مسیح علینژاد و دردسر تازه اش در یک پرونده سیاه!

در چند روز اخیر طی تماسی تلفنی به خانواده مرادی گفته شده بوده که "اگر مصاحبه نکنند ممکن است حکم اعدام پسرشان اجرا شود و آنها جسدش را تحویل بگیرند." آقای پاک نیا می گوید پس از اعدام نوید افکاری «جو بسیار ملتهبی» پیرامون خانواده مرادی به وجود آمده بوده است.

ناصر مرادی، پدر یکی از سه جوانی که در جریان اعتراضات سراسری آبان سال گذشته دستگیر و به اعدام محکوم شده‌اند، خودکشی کرده است.

وکیل خانواده مرادی می‌گوید علت این خودکشی احتمالا فشارهای روانی بوده که این خانواده از زمان زندانی شدن و صدور حکم اعدام پسرشان متحمل شده و در هفته‌های اخیر تشدید شده بوده است.

مادر امیرحسین مرادی هم به کانال تلگرامی امتداد گفته همسرش را بعد از خودکشی در زیرزمین خانه پیدا کرده‌اند.

امیرحسین مرادی یکی از سه جوان معترضی است که اسفند ماه گذشته حکم اعدام آنها صادر شد.

بابک پاک‌نیا، وکیل آقای مرادی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که در چند روز اخیر طی تماسی تلفنی به خانواده مرادی گفته شده بوده که "اگر مصاحبه نکنند ممکن است حکم اعدام پسرشان اجرا شود و آنها جسدش را تحویل بگیرند." آقای پاک نیا می گوید پس از اعدام نوید افکاری «جو بسیار ملتهبی» پیرامون خانواده مرادی به وجود آمده بوده است.

آقای پاک‌نیا گفت همزمان با خودکشی ناصر مرادی روز دوشنبه، هفتم مهر، هم افرادی که خود را «خبرنگار صدا و سیما» معرفی می‌کرده‌اند با حضور در محل زندگی این خانواده خواستار ضبط گفتگو بوده‌اند که به گفته آقای پاک نیا با مخالفت خانواده و وکلا ناچار به ترک محل شدند.


 

سخنگوی قوه قضاییه ایران تیر ماه گذشته «ارتباط با گروهک‌های خارج از کشور» را یکی از اتهامات امیرحسین مرادی عنوان کرده بود.

خبر اعدام قریب الوقوع امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی در تیرماه گذشته با اعتراضات گسترده که در شبکه‌های اجتماعی به کمپین اعدام نکنید بدل شد، روبرو شده بود به طوری که بسیاری از نهادهای بین‌المللی هم به آن پیوستند.

پس از بالاگرفتن این اعتراضات وکلای این سه جوان محکوم به اعدام در پرونده اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ اعلام کردند که اجرای حکم موکلان آنها فعلا متوقف شده و قرار است پرونده آنان دوباره بررسی شود.

این سه نفر سوم اسفند ۱۳۹۸ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام‌هایی از جمله "مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران" و "محاربه" به اعدام محکوم شده بودند. امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی در این دادگاه همچنین به "سرقت مسلحانه مقرون به آزار در شب" به تحمل زندان و شلاق محکوم شدند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: