzhou [۲]
Business Insider [۳]
T cell [۴]
B cell [۵]
Immunoglobulin G (Ig G) [۶]
Immunoglobulin M (Ig M) [۷]
Immunity passport [۸]

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: