دفاع تمام قد خامنه ای از دزد اعظم

علی خامنه‌ای، دیکتاتور ایران از "اهانت و ظلم" به مسئولان قبلی قوه قضائیه در جریان دادگاه‌های رسیدگی به فساد اخیر در این کشور انتقاد کرد. او گفت که افراد معاند به دنبال گرفتن انتقام هستند و افزود که مبارزه با فساد از دور صادق لاریجانی شروع شده است

خامنه‌ای ظهر امروز (شنبه ۷ تیرماه)، در حالیکه از طریق ارتباط تصویری در همایش سراسری قوه قضائیه سخنرانی می‌کرد به "اهانت و ظلم به برخی بزرگان پاکدست قبلی قوه قضائیه" در جریان دادگاه‌های اخیر مقابله با فساد در قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: "خطاب من در این موضوع مردم و جوانان مؤمن است که مراقب باشند تعدی نکنند و به افراد معاند که به دنبال گرفتن انتقام از مواضع انقلابی و محکم قاطع فلان شخصیت هستند، کاری ندارم."

او به واکنش‌ها و اظهارنظرها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: "همانطور که در برخورد با فساد نباید اغماض وجود داشته باشد اما افراد بی‌گناه هم نباید مورد تعدی قرار گیرند و رسیدگی‌ها باید کاملاً بر اساس قانون و عدالت و بدون جوگیری انجام شود."

رهبر ایران با حمایت از صادق آملی لاریجانی افزود که "حرکت مبارزه با فساد از دوره آقای آملی لاریجانی آغاز شد و ایشان هم در داخل و هم در بیرون از قوه شروع کننده آن بودند و اینها نباید از نظر دور باشد."

این سخنان در حالی مطرح شده است که محاکمه اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضائیه در دوران آقای لاریجانی، از بیست روز پیش در جریان است.

گفته می‌شود بازداشت او که از شخصیت‌های پرنفوذ و عالیرتبه پیشین قوه قضائیه بوده است، با دستور مستقیم ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه و مشورت با دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای انجام شده است.

در این پرونده نام هیچ یک از مقام‌های بلندپایه حکومت ایران مطرح نشده است. اما برخی نیز بازداشت آقای طبری را رقابت سیاسی با صادقی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه می‌دانند.

اکبر طبری، مدیر کل سابق امور مالی و معاون اجرایی قوه قضائیه ایران و عضو سابق هیئت رئیسه فدراسیون کنگ‌فو و هنرهای رزمی و نخستین مقامی بود که بعد از آغاز به کار ابراهیم رئیسی برکنار شد. غلامرضا منصوری دیگر متهم این پرونده است که از ایران خارج شده بود و به تازگی گفته شد که جسدش در هتلی در رومانی پیدا شده است

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: