وکیل روح‌الله زم در فرانسه از احتمال نفوذ سپاه پاسداران در دفتر آیت‌الله سیستانی خبر داد

وکیل روح‌الله زم در فرانسه‌ می‌گوید قرائنی مبنی بر احتمال نفوذ سپاه پاسداران در دفتر علی سیستانی، مرجع پرنفوذ شیعه، در ارتباط با کشاندن زم به عراق وجود دارد.وکیل روح‌الله زم در فرانسه‌ می‌گوید قرائنی مبنی بر احتمال نفوذ سپاه پاسداران در دفتر علی سیستانی، مرجع پرنفوذ شیعه، در ارتباط با کشاندن زم به عراق وجود دارد.

حسن فرشتیان،‌ وکیل مدیر «آمدنیوز»، یکشنبه ششم مهرماه در گفت‌وگو با رادیوزمانه درباره احتمال نفوذ سپاه پاسداران در دفتر این مرجع شیعه گفت:‌ «این احتمال به شکل کلی وجود دارد. قرائنی از این احتمال نیز موید این مطلب است.»

فرشتیان درباره نام فردی که به عنوان نماینده سیستانی با زم تماس گرفته بود، ابراز بی‌اطلاعی کرد.

او در زمینه شبهه‌ها در پرونده زم گفت: «این شبهه‌ها اگر کمک کند مجازات ایشان از حداکثری پایین‌تر بیاید،‌ کافی است تا جان یک انسان نجات داده شود.»

روح‌الله زم مهرماه سال گذشته پس از دستگیری در عراق از سوی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی، به ایران منتقل شد. سپاه پاسداران در آن زمان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران او را طی یک نقشه «پیچیده و فنی» پس از «هدایت به داخل کشور» بازداشت کرده‌اند.

او اکنون از سوی دادگاه به اعدام محکوم شده است.

فرشتیان که به دلیل ارتباط نزدیک با زم اطلاعاتی از او دارد، پیشتر اشاره کرده بود که این روزنامه‌نگار مهرماه سال گذشته به او گفته بود قرار است طی سفری به عراق و ملاقات با آیت‌الله سیستانی راه‌اندازی یک تلویزیون جدید را اعلام کند.

به گفته وکیل زم،‌ او همچنین مساله حمایت مالی از تلویزیون از سوی سیستانی را نیز مطرح کرده بود.

برخی گزارش‌ها و نزدیکان زم تماس از دفتر سیستانی را یک فریب امنیتی برای کشاندن او به عراق خوانده‌اند

منبع: 
ایندیپند نت
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: