حتی به سگ های ولگرد و موش کنج خانه های ایران بی اندیشیم

معروف است که، کمونیست های چین به رهبری مائو و بنابر فرمان او؛ جهت حفاظت از کشتزارهای گندم و برنج کشورشان، هیچ گنجشکی را در چین زنده نگذاشتند. شاید آنرا جاسوس نظام سرمایەداری و مایه لطمه به اقتصاد و کشاورزی و کشتن آن را نیز سبب کمک به دهقانان آن کشور می دانستند.! و کار به جایی رسید، که بعدا مجبور شدند از شوروی سابق طلب گنجشک کنند و از ترس افزون شدن حشرات، دوباره گنجشک وارد کردند، چرا که عملا گنجشکی در چین یافت نمی شد.!

این روزها، قرارداد ۲۵ ساله رژیم آخوندی و چین به موضوع جنجال برانگیز روز تبدیل شده است. نمایندگان مجلس آخوندی، علیرغم سخنان جواد ظریف در مقابل آنها که این قرارداد را صراحتا سیاستی واقع‌بینانه در راستای گذار جدید جهان از مرکزیت قدرت غرب به شرق خواند، بازهم می‌گویند از محتوای این قرارداد کاملا بی‌خبرند! اما همین موضوع سرنوشت ساز، حتی صدای انتقاد آن‌ خفتگان بی کار و بی عار در اصطبل ولایت را هم بلند کرده است. 

قراردادی ننگین به مانند ترکمن چای( ترکمن چای ٢ )که تمام شواهد و قرائن بیانگر آن است که با اطلاع، توافق، تایید و همراهی کامل خامنەای و دیگر مسئولان رژیم انجام شدە است.
اما قرارداد استراتژیک ۲۵ ساله رژیم آخوندی و چین و مبلغ ۲۸۰ میلیارد دلار، تنها برای توسعه میادین نفت و گاز و بخش پتروشیمی ایران نیست.

حتی مسئولان رژیم مُلایان، رقم ۲۸۰ میلیارد دلار را مربوط به توافق نخست برای ۵ سال اول این همکاری خوانده و می گویند این رقم باید در سال‌های بعدی بیشتر شود. همچنین قرار است ۱۲۰ میلیارد دلار دیگر، توسط چین در زیرساخت‌های حمل و نقلی و ساخت و ساز ایران سرمایه‌گذاری شود، که این رقم نیز احتمالا تنها به ۵ سال اول مدت زمان تعیین شده تعلق دارد و رقم مازاد باید بین دو طرف در سال‌های بعدی به توافق برسد.!
در بیشتر رسانه ها، برخی از مفاد ظاهری این قرارداد بدین گونه اعلام شده است:

مورد اول: فروش محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به چین
مورد دوم: تراکنش ایران و چین بدون دلار امریکا 
مورد سوم: قطار سریع‌السیر تهران تا مشهد در پروژه ۲۵ ساله با چین
اما قابل ذکر است که، اجاره جزیره کیش به چینی ها و احتمالا در آینده نزدیک جزیره هرمز، اجاره ماهیگیری چینی ها در دریای عمان و خلیج فارس و آزاد گذاشتن آنها در حمله به ماهیگیران ایرانی، پروژه های زیرساختی و جاده سازی ها، پروژەهای امنیتی شامل ایجاد سیستم موشکی پیشرفته در مقابل کشورهای عربی حوزه خلیج و از همه مهمتر تعهد دولت چین به سرکوب قیام مردم ایران و هرگونه خطر سرنگونی که رژیم آخوندی با آن مواجه شود، از مهم ترین نکاتی است کە هر فرد ایرانی باید آنرا جدی تلقی کند.
 باوجود چنین قرارداد ننگینی، مسئولان رژیم آخوندی معتقدند که با شعار " پشت به برجام و رو به چین "، این قرارداد راهبردی، سه مزیت کلیدی و حائز اهمیت برای رژیم ایران به دنبال دارد.
 
مزیت اول: اینکه چین یکی از پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل است که حق وتو دارد. روسیه یکی دیگر از کشور‌های دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل است که در این توافق نیز حقوقی برای این کشور در نظر گرفته شده است؛ بنابراین ایران ۲ عضو دارای حق وتو در شورای امنیت را با این قرارداد در کنار خود خواهد داشت.

مزیت دوم: قرارداد ۲۵ ساله با چین برای ایران این است که در نهایت باعث می‌شود تولید نفت و گاز ایران در سه میدان کلیدی کشور افزایش پیدا کند. چین توافق کرده روند توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی را سرعت ببخشد. شرکت ملی نفت چین (CNPC)، هنگامی که توتال فرانسه به دلیل تحریم‌ها ایران را ترک کرد، سهام ۵۰.۱ درصدی توتال را به سهم ۳۰ درصدی خود در پروژه توسعه پارس جنوبی اضافه کرده است.

مزیت سوم: سود نهایی ایران از توافق بلندمدت با چین در جایی است که چین پذیرفته واردات نفت از ایران را افزایش دهد.!

 
 اما آخوندهای شیاد با به فروش گذاشتن کشور و پذیرفتن چنین توافق مفتضحی، تنها به پروژە های نفت و گاز و زیرساخت های اقتصادی ایران ضرر نمی زنند، بلکه خسارت جبران ناپذیری را به خاک، آب، حیوانات، حشرات و هر پرنده و جنبندەای در کشور تحمیل می کنند.
 
معروف است که، کمونیست های چین به رهبری مائو و بنابر فرمان او؛ جهت حفاظت از کشتزارهای گندم و برنج کشورشان، هیچ گنجشکی را در چین زنده نگذاشتند. شاید آنرا جاسوس نظام سرمایەداری و مایه لطمه به اقتصاد و کشاورزی و کشتن آن را نیز سبب کمک به دهقانان آن کشور می دانستند.! و کار به جایی رسید، که بعدا مجبور شدند از شوروی سابق طلب گنجشک کنند و از ترس افزون شدن حشرات، دوباره گنجشک وارد کردند، چرا که عملا گنجشکی در چین یافت نمی شد.!

در کشور چین، هر چهارپا و خزنده و پرنده ای را می خورند. چینی ها حتی به نوزادان سقط شده هم رحم نمی کنند و در رستورانهای چین چنین غذایی موجود است! بنابراین تعریف و مفهوم خوراک نزد چینی ها، متفاوت تر از بقیه مردم جهان است.

بی شک نزد بسیاری از مردم جهان عادات غذایی چینی ها چندش آور است. اما چین به اندازه تاریخ کهن خود، فرهنگ ها و عادات غذایی متنوع و عجیب و غریب دارد.

یکی از دلایل اصلی اینکه چینی‌ها هر چیزی را می‌خورند، جمعیت زیاد این کشور است. به دلیل این جمعیت زیاد تأمین غذای تمام این افراد کار بسیار دشواری است. چین در قرن‌های گذشته قربانی قحطی‌های فاجعەباری بوده است و به همین دلیل است که بسیاری می‌گویند، چینی‌ها خودشان را با شرایط وفق داده و یاد گرفته‌اند که هر چیزی را که حرکت یا پرواز می‌کند یا آن‌ها را زنده نگه می‌دارد، بخورند.

برخی از چینی‌ها مغز برخی از حیوانات را می‌خورند و بر این باورند که هر عضو از بدن حیوان که خورده شود به رشد همان عضو در بدن‌ انسان کمک می‌کند. این باور ریشه‌ای دیرینه دارد و هنوز گروه‌های مختلفی در چین پیرو آن هستند. علاوه بر این چینی‌ها به فواید پزشکی خوردن انواع حیوانات و حشرات نیز اعتقاد دارند.

در چین باستان، افراد ثروتمند حیوانات خاصی را به عنوان نماد ثروت می‌خوردند. برای نمونه باله‌ی کوسه یکی از این غذاهاست. 

خوردن سگ، موش و گربه و انواع مختلف خزندگان، به بخشی از فرهنگ‌ غذایی چین تبدیل شده است. تا به امروز سوپ نوزاد سقط شده یا سوپ خفاش و غیره...، که با روشهای عجیبی تهیه می‌شوند، در مهمانی‌ها و مراسم مختلف استفاده می‌شوند.

حال باید دید با ورود چین ها بە ایران و بازگذاشتن دست آنها، منابع طبیعی، آبزیان و هر خزندە، چرنده و پرنده ای در کشور با چه تهدیدات جدی و غیرقابل جبرانی روبەرو خواهند شد.

سالهاست که آقازاده های آخوندی، شکارچیان روسی را به کشور دعوت کرده و حیات وحش ایران رو به نابودی است. 

همه می دانند که شکارچیان روسی آهوی ایرانی را شکار می کنند و جهانگردان میلیونر روسی با پرداخت رشوه به سران سپاه سرکوبگر، وارد محیط زیست حفاظت شده ایران می شوند و آهوی کمیاب ایرانی را شکار می کنند.

پس معلوم است که چرا مدافعان واقعی محیط زیست ایران را به اتهامات واهی به زندان های طویل المدت و اعدام محکوم می کنند.

آب شیرین رودخانه کارون را به دولت کویت می فروشند، اما مردم خرمشهر و سایر شهرهای خوزستان، بخاطر کمبود آب آشامیدنی و نیز خریدن آب در سخت ترین شرایط زندگی می کنند. به کشور عراق برق مجانی می دهند و اما هزینه برق خانوارهای ایرانی را هر روزه افزایش می دهند.

برای مرمت و نوسازی گنبد قبر امامان شیعه در عراق طلای مجانی می فرستند، اما در خیابان ها و کوچه های شهرهای ایران، مردم گرسنه ازبرای سیر کردن شکم خود، دنبال غذا در سطل های زباله می گردند. 

رژیم خبیث شیعه، به اسم معامله و معاهده با چین و روسیه، عملا ایران را به مستعمره جدید این دو کشور تبدیل نموده و همزمان نیز آخوندها در سطوح مختلف اقتصادی کشور، به چپاول و دزدی در مقیاس گوناگون مشغولند، که نه تنها سبب فقر و فلاکت کنونی مردم ایران هستند، بلکه باعث می شوند که نسلهای آینده ایران نیز مقروض به دنیا بیایند.

 

 

منبع: 
https://www.bbc.com/persian/science-51327980
برگرفته از: 
عکس از: Kermashan Group کرماشان گرووپ
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: