‌عوامل ترور دانشمندان، انفجارهای نظنز و پارچین و آتش‌سوزی‌های مشکوک دستگیر نشده‌اند

یک تحلیلگر نزدیک به سپاه: هیچ یک از عوامل ترور دانشمندان، انفجارهای نظنز و پارچین و آتش‌سوزی‌های مشکوک دستگیر نشده‌اند .حسین قاسمی، عضو سپاه پاسداران و فرماندار پیشین شهرستان شیراز با اشاره به ترور محسن فخری‌زاداه گفت که نیروهای امنیتی ایران تا کنون موفق به دستگیری "عوامل و شبکه دخیل" در ترور متخصصان هسته‌ای و همچنین "انفجار در سایت هسته‌ای نطنز" نشده‌اند.

به گزارش بی بی سی، این تحلیل‌گر مسائل اطلاعاتی ایران همچنین با انتقاد از اظهارات اخیر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی ربیعی سخنگوی دولت درباره ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایران، نوشت آنها "تلویحا مقصر را ضعف حفاظت یا عدم رعایت توسط شخصیت اعلام کردند" در حالی که "ما با یک ترور روبرو نیستیم که بگوییم ایراد از راننده یا محافظ و نگهبان است".

 قاسمی با اشاره به "ترورهای متخصصان هسته‌ای، ‏انفجارهای تابستان امسال در پارچین ‏و نطنز و همچنین ‏ده‌ها مورد آتش سوزی مشکوک" نوشت "در تمام این ضرباتی که در بالا ذکر شد، موفق به کشف عوامل و شبکه دخیل نشده‌ایم".

او همچنین پخش مستند "کلوپ ترور" وزارت اطلاعات را "افتضاح" خواند.

"کلوب ترور" مستندی بود که وزارت اطلاعات بر مبنای اعترافات متهمانی ساخته بود که ادعا می‌کرد در ترور متخصصان هسته‌ای ایران دست داشته‌اند اما بعدتر مشخص شد این اعترافات اجباری و زیر فشار بوده است.

در پی ترور محسن فخری‌زاده معاون وزارت دفاع ایران، عملکرد نهادهای امنیتی ایران مورد انتقاد قرار گرفته است.
 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: