محسن رضایی وعده داد: هر ایرانی، در آمد سرانه ۵۰ هزار دلاری خواهند داشت!

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر اقتصاد و تولید ملی ما راه بیفتد هیچ ایرانی نیست که درآمد سرانه آن زیر ۵۰ هزار دلار باشد؛ همه چیز برای این جهش و تحول آماده است.


 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر اقتصاد و تولید ملی ما راه بیفتد هیچ ایرانی نیست که درآمد سرانه آن زیر ۵۰ هزار دلار باشد؛ همه چیز برای این جهش و تحول آماده است.

به گزارش مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع جوانان عضو جمعیت گام دوم انقلاب با تبریک ایام فرخنده ماه ربیع گفت: امیدوارم که کشور و ملت ما زیر سایه نایب برحق امام زمان، بتواند آینده درخشانی را برای ایران اسلامی رقم بزنند.

رضایی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب از مهمترین اسناد انقلاب اسلامی است. قانون اساسی و وصیت نامه امام از اسناد تاریخی انقلاب است و این بیانیه در امتداد آن اسناد، راهنمای مسیر در چهل سال دوم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: ملت ما به دنبال پاسخ به یکی از سوالات تاریخی خودش بود که چگونه باید پیشرفت کنیم؟ خطوط پاسخ و اهداف نهفته در این سوال باید از سوی یک مرکز منتشر می‌شد که وفاق ملی را شکل می‌داد و این کانون جز مقام معظم رهبری نمی‌توانست باشد. اینک ما برای چهله دوم انقلاب، یک چراغ روشن داریم تا به قله بلند خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی برسیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اداره هر کشور از دو بخش سیاست و زندگی تشکیل می‌شود. سیاست، نظم، قانون و امنیت را به وجود می‌آورد. بخش زندگی به معیشت، پیشرفت و ابزار آن و آماده سازی انسان‌ها، و درآمدها و قدرت خرید مردم مربوط است که در صورت فراهم شدن زندگی و سیاست، جامعه به اهداف خود می‌رسد.

وی افزود: ما در چهل سال نخست انقلاب، سیاست را سامان دادیم و در کشورداری و امنیت پیشرفت کردیم اما در زندگی مردم، گرفتاری‌های معیشتی و حالا در مقابل شیوع بیماری کرونا، مشکلاتی را در تامین حداکثری سلامت همه جانبه را حس می‌کنیم.

رضایی گفت: در این چهل سال رکن سیاست با تحول عظیمی روبرو شده اما در زندگی که شامل اقتصاد و فرهنگ است، رشد لازم را نکرده‌ایم. البته نفوذی‌ها مانند موریانه به امنیت ما فشار می‌آورند. درخت تناور سیاست، بسیار مستحکم عمل کرده و سیاست داخلی و خارجی و مردم سالاری ما در کنار امنیت رشد کرده است.

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از من سوال می‌کنند که طرح شما برای اقتصاد بدون نفت چیست؟ آیا فقط به فروش محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی فکر می‌کنید؟ پاسخ من این است که این کار حداقل کاری است که باید با نفت کرد. می‌توانیم با جهش تولیدات ملی و رونق اقتصادی علاوه بر اینکه نفتی برای فروش به صورت خام نداشته باشیم، بلکه روزانه باید واردات نفت از کشورهای دیگر داشته باشیم تا بتوانیم پاسخ صنعت و کشاورزی مدرن ایران را بدهیم.

رضایی گفت: اگر اقتصاد و تولید ملی ما راه بیفتد هیچ ایرانی نیست که درآمد سرانه آن زیر ۵۰ هزار دلار باشد. همه چیز برای این جهش و تحول آماده است. هر تحول در ایران، بر روی زندگی ۵۰۰ میلیون نفر در اطراف ایران تاثیر می‌گذارد به شرط آنکه بازارهای منطقه و حوزه نفوذ فرهنگی را در اهداف خود داشته باشیم. ۱۵۰ سال پیش در شبه قاره هند و کشمیر زبان فارسی رونق داشت. هنوز هم می‌توانیم این حوزه فرهنگی را بازیابی کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در همین برنامه هفتم توسعه، که اولین برنامه در دوران گام دوم انقلاب است و ما در مجمع تدوین سیاست‌های کلی آن را آغاز کرده‌ایم، می‌توانیم یک جهش بزرگی را طرح ریزی کنیم. باید به جوانان خود اعتماد کنیم و از اشتباه کردن آنها نترسیم. جوانان ما می‌توانند افتخارات بزرگی را رقم بزنند.

وی با تاکید بر امر انتقال بین نسلی گفت: باید انتقال بین نسلی را در دولت آینده صورت بدهیم. تاخیر زیادی را در انتقال مسئولیت‌های بین نسل‌ها داشته‌ایم. در دولت‌های قبل، زمینه انتقال مسئولیت را فراهم نکردند که این تاخیر خطرناک است. انتقال بین نسلی باید صورت بگیرد. با ورود تعداد کمی از جوانان به دولت، انتقال بین نسلی انجام نمی‌شود. انتقال مسئولیت بین نسلی فراتر از یک تعداد از جوانان است. باید جوانان در مسئولیت‌ها ارتقا پیدا کنند. در مدت معین کوتاه و منطقی، جوانان به مراحل و مراتب بالاتر باید برسند.

رضایی با تاکید بر اینکه باید در اداره کشور تحول رخ دهد گفت: تکرار دولت‌های گذشته، ادامه مشکلات است و دردی از جامعه را درمان نمی‌کند. دولت‌های نو و راهی نو را باید در اقتصاد و فرهنگ در پیش بگیریم. امیدوارم شما جوانان که برای لبیک به رهبری به میدان آمده‌اید، بتوانید در عرصه‌های مختلف، توان خود را نشان دهید. من به عنوان یک سرباز انقلاب در کنار شما جوانان خواهم بود.

در ابتدای این نشست، دکتر معاشر رئیس جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ هزار نفر عضو این جمعیت هستند به دغدغه جوانان این گروه برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: دوستان ما خدمت شما رسیده‌اند تا با کسب تجربه و رهنمون از جنابعالی، وظیفه خود را در مسیر آینده که تمدن سازی است، بیشتر بشناسیم.

در این برنامه جوانانی از استان‌های کردستان، گلستان، اصفهان و خوزستان به نمایندگی از برادران و خواهران اهل سنت و تشیع، جامعه طلاب و دانشگاهیان، نظرات و سوالات خود را با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در میان گذاشتند.

منبع: 
انتخاب
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: