کلمه ای از نخست وزیر دانمارک که جهانی شد!

اخیرا شبکه بی بی سی جهانی و نیویورک پست در باره کلمه ای از نخست وزیر دانمارک خانم مته که در شبکه های اجتماعی پخش شد و آوازه آن از مرزهای این کشور کوچک فراتر رفت کلمه ای بود بنام (Samfundssind) به معنی "روحیه جامعه " که در ارتباط با بحران کرونا در ماه مارس گذشته بیان شده است. این کلمه مورد علاقه و توجه این دو خبرگزاری قرار گرفت.
اخیرا شبکه  بی بی سی جهانی و نیویورک پست در باره کلمه ای  از   نخست وزیر دانمارک خانم مته که در شبکه های اجتماعی پخش شد و آوازه آن از مرزهای این کشور کوچک فراتر رفت کلمه ای بود بنام  (Samfundssind)  به معنی "روحیه جامعه " که  در ارتباط با بحران کرونا در ماه مارس گذشته  بیان شده است. این کلمه  مورد علاقه و توجه این دو خبرگزاری قرار گرفت. 
نیویورک پست می نویسد :" روحیه جامعه" احتمالا به کلمه سال مبدل خواهد شد.
بی بی سی در این باره می نویسد: تیولی(Tivoli شهربازی معروف در کپنهاک) مثل مهد کودک مورد استفاده قرار گرفت  ؛ چندین رستوران به افراد بی خانمان غذا دادند و شرکت های بزرگ دانمارکی تجهیزات مربوط به بخش بهداشت و درمان را تولید  کردند.
بی بی سی از از آکادمی زبان دانمارک سوال کرد که این کلمه به چه معنی است و پیام موسسه چنین بود: " به معنای قرار دادن منافع جامعه نسبت به منافع شخصی خود است "
این کلمه در ماه مارس گذشته_ که بحران کرونا منجر به قرنطیه سفت و سخت دراین کشور کوچک اسکاندیناوی شد_توسط نخست وزیر دانمارک خانم مته ( Mette Frederiksen) طی کی کنفرانس مطبوعاتی در باره بحران کرونا استفاده شد.
نخست وزیر دانمارک گفت:
" ما باید فاصله های اجتماعی  را درکنار هم بایستیم , ما به روحیه جامعه نیاز داریم ما به کمک احتیاج داریم . من از همه تشکر می کنم که چنین درکی را که همان عقل سلیم است را نشان داده اند.
نیویورک پست می نویسد که این کلمه در شبکه ها ی اجتماعی دانمارک به هشتک #samfundssind برای تمرکز برای رفتار های مهربانه استفاده می شود
 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: