انفجار مرکز درمانی سینا اطهر در شمال تهران؛ شمار کشته‌شدگان به ۱۹ تن افزایش یافت

به دنبال وقوع آتش‌سوزی و انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی تهران نزدیک به میدان قدس تجریش، دادستان تهران اعلام کرد که شمار کشته‌شدگان آتش‌سوزی و انفجار کلینیک سینا اطهر به ۱۹ نفر، شامل ۱۵ زن و ۴ مرد، افزایش یافته است.

به دنبال وقوع آتش‌سوزی و انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی تهران نزدیک به میدان قدس تجریش، دادستان تهران اعلام کرد که شمار کشته‌شدگان آتش‌سوزی و انفجار کلینیک سینا اطهر به ۱۹ نفر، شامل ۱۵ زن و ۴ مرد، افزایش یافته است.

القاصی مهر، دادستان تهران، گفت که بازپرس جنایی در محل حضور دارد و  اکنون در اورژانس و بیمارستان شهدای تجریش هنوز مشغول بررسی‌های بیشتر و تشخیص هویت باقی افراد است.

از زمان وقوع انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا اطهر شمار کشته‌شدگان ابتدا از سوی پیشتر پیمان صابریان رییس مرکز اورژانس تهران شمار کشته شدگان را ۱۳ نفر اعلام شد، سپس جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی تهران از افزایش شمار کشته‌شدگان انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا اطهر به ۱۸ نفر خبر داد و تازه‌ترین آمار، دادستان تهران شمار کشته‌شدگان را  ۱۹ نفر و شمار مجروحان را ۱۱ نفر اعلام کرد.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران گفت که این آتش سوزى در ساعت  ٢٠:٤٦ رخ داد و نیروهای چهار ايستگاه آتش‌نشانى به محل اعزام شدند که اولين آن پنج دقيقه بعد به محل رسید.

به گفته شاهدان عینی این آتش‌سوزی و انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر در خیابان شریعتی تهران نرسیده به میدان قدس تجریش رخ داد . شاهدان عینی گفتند که این  آتش‌سوزی همراه با وقوع چند انفجار  بود که به برخی از ساختمان‌های اطراف آسیب زد و از جمله شیشه‌های یک گالری را شکست.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با تایید وقوع آتش‌سوزی در یک مرکز درمانی در شمال تهران، گفت که آتش‌سوزی در طبقه منفی یک کلینیک سینا اطهر واقع در کوچه ماهروزاده خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس تجریش رخ داد و در جریان آتش سوزی صدای انفجار نیز شنیده شده است.

او افزوده که شش مصدوم نیز به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده‌اند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، هم به خبرگزاری مهر گفته که «۲۵ نفر در زمان حضور حادثه در محل حضور داشتند که ۱۳ نفر شامل ۱۰ خانم و سه آقا فوت کردند».

او اظهار داشت: «هفت نفر سرپایی مداوا شده و شش نفر به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند».

القاصی مهر، دادستان تهران، به تلویزیون حکومتی ایران گفته اجساد کشته‌شدگان در حال انتقال به گورستان بهشت زهرا است.

تصویر یکی از مصدومان انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر تهران

تصویر یکی از مصدومان انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر تهران

پیشتر سایت «عصر ایران» به نقل از یک «منبع آگاه» نوشته بود که در این حادثه ۱۳ نفر کشته و چهار نفر مجروح شده‌اند که شش نفر از کشته‌ها در اتاق عمل بوده‌اند.

در همین حال، کانال تلگرامی روزنامه «صبح نو» از مرگ ۱۷ نفر در این انفجار خبر داده است.

رئیس مرکز اورژانس تهران به خبرگزاری فارس گفته که این حادثه احتمالاً به دنبال انفجار کپسول گاز بوده است.

 

معاون استانداری تهران هم اعلام کرده که نشت گاز علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا بوده است.

گزارش‌ها حاکی است که آتش‌سوزی کنترل شده است.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی، به خبرگزاری‌های ایران گفت: «گروهی از آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش وارد طبقات و ساختمان‌های اطراف شدند و تعدادی از افرادی که در محل در شرایط نا ایمن قرار داشتند را نجات دادند».

او افزود: «به دلیل آتش‌سوزی و انفجار، دود بسیاری در طبقات پخش شده است و احتمال داده می‌شود انبار این کلینیک محل نگهداری سیلندرها بوده و انفجار به دلیل منفجر شدن این سیلندرها بوده است».

کلینیک درمانی سینا اطهری در خیابان شریعتی پایین‌تر از میدان قدس کوچه ماهروزاده واقع شده است.

تصاویر منتشر شده نشان می‌داد که پیروز حناچی، شهردار تهران، در محل حادثه حاضر شده بود.

خبرگزاری فارس گزارش داده که هم اکنون جلسه ستاد بحران در دفتر شهردار منطقه یک با حضور شهردار تهران در حال برگزاری است و نیروهای امدادی و عملیاتی در حال ارائه گزارش هستند.

منبع: 
رادیو فردا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: