دانمارکی ها، عروسی های خودرا به شهر مالمو سوئد منتقل کرده اند!

ممنوعیت شدید ویروس کرونادر کشور دانمارک موجب شده است که خانواده های عمدتا مسلما ن ساکن دانمارک ؛ عروسی ها و جشن های خود را به سوئد منتقل کرده اند ، جایی که می توانند با صدهانفر مهمان ، عروسی های خود را برگزار نمایند.
 
ممنوعیت شدید ویروس کرونادر کشور دانمارک موجب شده است که خانواده های عمدتا مسلما ن ساکن دانمارک ؛ عروسی ها و جشن های خود را به سوئد منتقل کرده اند ، جایی که می توانند با صدهانفر مهمان ، عروسی های خود را برگزار نمایند.
خبرنگار دانمارکی BT با بهروز حمزهی ، صاحب آدمیرال ، یکی از بزرگترین سالن های فرهنگی در شهر مالمو گفت و گو کرده است؛ او گوید:" وقتی قوانین جدید در دانمارک اجرا شد ، حدود 12 تماس از طرف افرادی در دانمارک که می خواستند عروسی خود را به مالمو منتقل کنند ، دریافت کرده است . این بسیار غیرمعمول است. "
بهروز حمزهی می گوید که عمدتاً خانواده هایی از افغانستان ، ایران و کشورهای عربی بوده اند که با وی تماس گرفته اند.
چهار هفته پیش ، یک خانواده دانمارکی با پیشینه افغانستانی یک جشن عروسی بزرگ با حضور 200 مهمان در آدمیرال برگزار کردند." در این عروسی مهمانان از دانمارک و از سوئد می آمدند. خانواده ، دوستان و همکلاسی های شان جمع شده بودند. "
بهروز حمزهی می گوید: به دلیل  ویروس کرونا ، الکل روی میزها قرار داده شده بود و یک متر فاصله اجتماعی هم لازم بود ، اما در عمل نیاز مسافت مرتباً رعایت نمی شد.
وی می گوید: "قوانین این است که شما باید فاصله خود را حفظ کنید ، اما مردم هنوز هنگام نشستن و غذا خوردن و هنگام رقص به یکدیگر نزدیک می شوند."
مهمانی های بزرگ یکی از مهمترین دلایل شیوع عفونت در موج دوم  ویروس کرونا در دانمارک نظر گرفته می شود و به همین دلیل مقامات دانمارکی آنها را ممنوع کرده اند.
در تاریخ 25 سپتامبر ، محدودیت های جدیدی در دانمارک اعمال شد که مهمانی های بزرگ خصوصی با بیش از 50 شرکت کننده را ممنوع کرد. تا آن زمان برگزاری یک مهمانی خصوصی با 500 مهمان در هتل ها و رستوران ها امکان پذیر بود.
ممنوعیت کرونا از آن زمان حتی بیشترهم  شده است ، بنابراین در حال حاضر حداکثر 10 نفر در مجموع توصیه می شود. به همین خاطر خاورمیانه ای ها عروسی ها و جشن های خود را به سوئد ؛ کشوری که محدودیت های کمتری در ارتباط با ویروس کرونا قائل شده اند ؛ منتقل کرده اند .
شایان ذکر است اخیرا در غرب کپنهاک که عمدتا مسلمان نشین است و بیش از این عروسی ها و مهمانی های بزرگ دیگر در محیط های مسلمان برگزار می شد از سوی مقامات دانمارکی به عنوان منبع اصلی عفونت به ویژه در غرب کپنهاک شناخته شده بود. روز دوشنبه ، وزیر بهداشت دانمارک ؛پس از دیدار با تعدادی از شهرداران در غرب کپنهاک ، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد. در اینجا او گفت که از هر 10 شهرداری که بیشترین تعداد افراد آلوده را دارد 9  نفردر غرب کپنهاک قرار دارند .
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: