دفتر حزب دموکراتیک کردستان در بغداد را به آتش کشیده شد

گروهی از حامیان حشدالشعبی در عراق، گروه شبه نظامی شیعه‌ای که از حمایت ایران برخوردار است، روز شنبه به ساختمان یک حزب کرُد در بغداد هجوم بردند و آن را به آتش کشیدند.

گروهی از حامیان حشدالشعبی در عراق، گروه شبه نظامی شیعه‌ای که از حمایت ایران برخوردار است، روز شنبه به ساختمان یک حزب کرُد در بغداد هجوم بردند و آن را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صدها تن از هواداران حشدالشعبی با عبور از موانع امنیتی وارد ساختمان حزب دموکراتیک کردستان، که دولت محلی اقلیم کردستان را در اختیار دارد، شدند.

تعدادی از آن‌ها هنگام حمله، تصاویر قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، و ابومهدی المهندس، از فرماندهان سابق حشدالشعبی، را که ژانویه گذشته توسط ارتش آمریکا کشته شدند، در دست داشتند.

این حمله در حالی انجام می‌شود که هوشیار زیباری، از رهبران حزب دموکرات کردستان و وزیر خارجه سابق عراق، اخیرا خواهان پاکسازی منطقه سبز بغداد از وجود حشدالشعبی شده بود.

حشدالشعبی یا بسیج مردمی عراق در سال ۲۰۱۴ برای مبارزه با گروه داعش تاسیس شد و بیشتر اعضای آن را گروه‌های کوچک شیعه و داوطلبان شخصی شیعه تشکیل می‌دهد.

این گروه به دنبال پیروزی بر پیکارجویان داعش در نیروهای مسلح عراق ادغام شد و در پارلمان نیز نماینده دارد، و از نفوذ بالایی نیز در بین گروه‌های مسلح شیعه دیگر برخوردار است.

 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: