یورش نیروهای امنیتی به خانه بهائیان' در شهرهای مختلف ایران

امروز خانه دست‌کم ۲۰ شهروند بهایی در شهرهای مختلف ایران مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفته است. سیمین فهندژ می‌گوید در شهرهای تهران، کرج، کرمان، اصفهان و مشهد ماموران امنیتی صبح زود به خانه این شهروندان رفته و وسایل شخصی آنها را با خود برده‌اند

سخنگوی جامعه بهائیان می‌گوید عضوی از این خانواده‌ها که خانه‌شان مورد تفتیش قرار گرفته، بازداشت نشده است.

خبرگزاری حقوق بشری هرانا تعداد خانه‌های تفتیش شده را ۳۰ تا ۵۰ گزارش کرده است.

پیش از این شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشر خبر داده بود که ماموران امنیتی صبح زود در چند شهر به خانه شماری از بهاییان یورش برده و پول، لپ‌تاپ، گوشی تلفن و وسایل شخصی آنها را با خود برده‌اند.

مهدی محمودیان هم نوشته بود که خانه عفیف نعیمی، شهرام صفاجو و طاهر صفاجو و نیکی خانجانی تفتیش شده است.

خبرگزاری هرانا گزارش داده که ماموران در زمان بازرسی برخی از خانه‌ها حکم بازرسی ارائه کرده‌اند، اما خانه برخی از این شهروندان نیز بدون ارائه حکم بازرسی شده است.

حمله به خانه شهروندان بهایی در ایران بارها اتفاق افتاده و مغازه‌های آنان به صورت هماهنگ بسته شده است. اما خانم فهندژ می‌گوید مدت‌ها بود که با این تعداد و اینطور هماهنگ در شهرهای مختلف به شهروندان بهایی حمله نشده بود.

سخنگوی جامعه بهائیان ابراز تاسف کرد که در این شرایط سخت از نظر کرونا که زندگی مردم دشوارتر شده، حکومت ایران "به جای رسیدگی به وضعیت مردم و کمک به حل بحران کرونا به دنبال آزار بیشتر بهائیان است."

سیمین فهندژ می‌گوید در چند ماه گذشته فشار بر جامعه بهائیان بیشتر شده است.

 
منبع: 
Bbc
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: