سوال عاجل از نمایندگان بلوچستان در مورد طرح تقسیم استان

همانگونه که در ادبیات و مثل های فراوان بلوچی آمده است, بلوچستان ننگ و شرف هر بلوچ است؟ چگونه ممکن است که نمایندگان بلوچ نسبت به این موضوع بسیار حساس, حثیتی و حیاتی سکوت اختیار کنند؟

امروز دوشنبه ٣١ شهریور خبرگزاری های مختلفی از جمله تسنیم به نقل از ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گزارش کرده اند که در راستای تمرکززدایی و کاهش بوروکراسی اداری باید استان‌های اصفهان، کرمان، فارس به دو قسمت و استان سیستان و بلوچستان به سه قسمت تقسیم شوند. وی گفته است که طرح تشکیل استان‌ها در مجلس مطرح شده است و به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

بنده و دیگر فعالان سیاسی سالهاست که خطر تجزیه و تقسیم استان سیستان و بلوچستان و نابودی آن را به انحاء مختلف گوشزد کرده ایم. سوال اساسی از شما نمایندگان محترم استان و بخصوص چهار نماینده محترم بلوچ این است: آیا شما از طرح تقسیم استان اطلاع دارید؟ آیا با آن مخالفت کرده اید؟ علت سکوت شما در این مورد چیست؟

همانگونه که در ادبیات و مثل های فراوان بلوچی آمده است, بلوچستان ننگ و شرف هر بلوچ است؟ چگونه ممکن است که نمایندگان بلوچ نسبت به این موضوع بسیار حساس, و حیاتی سکوت اختیار کنند؟

مردم استان سیستان و بلوچستان منتظر عکس العمل و واکنش تک تک شما نمایندگان محترم بلوچ هستند. سخنرانی مفصل ده روز پیش من در مورد خطر تقسیم بلوچستان در  زوم در اینترنت و فضای مجازی موجود است.

https://iranglobal.info/node/80934

منتظر جواب و یا واکنش تک تک شما بزرگواران هستم.

عبدالستار دوشوکی

مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن

دوشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٩

 

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: