آبان نود و هشت سر فصلي نو از مبارزات مردم ايران

اعتراضات آبان سال ١٣٩٨ که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود، به خاطر فشارهاي اقتصادي به‌ سرعت تغییر جهت داد و به  ضد جمهوری اسلامی تبديل شد. گسترده گي اعتراضات سراسري نشان از خشم نهفته مردم علیه نظام بود. خبرگزاری رویترز، کشته‌ شدن حداقل ۱۵۰۰ تن را در اعتراضات آبان گزارش داد. سازمان عفو ‌بین‌الملل نیز با اعلام مشخصات حداقل ۳۴۰ نفر از کشته‌شدگان را  تأیید کرده است.

اعتراضات آبان سال ١٣٩٨ که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود، به خاطر فشارهاي اقتصادي به‌ سرعت تغییر جهت داد و به  ضد جمهوری اسلامی تبديل شد. گسترده گي اعتراضات سراسري نشان از خشم نهفته مردم علیه نظام بود. خبرگزاری رویترز، کشته‌ شدن حداقل ۱۵۰۰ تن را در اعتراضات آبان گزارش داد. سازمان عفو ‌بین‌الملل نیز با اعلام مشخصات حداقل ۳۴۰ نفر از کشته‌شدگان را  تأیید کرده است .از قول «سه منبع نزدیک به حلقه اطرافیان» خامنه‌ای «و یک مقام چهارم» نوشت که رهبر جمهوری اسلامی به مقام‌های ارشد کشور گفته است «هر کاری لازم است برای متوقف کردن» اعتراضات انجام دهید! هيچ شكي نيست كه ولايت فقيه جمهوري اسلامي، از گفته هاي خميني پيروي كرده و مي كند كه گفته بود ، «حفظ نظام از اوجب واجبات است!» معني اين حرف يعني بكش تا زنده بماني!  و بار دیگر مغزهاي جوانان را با گلوله سوراخ كردند و قلبهاي عاشق آنها را نيز نشانه رفتند! مزدوران رژيم، دستور آتش به اختيار را از خامنه اي گرفته بودند.  شوربختانه رسانه هاي دنيا به جاي پوشش خبري، سكوت كردند، كه نشان از يك زد و بند پشت پرده ي رژيم هاي معامله گر دنيا بود! آبان ٩٨ سرفصلي براي ارزيابي تمامي گروه ها و سازمان های سیاسی نيز بود، و نشان داد نياز به يك همگرایی و همبستگي گسترده آزادی خواهان داريم . آبان ٩٨ نيز نشان داد ،  تنها مردم ايران زمين است  كه مي توانند سرنوشت خود را تغيير دهند و اين فقط با اتحاد و يكپارچگي سراسري ميسر است. به نظر ما (حزب آزادی ورفاه ایرانیان - آرا)  همبستگي اپوزيسيون داخلي و خارجي مي تواند اعتماد دوباره مردم را رقم زند. 
هم ميهنان، جوانان و مبارزان راه آزادي، بدانيد، ولايت فقيه از كشتارهاي ٦٠ و ١٣٧٨ و١٣٨٨ درس نگرفت و به كشتار در آبان هم ادامه داد و وقتي از دفتر خامنه اي مي پرسند آبان را ما گرامي مي داريم، با وقاحت مي گويد، كدام آبان؟  وقتي به شما عزيزان براي برپايي مراسم سالگرد عزيزانتان اجازه نمي دهند، این خود نشانه  بارزِ ترس از شما مردم شجاع است. چاره اي جز مبارزه مستمر با چنين جنایتکاران نيست.  با نزديك شدن سالگرد آبان ماه،  باید به همگرایی و سازماندهي  پرداخت، تا در مقابل جنايات بعدي رژیم، سازمان يافته تر برای آزادی، كه همان راه سرنگوني است، ادامه داد.  فراموش نكنيم که اتحاد رمز پيروزي است..
رژیم جنایتکار، اين روزها به خانواده هاي جانباختگان آبان ماه، فشار آورد تا مراسم سالگرد عزيزانشان را برگزار نكنند. تمامي نيروهاي اپوزيسيون براي مبارزه با رژيم فاشيستي مذهبي، متعهد و مسئول هستند كه به پشتيباني خانواده ها برخيزند و با همبستگي خود به جهانیان نشان دهند كه ما رژيم آدمكش و ضد انساني را نمي خواهيم. .
تمامي  سازمان ها و گروه های سياسي در اين برهه از سر فصل مبارزات آزادیخواهانه مردم، باید از تفرقه پردازي دوري و سازماندهي و حمايت از مبارزات مردمان ايران را پيشه راه قرار دهند.  بدانيد كه پيروزي مردم نزديك است و دير نيست آن روز كه همه دلاوران و قهرمانان جشن پيروزي را در ايران زمين بر پا کنند. آن روز مراسم جانباختگان را در كنار هم  گرامي خواهيم داشت و از آنها ياد خواهيم كرد و راهشان، كه همان بر پايي دموكراسي و آزادي و رفاه است، را ادامه خواهيم داد.
پيروز باد مبارزات مردمان ايران زمين
برقرار بادهمبستگي تمامي نيروهاي مبارز و آزاديخواه
حزب آزادي و رفاه ايرانيان( آرا)
آبان ١٣٩٩/ برابر با ١٣ نوامبر ٢٠٢٠ ٢٣
hezbara@gmail.com غ

برگرفته از: 
ایمیل ارسالی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: