مخالفت 63% ايرانيان با غنى سازى و 89% با بستن تنگه هرمز

جمهوری اسلامی در هیچ زمینه ای منافع ایران و ایرانیان را نمایندگی نمی کند. به گزارش رسانه ها، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که 63% مردم ایران مخالف سیاست غنى سازى و 89% مخالف بستن تنگه هرمز هستند. اهدافی را که رژیم اسلامی بنام ملت ایران پیگیری می کند در انطباق با منافع مافیاهای روحانیت شیعه و نیازهای جنبش ارتجاعی - پان اسلامیستی ست که جمهوری اسلامی داعیه رهیری آن را دارد.
ملت ایران 33 سال است که تاوان سیطره سیاسی دین و فرهنگ اسلامی - عربی را می پردازند و مقاومت در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی و

فرهنگی در بطن جامعه ما ادامه دارد. نتایج نظرسنجی در راستای شعار ملی نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران در جنبش خیابانی 3 سال پیش قرار دارد.
العربیه نوشته است:
*****

 06 ژوئیه 2012

دبى- العربيه.نت فارسى

در يک گزارش تلويزيون العربيه مطرح شد که 63% ايرانيان مخالف غنى سازى و 89% آنان مخالف بستن تنگه هرمز اند.

اين تلويزيون نسبت هاى اعلام شده را از نتايج يک نظرسنجى تلويزيون دولتى ايران گرفته است. با اين حال مى گويد اين نتايج بيانگر نظرات شرکت کنندگان در اين نظرسنجى است.

طى دو سه روز اخير بسيارى از رسانه هاى بين المللى به رغم حوادث سوريه و ساير رويدادها از قبيل انتخابات ليبى، موضوعى را قابل توجه دانستند.

موضوع، نظر سنجى صورت گرفته از سوى (IRIB) سازمان صدا و سيماى جمهورى اسلامى ايران در مورد دو امر بسيار مهم براى ايرانيان است. يکى مساله ادامه غنى سازى اورانيوم و ديگرى موافقت يا مخالفت با بستن تنگه هرمز جهت مقابله با تحريم بانکى و نفتى تهران مى باشد.

به اعتقاد بعضى از کارشناسان، نتايج حاصله در نظرسنجى (IRIB) ظاهراً بر خلاف ميل و رغبت گردانندگان اين سازمان درآمده است. زيرا نظرسنجى به طور ناگهانى و زودهنگام متوقف شد و نتايج آن نيز از سوى رسانه هاى رسمى دولت منتشر نگشت.

در نظرسنجى روشن شده است که 63% از ايرانيان مخالف غنى سازى اورانيوم مى باشند و 89% آنان با بستن تنگه هرمز از سوى نيروهاى مسلح ايران مخالفت کرده اند.

وبگاه رسمى راديو تلويزيون ايران با اين نظر سنجى دريافت که بخش بزرگى از مردم ايران با سياست هاى خارجى دولت احمدى نژاد موافق نيستند.

پيش از اين در رسانه ها اين خبر درج گرديد که 100 نماينده پارلمان طرحى را براى تصويب آماده کرده اند با اين هدف که دولت ملزم به بستن تنگه هرمز بر روى نفتکش ها شود. آنان اين واکنش را پس از آغاز اجراى تحريم هاى نفتى اروپا عليه ايران در ابتداى ماه جارى ميلادى، از خود نشان دادند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.