وزارت آموزش و پرورش: طرح «تربیت یکپارچه کودکان» بر اساس "فرامین رهبر" در دست تدوین است


یک مقام وزارت آموزش و پرورش ایران می‌گوید دولت بر اساس فرامین علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، طرح «تربیت یکپارچه دوران کودکی» را در دست دارد که قرار است از دوره قبل از تولد تا ورود به دبستان را در بر بگیرد.

رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی این وزارتخانه، روز یکشنبه دوم آذرماه گفت مطابق فرمان‌های رهبر، «آموزش و پرورشی شدن» مهدکودک و پیش‌دبستانی‌ها مهم‌ترین تصمیم و برنامه در دست اقدام وزارت آموزش و پرورش است.

حکیم‌زاده در این زمینه به طراحی «مدل تربیت یکپارچه دوران کودکی از قبل از تولد تا ورود به دبستان» اشاره کرد و افزود برنامه تحقق دستورات خامنه‌ای در این زمینه برای نهایی‌سازی،‌ ابلاغ و اجرا به دفتر وزارتی ارائه شده است.

این اقدامات دولت در پی آن صورت می‌گیرد که خامنه‌ای در شهریورماه در جلسه مجازی با مقام‌های آموزش و پرورش از وضعیت مهدکودک‌ها در کشور انتقاد کرد و آن را «رها» شده خواند. خامنه‌ای گفت بر اساس گزارش‌هایی که به او رسیده، وضعیت مهدهای کودک «به هیچ وجه خوب نیست.»

پس از این سخنان رهبر جمهوری اسلامی، وزیر آموزش و پرورش از موافقت سازمان بهزیستی برای واگذاری مسئولیت مهدکودک‌ها به این وزارتخانه خبر داده بود.

اکنون معاون وزیر آموزش و پرورش می‌گوید اقداماتی از جمله تدوین «نظام شایستگی حرفه‌ای مربیان» در مهدهای کودک و پیش‌دبستانی و طراحی برنامه «رشد و تعالی کودکان در خانواده آگاه» برای تغییر وضعیت مهدکودک‌ها در دست این وزارتخانه است.

برگرفته از: 
پیک ایران
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: