در بندر عباس چه گذشت؟

این فیلم برسد به دست مسؤلان و آقازاده‌های‌شان که زندگی لاکچری دارند. خراب‌کردن یک آلونک بلوکی در بندرعباس و صدای گریه دردناک دختر‌بچه که با فریاد دل‌آزاری تلاش می‌کند خانه‌اش را نگهدارد.
این آلونک بلوکی تنها سرپناه یک خانواده فقیر است
این فیلم برسد به دست مسؤلان و آقازاده‌های‌شان که زندگی لاکچری دارند. خراب‌کردن یک آلونک بلوکی در بندرعباس و صدای گریه دردناک دختر‌بچه که با فریاد دل‌آزاری تلاش می‌کند خانه‌اش را نگهدارد.
این آلونک بلوکی تنها سرپناه یک خانواده فقیر است
که دقیقا به خاطر فقر و ناچاری به ساخت و ساز غیر قانونی در حاشیه شهرها روی آورده‌اند. این حاشیه نشینی محصول فساد و اختلاس خود مسؤلان است که حالا به جای حل مشکلات مردم خانه را بر سرشان آوار می‌کنند.
بسیاری از مسؤلان و فرزندان مسؤلان با تصاحب‌ املاک عمومی و منابع طبیعی ویلاها و خانه‌های گران قیمت به صورت غیرقانونی ساخته اند اما آیا آن ویلاها را بر سر آقازاده‌ها خراب کردند؟
فراموش نمی‌کنیم که #آسیه_پناهی هم با آوار شدن خانه بر سرش توسط همین ماموران کشته شد.
 

شهردار بندرعباس: باید معلوم شود چه کسی فیلم را منتشر کرده است

 

عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس، با اشاره به انتشار فیلم تخریب آلونک یک زن در این شهر گفت که باید بررسی شود چه کسی فیلم تخریب خانه را منتشر کرده است.

او روز شنبه اول آذرماه گفت که شهرداری برای این زن مجوز‌های ساخت خانه را صادر می‌کند. امینی‌زاده توضیح نداد که این مجوز برای ساخت خانه در چه زمینی صادر خواهد شد.

به گفته شهردار بندرعباس، زمینی که این اتاقک در آن ساخته شده بود متعلق به راه و شهرسازی است.

امینی‌زاده همچنین گفت که دستور داده تیم اجرایی که اتاقک این زن را تخریب کرده‌اند، از کار معلق شوند.

او درباره انتشار فیلم تخریب این اتاقک نیز گفت که ممکن است برخی مسئولان و افراد قصد «تسویه حساب شخصی» داشته باشند و درباره این‌که چه کسی فیلم را پخش کرده باید دستگاه‌های ذی‌ربط رسیدگی کنند.

شهردار بندرعباس با اشاره به این‌که خودش در «بافت فرسوده» زندگی می‌کند، اضافه کرد که قصد استعفا ندارد.

تخریب اتاقک یک زن سرپرست خانواده از سوی ماموران شهرداری بندرعباس بازتاب گسترده‌ای داشت.

این زن ۳۵ ساله بندرعباسی که پس از تخریب خانه‌اش دست به خودسوزی زده بود، با ۱۷ درصد سوختگی در بیمارستان بستری است.

خبرگزاری ایسنا روز جمعه در گزارشی در همین زمینه به نقل از یکی از ساکنان خانه تخریب‌شده نوشته بود که سه زن سرپرست خانوار به همراه پنج فرزند در این خانه سکونت داشتند که سه نفر از آن‌ها دانش‌آموز بوده‌اند.

با این حال مقام‌های استان هرمزگان در سخنان خود تنها به رهن خانه برای این زن اشاره کرده و درباره وضعیت دو خانواده دیگر سخن نگفته‌اند.

در همین حال علی صالحی، رییس دادگستری هرمزگان، نیز گفت که کارکنان شهرداری برای تخریب این اتاقک حکم قضایی نداشتند اما برای تخریب آن اختیار قانونی داشتند.

او در عین حال گفت که اقدام آنان «نقض حقوق شهروندی» بوده است.

صالحی اعلام کرد که یک خانه برای این زن رهن شده و تعدادی از نهادها قول داده‌اند برای او خانه ساخته شود.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: