رذالت گاومیش های شیردە و شجاعت فرانک مونتانا

فرانک مونتانا چنین گفت: " من ممکن است بمیرم و آزادی فلسطین را نبینم، اما فرزندان یا نوەهای من قطعاً آزادسازی آن را مشاهده خواهند کرد، و سپس آنها ارزش آنچه را که من به این سرزمین مقدس بخشیدەام را خواهند دانست".

رفتار غیرعادی و بسیار شرم آور رهبران امارات متحده عربی و بحرین هنگام امضاء موافقت نامه با رژیم صهیونیستی اسرائیل در مقابل دوربین تلویزیون ها، و بی اهمیت گذاشتن آنها توسط ترامپ بعد از مصالحه، شیرده بودن گاومیش های عرب را نه تنها بار دیگر برای نظام سلطەگر جهانی ثابت کرد، بلکه وقاحت و بی شرافتی آنها را نیز برای همه مسلمانان جهان برملا ساخت.

 
طی چند سال اخیر، رهبران شیخ نشین های حوزه خلیج فارس به استثنا قطر و حکومت دلال عمان، از هر نظر تحت تٲثیر دولت وهابی آل سعود و فشار سیاسی آن قرار گرفتەاند و اینک همسو با تغییرات بنیادی توسط محمد بن سلمان در عربستان سعودی، در پی اصلاحات در قوانین داخلی و آغاز معامله سیاسی و آشتی با رژیم غاصب صهیونیستی هستند. 
 
باید گفت، در نتیجه سردرگمی رهبران عرب در مقابل سیاست زیرکانه رژیم مذهبی ایران، اصلاحات قانونی ـ دینی یا بهتر بگویم تخریب زیربنای های عقیدتی دین اسلام توسط محمد فرزند سلمان، خرید تسلیحات پیشرفته از امریکا و روسیه، دخالت خرابکارانه و بیجا در انقلاب مردمی سوریه و فاسد نمودن آن، شکست مفتضح در مقابل حوثی های مزدور رژیم شیعه ایران، بی مبالاتی در قبال رویدادهای استراتژیک منطقه و رها کردن قضیه فلسطین و آشتی با غاصبان آن، خشم مردم بسیاری از کشورهای عرب و مسلمان در خاورمیانه و شمال افریقا را سبب گشته و متاسفانه احتمال می رود، که بار دیگر مردم کشورهای مسلمان و برخی مقاومت ها و جنبش های عربی و اسلامی، رژیم شیعه ایران را بعنوان آلترناتیو دینی و انقلابی خود برگزینند.
 
شرم آورتر آنکه، بعد از سپری شدن دوران شجاعت و ابهت مرحوم صدام حسین و حتی معمر قذافی، و بی لیاقتی بیشتر رهبران کنونی کشورهای عربی، برخی کشورهای عرب و یا مسلمان، به ناچار و یا بدلیل عدم درک سیاسی و دینی و داشتن تصوری غلط از اوضاع، کفتاری همچو اردوغان فاشیست را خادم اسلام و منجی فلسطین می دانستند، که خوشبختانه منافقت و دروغگوئی دولت نئوعثمانی ترکیه، در پی زیادخواهی های متعدد آنان در منطقه، برای همگان آشکار گردید.!!!
 
متاسفانه فساد و بی خردی رهبران عرب و حتی گروههای مسلحی همچو حماس، که داعیه مبارزه با رژیم اسرائیل را دارند، مانع شناخت مبارزان واقعی و آنهائی شده است، که از جان و مال خود گذشتند و نبرد برای بازپس گیری سرزمین فلسطین و رهایی بیت المقدس را تا لحظه مرگ خویش ادامه دادند. 
 
فرانکو مونتانا، یک مبارز ایتالیایی از آن دوران مقاومت زیباست. او در سال ١٩٧٥ از زندگی مرفه و همه خوشی های خویش گذشت و به مدت ٢٢ سال در کنار مقاومت فلسطینی ها با اشغالگران صهیونیست جنگید.
 او طی آن سالها تمام دارایی پدرش و همه آنچه را که به ارث برده بود، فروخت و آنرا به اردوگاەهای فلسطینیان بخشید.
 
مونتانا در بسیاری از جنگ ها با تبحری که در استفاده از راکت انداز کاتیوشا داشت، مستقیما در نبردها شرکت می کرد و نهایتا پیروزی را برای مردم فلسطین به ارمغان می آورد. او حتی مسلمان شد و به "جوزف ابراهیم" معروف گشت و تا پایان عمرش در سال ٢٠١٥ در لبنان ماند و همانجا نیز درگذشت.
 
فرانک مونتانا چنین گفت: " من ممکن است بمیرم و آزادی فلسطین را نبینم، اما فرزندان یا نوەهای من قطعاً آزادسازی آن را مشاهده خواهند کرد، و سپس آنها ارزش آنچه را که من به این سرزمین مقدس بخشیدەام را خواهند دانست".
اما تردیدی نیست که، منظور او از سخنان درباره نوەهای متعهد، صالح و وفادار بە جنبش آزادیبخش فلسطین و دست یافتن به خواستە و مطالبات مشروعی است، که همانا آرمان مقدس مردم فلسطین است.
مطمئنا منظور او، هرگز رهبران معاملەگر و مزدور حماس نبوده است. آنها که برای بوسیدن دست و پای یوسف القرضاوی ـ رهبر ریاکار اخوان المسلمین ـ خم می شوند و یا یک دست و شانە علی خامنەای شیاد را برای گرفتن بیشتر دلارهای فراوان می بوسند.!
 
 به طور یقین، این زیبایی انقلابی در برابر زشتی و پلیدی رهبران سوداگر شیخ نشین ها و مصلحت طلبی های آنان قابل مقایسه نیست.
مونتا برای آزادی سرزمین فلسطین از همه زندگی خود گذشت، اما گاومیش های شیرده عرب، معتقدند دیگر قضیه فلسطین مشکل آنها نیست.!!!!!!

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: