شهرام همایون و حشمت رئیسی؛ کبوتر با کبوتر باز با باز, کند

شهرام همایون که با عصبیت اکثر رسانه های فارسی زبان را متهم به طرفداری از جمهوری اسلامی می کند, همچنان جانانه از حشمت رئیسی دفاع می کند و می گوید رئیسی انسان بسیار باسوادی است؛ و سپس دست به گردنش می زند و می گوید من حاضرم گردنم را بدم تا طرفداران رژیم نظیر حشمت رئیسی و مهدی خزعلی و غیره بیایند در این تلویزیون حرفشان را بزنند. این ادعای آقای همایون هم درست است و هم کاملا نادرست. درست از این منظر که طرفداران رژیم واقعا آزاد هستند در تلویزیون کانال یک حرفشان را بزنند, که می زنند. اما نادرست از

این منظر که دیدگاه مخالفان نظر آقای همایون که مخالف رژیم هم هستند کاملا سانسور می شوند؛ چه در سایت و چه در تلویزیون؛ و حنای این ادعا کم کم اما به سرعت دارد رنگ می بازد. نمونه بارز آن سانسور مطلق مقاله انتقادی اخیر بنده ( انتقاد صریح و بی پرده از تلویزیون کانال یک شهرام همایون ) نسبت به عملکرد غیرقابل فهم و غیر فابل دفاع تلویزیون کانال یک است. این در حالی است که سایت کانال یک تا به اکنون همه مقالات بنده را منتشر کرده؛ الا مقاله انتقادی نسبت به خود شخص همایون. در نتیجه این ادعای آقای همایون کاملا نادرست است ـ اگر واژه ای را که حشمت رئیسی بکار برد, به کار نبرم, که نمی برم.

نوشته زیر را که سوالات هموطنان بود, چند روز پیش برای آقای همایون فرستادم. اما اکنون برای بنده محرز شده که نباید انتظار جواب یا تغییر رویه ء راهبردی از آقای همایون داشت؛ و ایشان را باید برای همیشه به "حال" خودشان و "پامنبری هایشان" رها کرد تا در کهکشان . . . . . . . .: زیرا نرود میخ آهنین به سنگ

و اما کلام آخر و نهایی بنده با جناب آقای همایون که چند روز پیش برای ایشان فرستادم.

 

جناب آقای همایون

بعد از مناظره با آقای رئیسی علاوه بر تلفن ها, تعداد زیادی ایمیل بدستم رسیده. خیلی از آنها سوالاتی را مطرح کرده بودند و اصرار داشتند که سوالات را برای جنابعالی بفرستم. از جمله اینکه جنابعالی مثلا به محسن سازگارا که خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی است, شدیدا حمله می کنید. اما از رئیسی که شدیدا طرفدار جمهوری اسلامی است, دفاع می کنید. به مسعود بهنود و مهاجرانی و غیره حمله می کنید؛ اما مهدی خزعلی را دعوت می کنید تا از رژیم دفاع کند. به بی بی سی و بقیه رسانه ها حمله می کنید که زیرکانه می خواهند از بخشی از رژیم دفاع کنند, اما خودتان امثال رئیسی و خزعلی و غیره را می آورید تا از رژیم دفاع کنند. برخی از هموطنان نوشته اند: "به بی بی سی اتهام می زنید که می خواهد ایران را تجزیه کند, اما خودتان پانل های جنگ قومی و فدرالیستی و غیره راه می اندازید".  در صورتی که بی بی سی شدیدا ضد گروه های اتنیکی است و در این مورد شکایت ها بر علیه بی بی سی مطرح شده.

 جنابعالی می فرمائید که باید به شعور مخاطب احترام گذاشت تا همه نظرات موافق و مخالف را بشنوند و خودشان قضاوت کنند. و ظاهرا مدعی هستید این را معیار کار و سنجش تلویزیون کانال یک می دانید. اما همین حق و معیار و آزادی اختیار را برای بی بی سی و صدای آمریکا و بقیه تلویزیون ها قائل نیستید.  البته اینها بخشی از اعتراضات تلفنی و ایمیلی هستند که به بنده منتقل شده و بنده جوابی برای آنها ندارم.

 در ضمن خیلی متاسف شدم که همچنان از آقای رئیسی و همفکرانش دفاع می کنید و در جواب یکی از بینندگان بنام الهام که ظاهرا کُمنت یا نظر نوشته بودند تصدیق فرمودید:  والا الهام راست می گه, دوشوکی هم به همایون بی احترامی کرد".  حال سوال بنده از جنابعالی این است که بنده چه بی احترامی به جنابعالی کردم؟ جز اینکه از توهین های رئیسی نسبت به جنابعالی آزرده شدم و اعتراض کردم. آیا انتقاد بنده از جنابعالی مبنی بر اینکه چرا در مقابل توهین سخیف رئیسی سکوت اختیار کردید, توهین به جنابعالی است, یا دفاع همدردانه از جنابعالی؟  یا مثلا یک هموطنی پرسید که چرا اسم مرکز مطالعات بلوچستان؛ بلوچستان ء ایران نیست؟ این هموطن محترم یا به دلایل عِرق شدید ملی یا تعصب یا عدم دقت, متوجه نیستند که این مرکز, حزب یا گروه و یا سازمان سیاسی نیست که باید فعالیت و  پژوهش های خود را فقط و فقط به بلوچ های جغرافیای کشورمان ایران محدود بکند. این مرکز می تواند در مورد ایالت بلوچستان پاکستان یا بلوچستان ء افغانستان هم پژوهش کرده و مطلب بنویسد. لازم می بود جنابعالی این نکته مهم را به این هموطن گرامی گوشزد می کردید.بهر حال خود بنده همانگونه که گفته ام و نوشته ام, هنوز درک نمی کنم که چطور یک تلویزیون برانداز که می خواهد پلاتفرم دولت در تبعید باشد, به ناگاه ادعای بی طرفی کامل می کند و به طرفداران جمهوری اسلامی پلاتفرم تبلیغاتی می دهد. این از نظر من نقض غرض است. وانگهی جنابعالی اگر به نظرات بییندگان در زیر ویدئو مناظره در یوتیوب بنگرید, اکثریت قاطع آنها با رئیسی مخالف هستند.  یا اگر به آرای داده شده به مقاله انتقادی بنده در سایت گویا (که یکی از پر بیننده ترین سایت های فارسی زبان است) بنگرید. از بین مجموع آرای 458 رای, بیش از 95 درصد رای مثبت یا تائید داده اند و کمتر از 5 درصد رای منفی داده اند. بقول معروف "تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل". اِنَّ الطُّیُورَ عَلَی أشْکالِها تَقَعُ.

عبدالستار دوشوکی

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
شهرام همایون و حشمت رئیسی؛ کبوتر با کبوتر باز با باز, کند
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای دوشوکی با سلام
و با تشکر از اعتراض به حق شما در رابطه با سخنان سخیف آقای رئیسی من فقط میتوانم بگویم، از کوزه همان برون تراود که در اوست. اما لمپنیسم در ادبیات کلامی و نوشتاری مختص ایشان نیست.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موضوع اصلی این مقاله که در باره "شهرام همایون و حشمت رئیسی" بود ، از متن و موضوع کامنت نویسان عزیز و گرامی نادیده انگاشته شد و حتی نیم نگاهی به آن نشد!
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
سازاخ نوشته است نه من!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سازاخ، پاسخ روشن شما درباره نوشتن کامنت های توهین آمیز پس از گذاشتن نام: "تبریزی" بر روی خودتان برای بدنام کردن نویسنده ای به نام "تبریزی" و به لجن کشیدن ایران گلوبال با این گندکاری ها چیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ریشه های تبعیض فامیلی در جامعه فارس ایرانی کاملا مشهود است، مثلا اگر یک ترک و یا یک عرب و بلوج و کورد و با یک فارس زبان ازدواج کند باید در روز اول ازدواج، کلیه داشته های زبان و فرهنگ و ارتباط فامیلی
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
سازاخ نوشته است نه من!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامی، جناب آقای دکتر عبدالستار دوشوکی، اکنون روشن شده است که سازاخ نویسنده چندین کامنت توهین آمیز به شما پس از گذاشتن نام: "تبریزی" بر روی خودش در بخش: "صفحه شما" بوده است!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بی پاسخ ماندن این پرسش از سوی سازاخ که آیا با گذاشتن نام "تبریزی" بر روی خودش به بخش: "صفحه شما" کامنت فرستاده است یا نه؟ برابر است با اعتراف تلویحی سازاخ به این کار!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تکذیب سازاخ و این که بابک آزاد نیست را دیدیم! آقای سازاخ آیا شما فرستادن کامنت به "صفحه شما" پس از گذاشتن نام "تبریزی" بر روی خودتان را تأیید می کنید و یا آن را هم تکذیب می کنید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دکــــــــــــــــــــــتر دوشوکی، من بابک آزاد نیستم، ادب شما نمایانگر تحصیلات آکادمیک شماست،
آقای آنتی تبریزی، شما هم حق ندارید بر اساس توهمات ایشان سریعا دادگاه لاهه تشکیل دهید و کلمات سخیفی
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
من ننوشته ام!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامی، جناب آقای دکتر عبدالستار دوشوکی، در بخش: "صفحه شما" کسی با گذاشتن نام "تبریزی" بر روی خودش

عنوان مقاله: 
داشتن تبحر در زبان دلیل بر باسوادی نیست.
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
آقای دكتر عبدالستار دوشوكي..
گدا های شهر اسکندریه با 12 زبان مختلف گدائی میکنند. داشتن تبحر در زبان دلیل بر باسوادی نیست. زنده یاد ستار خان حتی زبان فارسی دری را هم نمی دانست.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عنوان مقاله: 
آقای بابک آزاد تاسف آور است که جنابعالی با نام مستعار و غیر مستقیم از حشمت رئیسی و پان ایرانیست های
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بابک آزاد تاسف آور است که جنابعالی با نام مستعار و غیر مستقیم از حشمت رئیسی و پان ایرانیست های افراطی دفاع می کنید. زهی تاسف.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عنوان مقاله: 
این "سازاخ" همان بابک آزاد است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امشب چند تن از دوستان تورک به من گفتند که این "سازاخ" همان بابک آزاد است. آقای بابک آزاد, اگر شهامت داری با اسم خودت بنویس.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخ تو نه تنها به زبان مادری خودت بیسواد ماندی بلکه به زبان مدرسه و محل زندگیت در غرب هم بیسواد ماندی. یعنی اصلا پاک بیسواد ماندی. بنده علاوه بر بلوچی؛ فارسی یا انگلیسی یا اردو و هندی
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما یک اسم مستعار هستید
اما با این حال من احترام می گذارم و جواب می دهم. برای همه احترام قائلم. برای همه, حتی مخالف خودم. حتی دشمن خودم. تفاوت از زمین تا آسمان است.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما با اسم واقعی خودتان نظر یا کمنت بنویسید.
اسم مستعار سازاخ چی است؟
بعد جواب خواهم داد. در مورد گرگ های خاکستری, لطفا این مطلب 5 سال پیش مرا بخوانید که در تاریخ ایران گلوبال بطرز بی سابقه ای...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشکی شما چطور می توانید کسی را که بزبان مادری خود بیسواد مانده پانترکیست خطاب کنید؟ من کی و در کجا خواستم که زبان ترکی را به یک فارس و یا شما تحمیل کنم و اصرار کنم که نان شبت بزبان ترکی بسته است
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخ گرامی
متاسفم که نمی توانم مثل شما تک سلولی بیندیشم و تک بعدی عمل کنم. امثال حشمت رئیسی و امید نادان و جمع وسیعی دیگر نه تنها سلطه طلب و امپراطورگرا هستند بلکه به ملت بلوچ و دیگران . ..

عنوان مقاله: 
کسانی که ملت خود را فراموش می کنند، آنها همه چیز خود را فراموش می کنند.
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عبداستار بلوچی عزیز شما خیلی خودتان را در جریانات پانفارسیسم مشغول می کنید، طوری که ملت بلوچ یادتان می رود، شاید هم ملت بلوچ بعد از فارسیزه شدن شما ابزاری برای سواری گرفتن از آنها باشد، به نفع جریانات