هدی جراح ، دختری که بدنش را از دست آخوند ها نجات داد!

زنی که به عنوان یک ورزشکار می‌توانست در وطن خود تلاش کند تا به موفقیت در عرصه‌های اجتماعی دست یابد، برای فرار از افکار داعشی تمام تلاش خود را به کار بست تا با زحمت بسیار، دنیایی تازه برای خود بسازد؛ آنهم در غربت.

ا

.

امّا آرزو دارد زمان تغییر هرچه زودتر فرا رسد و دختران ایرانی مقام و احترام از دست رفته خود را که فرقه مذهبی حاکم از آنان ربوده دوباره باز یابند.

هدی جراح در وبسایت شخصی خود آنچه از کودکی تا امروز بر او گذشته را در واژه‌ها و جملاتی ساده و خودمانی به زبان آورده؛ گویی داستانی‌ست نزدیک، خیلی نزدیک. داستان مادران و دختران ایران که چهار دهه است در دست فرقه‌ای تبهکار اسیر شده‌اند.

هدی جراح مدت زیادی است که از ایران خارج شده و زندگی تازه‌ای را در ایالات متحده آمریکا شروع کرده تا به آنچه از آن به عنوان فتح قله‌های آرزوهایش نام می‌برد، دست یابد. بسیاری از آرزوهایی که برای این دختر ایرانی کوشا و پویا متحقق شده، آرزوی دختران ایرانی در بند حکومت اسلامی نیز هست. او که داشتن یک اندام ورزشی را از آرزوهای دوران کودکی خود می‌داند، با تمرین و پشتکار توانست در رشته پرورش اندام زنان به مدارج عالی این رشته ورزشی در آمریکا برسد.

 

او درباره دوران کودکی خود در ایران می‌گوید: «با روی کار آمدن حکومت مذهبی، آموزه‌های افراطی دینی به پی و ریشه خانواده‌ها رسوخ کرده بود و خانواده من هم مستثنا نبودند.» در مورد تصمیم سرنوشت‌ساز زندگی خود توضیح می‌دهد: «زمانی که در آمریکا بطور حرفه‌ای وارد شاخه بیکینی در رشته ورزشی پرورش اندام شدم، در حقیقت پا بر روی تمام اعتقاداتی گذاشتم که همه عمر مرا از این کار منع می‌کرد. چون قلباً باور داشتم که می‌توانم در این کار موفق شوم و رسیدن به این هدف مرا خوشحال می‌کرد.»

هدی جراح بارها با حضور در رسانه‌های تصویری فارسی‌زبان و غیر فارسی‌زبان به عنوان دختری پیشرو و الهام‌بخش، از داستان زندگی خود و عوامل موثر در موفقیت‌‌اش سخن گفته. او همچنین در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعال است و از زندگی و فعالیت‌های خود برای طرفدارانش می‌گوید. صد‌ها هزار دنبال‌کننده این ورزشکار و مدل موفق ایرانی کارها و سبک زندگی او را در سراسر جهان دنبال می‌کنند. هدی در پاسخ به این پرسش که آیا خود را فقط یک زن ایرانی بدنساز می‌داند، می‌گوید بیشتر از آنکه بخواهد دیگران او را یک ورزشکار پرورش اندام بدانند، علاقه دارد با سبک زندگی ماجراجویانه خود شناخته شود زیرا بدنسازی و مدلینگ تنها بخشی از فعالیت‌هایش است و هدی در واقع دختری ماجراجوست که در طبیعت‌نوردی و تیراندازی حرفه‌ای هم حرف برای گفتن دارد. اگرچه هدی جراح سخنوری دلنشین نیز هست که آنچه با زبان خاص خود بیان می‌کند، مخاطبان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: