نقدی کوتاه بر فتوای حاجی جمال پورکریمی گزافگوی افراطی کورد

جمال پورکریمی فحاش: هر انسان غیرفارسی خود را ایرانی قلمداد کند، میل به بردگی و بردە ماندن دارد. دولت و سرزمین مستقل ابتدا باید در فکر و ذهن افراد یک ملت شکل بگیرد بعدا بە مرحله اجرا و عمل در بیاید

حاجی جمال که خود را سکولار معرفی می کند, و به امید رستگاری مالی در این دنیا (چون به رستگاری در آن دنیا اعتقادی ندارد) چندین بار به سفر حج رفته در زندگی افسرده و مشوش خویش کارهای عجیب و غریب زیادی کرده. و مثل دلقک با او مصاحبه کردند و او هم دم تکان داد. تعجب آور نیست که از حزب دمکرات کردستان ایران هم اخراج شد.  ایشان بارها به عربستان سعودی رفته تا عربستان که خود را قلب اعراب می داند, به او کمک کند تا یک کشور عربی اسلامی (جمهوری اسلامی عراق) فرو بپاشد و از دل آن فروپاشی یک کشور غیر عربی سکولار بنام کردستان بیرون بیاید. باید گفت زهی خیال باطل. تنها چیزی که این شومینه ندارد, حداقل شعور و درک سیاسی است. حال شاید عده ای مدعی شوند (که شده اند) کردستان و ناسیونالیسم کرد و تشکیل کشور کردستان بهانه است که امورات دنیوی امثال حاجی جمال بگذرد. چون مسلمانان پول خرج می کنند تا به سفر حج بروند. اما سکولارها پول دریافت می کنند تا به سفر حج بروند. عجب روزگاری شده. 

ایشان در آخرین رجز خوانی سفارشی خود مدعی شده است که هر انسان غیرفارسی خود را ایرانی قلمداد کند، میل به  بردگی و بردە ماندن دارد. دولت و سرزمین مستقل ابتدا باید در فکر و ذهن افراد یک ملت شکل بگیرد بعدا بە مرحله اجرا و عمل در بیاید. بعنوان یک کرد من نمی دانم آیا فکر و ذهن این موجود در سفرهای زیارتی به مکه و مدینه عوض شده یا عوامل دیگری در کار بوده اند. چون بقول شاعر " زر خرد را واله و شیدا کند, خاصه مفلس را که خود رسوا کند". شاعر دیگری گفته بود "کافر همه را به کیش خود پندارد"

من نمی دانم ایشان واقعن متعصب و افراطی و نژادپرست است یا اینکه جهت منافع مشخصی خود را اینگونه می نمایاند. من می دانم که کردهای فراوانی هستند که می خواهند در یک ایران فدرال و دمکراتیک و بدون تبعیض و برتری طلبی زندگی کنند. این حق دمکراتیک آنها است که اینگونه فکر کنند. در نتیجه توهین کردن به ملت کرد و بقیه ملیت های ایران که مثل این فحاش دهن دریده فکر نمی کنند, چه معنایی دارد؟ هدف از توهین و افتراء چیست؟

یک کاربر کورد در زیر پست او نوشته است: " خوب گیرم بر اساس توهمات و خیال پردازی های شما دولت کردی تشکیل دادین نمونه اقلیم کردستان عراق، قدرت برای همیشه دست دو قبیله بارزانی و طالبانی، آیا این بردگی با اون بردگی که تو ازش نام می برید تفاوت چندانی دارد؟ یا شما ها ترجیه میدین خرسواران جنسشون کورد باشد؟ افکارت فقط فارس ستیزی و نژداد پرستانه است ره بجای نمیبرد." چقدر شبیه به هیتلر صحبت می کنید، من هم مثل شما یک کرد هستم اما اینکه بخواید از کورد ها قدیسه بسازید و دیگران فاشیست و کوته فکر، این زایده افکار و ذهنیت شماست که قطعا یک شبه به این حال و روز نیافتاداید. ما کردها هیچ برتری نسبت به اقوام دیگر ایرانی نداشته و نداریم همانطور که بدتر از دیگران هم نیستیم.

 حاجی جمال اگر یک مزدور یا مامور یا معذور نیست و اگر یک کرد واقعی است, باید از ملت کورد و بقیه ملیت ها عذرخواهی کند. چون این نگاه مطلقگرایانه و  افراطی بشدت توهین آمیز است که جاده صاف کن فاشیسم مطلقگرا است. هر انسانی باید آزاد باشد تا هر نوع بخواهد فکر کند و اندیشه داشته باشد. 

حمید اسدی

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عنوان مقاله: 
نقدی کوتاه بر فتوای حاجی جمال پورکریمی گزافگوی افراطی کورد
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتی الان این مطلب را خواندم باورم نمی شد که این بیچاره در راستای تبلیغات وزارت اطلاعات چنین مزخرفاتی را گفته باشد. رفتم و در صفحات فضای مجازی این "حاجی آقا" چک کردم و با کمال تاثر و تاسف دیدم که این