شجریان، فرصتی برای اعتراض میلیونی علیه علی خامنه ای ونوای آزادی و درد دل مردم ایران بود

در ارتباط با شجریان  59میلیون لایک و یک میلیون و ۲۳۰ هزار کامنت در اینستاگرام و ۳۰۰ میلیون بازدید در تلگرام ،طی دو روز،  نزدیک به ۱۰۰ هزار توییت وبیش از ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار بار لایک شده‌اند .نشان می‌دهد که ایرانیان در فضای آنلاین، عزای عمومی گرفته‌اند، بدرقه آنلاین باشکوهی از محمدرضا شجریان بجا آورده‌اند اما شهرداری تهران که با نام گذاری خیابانی بنام شجریان خود داری کرده بود  دیروز با ان موافقت کرد.

روزنامه کیهان، چاپ تهران، در طول این سال‌ها، استاد برجسته موسیقی سنتی ایران را "مهره اجنبی"، "وطن فروش"، "دوره گرد"، "اجنبی پرست"،"عروسک‌ خیمه شب بازی"، کسی که "سال‌هاست هیچ اثر هنری قابل توجهی خلق نکرده" و..

-تا این ‌لحظه هم هیچ‌کدام از سه همشهری یا هم‌استانی او که در راس قدرتند، خامنه‌ای، رئیسی و قالیباف محدود یا تنها کسانی هستند که پیام تسلیتی برای شجریان نداده‌اند.حسن روحانی که پیام تسلیت فرستاده بود هو شد.

 بانو فرح پهلوی و شاهزاده رضا پهلوی برای شجریان پیام  تسلیت فرستادند . در طرف اپوزیسینون برخی چهرهای افراطی سلطنت و کمونیست و امید دانا یکجا دست به تخریب چهره شجریان زدند 

- از سه هفته پیش، شورای عالی امنیت ملی به نهادهای عمومی از جمله شهرداری‌ها تذکر داده است که در صورت درگذشت استاد شجریان، اقدام خاصی برای بزرگداشت ایشان صورت نگیرد.

 -اما عمده دشمنی تندروهای جمهوری اسلامی با وی به اتفاقات سال ۸۸ و حمایت شجریان از مردم در اعتراضات پساانتخاباتی آن سال بازمی‌گردد.

-در مصاحبه‌ای با بی بی سی فارسی گفت: «من صدای این خس ‌و خاشاکم. این صدا همیشه برای خس‌ و خاشاک بوده و هست.»

-صدای شجریان از سال ۲۰۰۹ در یونسکو به عنوان بخشی از میراث معنوی بشر ثبت شد

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: