یک خبر باورنکردنی از ایران

یک منبع مطلع خبر داد «حبیب برحی»، جوانی که خرداد ۱۳۹۹ همسرش «فاطمه برحی» را به شکلی فجیع به قتل رسانده بود، با قرار وثیقه آزاد شده است

این منبع مطلع می‌گوید حبیب برحی را با قرار وثیقه آزاد کرده‌اند و به زودی مراسم نامزدی و ازدواج مجدد او با زن دیگری برگذار خواهد شد.

حبیب برحی، جوان ۲۳‌ساله ساکن منطقه «ولی‌عصر» آبادان شامگاه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ به کلانتری شماره ۱۱ این شهر مراجعه و اعتراف کرد دخترعموی ۱۹ ساله‌‌اش را که یک سال قبل به عقدش درآمده بود، به جرم «خیانت» کشته است.

ماموران کلانتری همراه با او به حاشیه رودخانه «بهمن‌شیر» رفته و جسم بی‌جان فاطمه را در حالی که گلویش به شکلی بی‌رحمانه بریده شده بود، پیدا کردند.

یکی از نزدیکان فاطمه برحی می‌گوید: «حبیب آزاد شده و بستگانش عکسش را منتشر کرده و نوشته‌اند. الحمدالله.»

 بنا بر اظهارات منابع نزدیک به خانواده برحی، شماری از بستگان او از تصمیم پسرعمویش برای قتل این دختر مطلع بودند اما هیچ‌کدام برای ممانعت او اقدامی نکردند.

این رویداد در خانواده برحی مسبوق به سابقه است و چند سال قبل عموهای فاطمه یکی از عمه‌های او را به همین شیوه کشته بودند.

پیش‌تر در خبرها آمده بود حبیب برحی به احتمال زیاد با رضایت پدر فاطمه که عموی او است، چند سال بیشتر به زندان محکوم نخواهد شد. چرا که ولی دم فاطمه او را مستوجب مرگ می‌داند.

چندی قبل حکم ۹ سال زندان برای «رضا اشرفی»، پدر «رومینا اشرفی» صادر شد؛ مردی که فرزندش را در خواب و با ضربه داس به قتل رساند به خاطر این که با مردی که به او وعده ازدواج داده بود، از خانه فرار کرده بود.

پدر رومینا پیش از قتل، از طریق همسر خواهرش که وکیل دادگستری است، تحقیق کرده و فهمیده بود که طبق «قانون مجازات اسلامی»، پدر «ولی دم» است و «قصاص» نمی‌شود.

بر اساس ماده ۶۱۲ «قانون مجازات اسلامی»، پدری که فرزندش را بکشد، قصاص نمی‌شود و در صورت محکومیت در دادگاه، به پرداخت دیه و حبس تا ۱۰سال محکوم می‌شود.

منبع: 
ایران وایر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: