دروغ و تهمت ایرج مصداقی در مورد جلال ملکشاه

نزدیک بە بیست سال پیش، مرحوم جلال ملکشاه را زیارت کردم و توانایی ایشان در ادبیات کُردی، سرودن شعر و خلق معانی زیبا و عشق به استقلال کُردستان و رهایی ملت کُرد از ستم اشغالگران سرزمین کُردستان را، حقیقتا غیرقابل وصف می دانم.
قبل از هر چیز باید خدمت دوستان عرض کنم، بنده پس از انتشار مطلب اول، و اینکه چون در مورد ایرج مصداقی، کلماتی نظیر "ت.و. ب "  و نیز نام مستعار ایشان بعد از زندان " حمید آقا" را در تیتر مقاله بکار گرفته بودم، مورد اعتراض شدید مدیر سایت ایران گلوبال(آقای کیانوش توکلی) قرار گرفتم و حتی ایشان مطلب بنده را از سایت حذف نمودند.!!!
در یک تماس تلفنی، قرار شد بنده این کلمات را فورا حذف کنم و در اوج مهربانی و درشٲن والای ایرج مصداقی بنویسم! تا خدای نكرده دل ایشان رنجور نگردد.!! و در ضمن قوانین سایت را مراعات نمایم وگرنه دوباره مطلب اصلاحی بعدی نیز حذف خواهد گشت!!!
 ایرج مصداقی در فیسبوک شخصی خود، با استناد به خبر یکی از رسانەهای رژیم آخوندی(دنیای اقتصاد) و نیز تعریف به اصطلاح خاطراتش در زندان قزلحصار، می گوید که جلال ملکشاه ـ شاعر پرآوازه کُردستان ـ یک تواب و مزدور در زندان بوده و شعرهای زیادی در وصف خمینی و حاج داوود می سروده است.!
برادر ایرج مصداقی، در این باره چنین می نویسد:
 
" در خبرها آمده است که جلال ملکشاه شاعر توانمند کرد درگذشت. رسانه‌های رژیم جملگی در بزرگداشت او نوشته‌اند و روی سابقه‌ی زندان او در دوران پهلوی دست گذاشته‌اند. جلال ملکشاه یا "ج آبیدر" یکی از توابان بسیار فعال زندان قزلحصار بود. وی شعرهای زیادی در وصف حاج داوود رحمانی و خمینی سرود. در ضرب و شتم زندانیان شخصاً شرکت می‌کرد و فشار زیادی روی زندانیان کرد به ویژه نوجوانان و جوانان می‌آورد تا آن‌ها را به خدمت رژیم درآورد ".
 
شکی نیست و همچنانکه می بینیم، ایرج مصداقی، وظیفه اصلی اش حمله به رهبران سازمان مجاهدین خلق و حامیان و هواداران آنهاست و هرکس هم مخالف عقاید و نظریاتش باشد، از نظر او "دوست مجاهدین" محسوب می شود، چراکه بنده را در فیسبوک خود به مخاطبان میلیونی اش، این چنین می شناساند.!
اما مصداقی، در این اواخر در کنار این وظیفه اصلی و محولە" ضدیت با سازمان مجاهدین خلق" ، بە قضاوت در مورد برخی مسائل دیگر هم روی آورده است. او نه تنها هیچ مدرک و سندی هم برای صحت و سقم ادعاهایش رو نمی کند، بلکه او بر این باورست که، او محوریت همه خوبی ها و زیبائیهای عالم، و دیگران اِند شرّ و بدی جهان هستند.!
 
انگار ایرج مصداقی، نمی داند که در مورد عملکرد و فعالیت سیاسی خودش، دهها سند، عکس و فیلم وجود دارند. اما کافر همه را برکیش خود پندارد.
 بنده در مقر فرماندهی اتحاد انقلابیون کُردستان (یەکێتی شۆڕشگێڕانی کوردستان) در شهر هولیر (اربیل)و نزدیک بە بیست سال پیش، مرحوم جلال ملکشاه را زیارت کردم و توانایی ایشان در ادبیات کُردی، سرودن شعر و خلق معانی زیبا و عشق به استقلال کُردستان و رهایی ملت کُرد از ستم اشغالگران سرزمین کُردستان را، حقیقتا غیرقابل وصف می دانم.
باید گفت، جناب مرحوم جلال ملکشاه، شخصیتی فوق العاده متین، ساده و بی آلایش بود. حال سالها پیش در زندان رژیم آخوندی بر او چه گذشته است را، متاسفانه در طول این سالها هیچ شخصیت متشخص تر و شایسته تر از ایرج مصداقی، تشریح نکرده است. و متاسفانه اینک بعد از مرگ این شاعر بزرگ کُرد، باید بشنویم که به استناد ادعاهای ایرج مصداقی، ایشان در زندان تواب و همکار جنایتکاران رژیم آخوندی هم بوده اند.!!!
اما به قول ما کُردها، " اگر بُز خارش بگیرد، نان چوپان را می خورد".
 امیدوارم هموطنان کُردم، پاسخی درخور و ایجابی به ادعاهای بی اساس ایرج مصداقی بدهند، که بار دیگر با دروغ، تهمت های پوچ خود، که همرنگ و همسنخ با سیاست های رژیم آخوندی بر ضد ملت کُرد و بی شک نتیجه موثر و فوق العاده ایام ندامت است، نتواند در مورد بزرگان و مشاهیر ملت کُرد، بیهودەگویی و گستاخی نماید.
ایرج مصداقی بی صبرانه بعد از مشاهده مطلب اول، اینجانب را "دوست مجاهدین" معرفی کرده و مدعی شده است که نه او را می شناسم و نه اسمش را می دانم، چون بنده در مطلب اول نام او را "حمیدآقا مصداقی" ذکر کرده بودم.
 
 
 
منبع: 
ویدئو از فیسبوک Kermashan Group
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر عارف شیخ احمدی

عنوان مقاله: 
سپاس و ارادت خدمت بانوی محترم لیلا
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لیلای بزرگوار
به قول ما کُردها، زیر هر باخچه پر از گُل و ریحان کرمی پیدا خواهد شود. اما بدخواهان ملت کُرد نمیتوانند به همین سادگی به مفاخر این ملت بزرگ توهین کنند. اتهام بعد از مرگ هم جای دگر نشیند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایرج مصداقی چطور به خودشان اجازه میدهند که چنین تهمت و افترایی به جلال ملکشاه شاعر نامدار و وطن پرست کورد بزند جلال ملکشاه نزد مردم کورد به پاکدامنی سیاسی و وطن پرستی مشهور است