امضای رسمی توافق پایان جمهوری اسلامی در کاخ سفید

دونالد ترامپ همچنین در دیداری جداگانه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، گفت: "رشد ناخالص داخلی ایران به خاطر تحریم ها و دیگر مشکلات ۲۷ درصد کاهش داشته است. من نمی خواهم این طور باشد. من می خواهم ایران یک کشور باعظمت باشد. فکر می کنم این گونه بهتر است." آقای ترامپ همچنین گفت ایران، چین و روسیه منتظر پیروزی جو بایدن در انتخابات هستند چرا که در صورت این پیروزی "آنها مالک آمریکا خواهند شد."
دونالد ترامپ، بار دیگر بر امکان توافق با ایران در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده است. آقای ترامپ که سه شنبه هنگام دیدار با محمد بن زاید، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در کاخ سفید صحبت می کرد، گفت پس از پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ایران طی "یک هفته یا یک ماه" به میز مذاکرات باز خواهد گشت.

آقای ترامپ گفت بر این باور است که ایران در پی یک توافق با آمریکاست.

دونالد ترامپ همچنین در دیداری جداگانه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، گفت: "رشد ناخالص داخلی ایران به خاطر تحریم ها و دیگر مشکلات ۲۷ درصد کاهش داشته است. من نمی خواهم این طور باشد. من می خواهم ایران یک کشور باعظمت باشد. فکر می کنم این گونه بهتر است."

آقای ترامپ همچنین گفت ایران، چین و روسیه منتظر پیروزی جو بایدن در انتخابات هستند چرا که در صورت این پیروزی "آنها مالک آمریکا خواهند شد."

دونالد ترامپ گفت: "ایران باید تا بعد از انتخابات صبر کند چرا که اگر بایدن برنده شود، آنها به توافق بهتری دست پیدا خواهند کرد. اما من هم با ایران توافق خوبی خواهم کرد. توافقی که برای ایران عالی است."

آقای ترامپ گفت در صورت توافق با ایران،‌ به این کشور کمک خواهد کرد.

او گفت:‌ "(در صورت توافق) ایران خیلی خوشحال خواهد بود. ایران به سرعت خیلی ثروتمند خواهد شد."

جو بایدن، معاون رییس جمهوری سابق آمریکا و نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها یکشنبه در مقاله ای که در سایت شبکه خبری سی ان ان منتشر کرد، رویکرد دونالد ترامپ به ایران را به ضرر منافع آمریکا دانست و وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، آمریکا به برجام باز خواهد گشت تا زمینه مذاکرات بیشتر با این کشور باشد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: