سردار جلالی: برای «اداره مردم» نیازمند رویکرد نظامی و غیرنظامی هستیم

روز دوشنبه مصاحبه‌ای از محمدرضا باهنر، فعال اصول‌گرا منتشر شد که نگرانی حکومت از انقلاب مجدد را نشان می‌داد. در همین راستا، سردار غلامرضا جلالی گفت که حکومت نیازمند راهکارهای نظامی و غیر نظامی برای کنترل مردم

روز دوشنبه مصاحبه‌ای از محمدرضا باهنر، فعال اصول‌گرا منتشر شد که نگرانی حکومت از انقلاب مجدد را نشان می‌داد. در همین راستا، سردار غلامرضا جلالی گفت که حکومت نیازمند راهکارهای نظامی و غیر نظامی برای کنترل مردم است. همچنین، جواد امام، از نزدیکان محمد خاتمی نیز معتقد است در وضعیت هشدار جدی برای وقوع مجدد اعتراضات مردمی قرار داریم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در نشست مشترک کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور و شورای پدافند غیرعامل استان‌ها گفت که به‌صورت خیلی خلاصه «تهدیدات مردم‌محور شدند» و این‌طور ادامه داد که «اداره مردم در شرایط بحران یک ضرورت است».

سردار جلالی در این نشست که در حضور حضور سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد گفت که در یک الگوی جامع دفاعی هم نیازمند رویکرد نظامی و غیرنظامی برای اداره مردم هستیم.

در همین راستا، جواد امام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و رئیس بنیاد باران در مصاحبه‌ای با روزنامه اعتماد و با اشاره به افزایش نارضایتی مردم نسبت به آبان ۹۸ گفت که احتمال تکرار اعتراضات سال گذشته و واکنش از سوی مردم وجود دارد. او تأکید کرد: «عده‌ای از مردم شغل خود را ازدست‌داده‌اند، تعدادی درآمدشان کاهش چشمگیر داشته و از سوی دیگر تورم افسارگسیخته باعث افزایش نارضایتی‌ها شده است و دولت هم نتوانسته در خصوص مسئله تحریم، کسری منابع و فشارهای معیشتی اقدام جدی صورت دهد.»

در نهایت این چهره نزدیک به محمد خاتمی، رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب پیشین معتقد است دولت باید راهکاری برای جلوگیری از بروز اعتراضان مجدد را در دستور کار قرار دهد. او در ادامه افزود که باتوجه‌به عدم شکل‌گیری یک دورنما و امید به بهبود در میان مردم، شرایط برای دولتمردان به‌مراتب سخت‌تر از سال گذشته است.

 

روز گذشته، محمدرضا باهنر، نایب‌رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی و از چهره‌های اصول‌گرا در مصاحبه‌ای نسبت به خطر انقلاب هشدار داد و گفت که اگر قاطبه مردم به اعتراضات آبان سال گذشته می‌پیوستند احتمال انقلاب وجود داشت. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سه پارامتر «ناکارآمدی، سوءاستفاده و رانت‌خواری و دزدی، و عدم پاسخگویی به مطالبات مردم» معتقد است که دولت در ماجرای بنزین رفتار خردمندانه نداشت.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: