مُبرم‌ترین لازمۀ جنبش، پالایش صفوف اپوزیسیون است

* وقتی "مبارزه"، از محدوده‌ی اعتقاد خارج شود و به بیزینس، خودنمایی و یا سرگرمی بدل ‌گردد، رفاقت و رقابت عرصه را به جولانگاه خود بدل می‌کنند و منافع مردم و جنبش را نابود می‌سازند. ** به تجربه دریافتم که یکی از مزیت‌های مهم افشاگریِ علنی این است که هم‌سنخ‌هایِ فرد افشا شده و همچنین افشا کننده، شناسایی می‌شوند و این امر می‌تواند در پالایش صفوف اپوزیسیون نقش مهمی ایفا کند.*** تا زمانی‌که صفوف اپوزیسیون پالایش نشود، ما همچون قطار شهر بازی در یک محدوده‌ی خاص می‌گردیم و به جایی نخواهیم رسید.

باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران، سال‌هاست که پایگاه مردمی و مشروعیتِ داخلی و خارجیِ خود را از دست داده‌اند و حتی از رأی و حمایت 2% مردم ایران هم برخوردار نیستند. آنچه‌که موجبِ تداوم بقایِ آنان شده و می‌شود، تفرقه، تشتّت و پراکندگی در صفوف اپوزیسیون است که با ایجادِ یأس و ترس، مردمِ به ستوه آمده‌ی ایران‌زمین را منفعل و چه بسا توانست که جنبشِ آزادی‌خواهانه و حق طلبانه‌ی‌شان را قفل نماید. لذا، آزادی ایران و ایرانی، منوط به موفقیتِ ما در سه مرحله‌ی زیر می‌باشد.
* مُبرم‌ترین لازمه‌ی جنبش، پالایش صفوفِ اپوزیسیون است و بدون آن نمی‌توان، یعنی موریانه‌های جاخوش کرده در ستون‌های جنبش و سلّول‌های خفته در بستر اپوزیسیون و همچنین منفعت‌طلبان جاخوش کرده در خارج کشور که دارایِ امکانات و ثروت هستند، نخواهند گذاشت که موفقیتی برای مرحله‌ی بعدی کسب کنیم.
 ** اتحاد و ائتلاف فراگیر، چون بدون آن هیچ توفیقی برای مرحله‌ی بعدی حاصل نمی‌شود و بدون موفقیت در مرحله‌ی اوّل، دست‌یابی به توافقِ بین احزاب و سازمان‌های اپوزیسیون، امکان ناپذیر است.
 *** آلترناتیوِ موردِ اعتمادِ مَردُم، زیرا تا زمانی‌که چنین موفقیتی کسب نگردد، یأس و ترسِ داخلی و خارجی از بین نمی‌رود و قیامِ عمومیِ کار ساز و پایدار جهتِ سرنگونی و همچنین حمایتِ دُوَلِ خارجی از آن، صورت نمی‌گیرد.
 

تحقق سه مرحله‌ی فوق، توجه به نکاتِ ذیل را طلب می‌کند.
....................................................................................
 در پیرامون ما سه طیف، به ظاهر هم‌شکل و در باطن متفاوت، فعال هستند که باید تشخیص داده شوند تا نوعِ تنظیم رابطه با آنان مشخص گردد.
 * دسته‌ اول،
افرادی که واقعاً معتقد هستند و برای رسیدن به آزادی و عدالت مبارزه می‌کنند. این افراد نهایت سعی خود را بر آن می‌دارند تا ضمن همراه کردن طیف وسیع‌تر و افراد بیشتری، موجب ریزش نیروهای دشمن شوند و تعادل قوا را به سود جنبش تغییر دهند.
 ** دسته دوم،
افرادی که نه از روی اعتقاد، بلکه جهتِ خودنمایی و سرگرمی در جمع اپوزیسیون می‌لولند. این‌گونه افراد حتی یک روز مبارزه عملی در کارنامه‌ی خود ندارند و معمولا برای گرفتن عکس یادگاری در جلوی صف‌هایی که هم فال است و هم تماشا، ظاهر می‌شوند و با پشتوانه قرار دادنِ همان عکس‌ها، نهایت سعی خود را معطوف کاستن از جمعِ همراهان جنبش می‌نمایند تا خودشان دیده شوند. بالایی، زیراب پائینی را می‌زند تا وی به جایی نرسد که خطری برای جایگاه او گردد و پائینی، زیراب بالایی را می‌زند تا جای‌گاه وی را تصاحب کند. در این طیف، اتحاد و ائتلاف تاکتیکی است و فقط و فقط جهت حذف رقبای فرضی صورت می‌گیرد.
 شایان ذکر است که برای افراد مغرض و مریض، گروه جداگانه‌ای درست نکردم و آنان را هم باید در این طیف جای داد.
 *** دسته سوم،
نفوذی‌ها، موریانه‌های جاخوش کرده در ستون‌های جنبش و سلول‌های خفته در بستر اپوزیسیون هستند که هر وقت لازم شد، سر می‌رسند و خط باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران را به پیش می‌برند. با اینکه همیشه در جلوی صف قرار می‌گیرند و در اکثر رسانه‌های مطرح خارج کشوری جاسازی شده و روزانه هم بر تعداد آنان افزوده می‌شود، متأسفانه ما از آن غافلیم.
آری، تا زمانی‌که صفوف اپوزیسیون پالایش نشود، ما همچون قطار شهر بازی در یک محدوده‌ی خاص می‌گردیم و به جایی نخواهیم رسید. یعنی نخواهند گذاشت که برسیم.
 ---------------------------------
سالیان است که در عرصه شناسایی، افشا و اقدام قانونی علیه مأموران مخفی باند تروریستی سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات و دیگر شبکه‌هایِ رنگارنگِ باندهایِ جهل و جنایت حاکم بر ایران در اروپا، فعالیت می‌کنم. در روند این فعالیت‌ها، به تجربه دریافتم که یکی از مزیت‌های مهم افشاگریِ علنی این است که هم‌سنخ‌هایِ فرد افشا شده و همچنین افشا کننده، شناسایی می‌شوند و این امر می‌تواند در پالایش صفوف اپوزیسیون نقش مهمی ایفا کند.
 * به این نکته هم باید توجه داشته باشیم که وقتی "مبارزه"، از محدوده‌ی اعتقاد خارج شود و به بیزینس، خودنمایی و یا سرگرمی بدل ‌گردد، رفاقت و رقابت عرصه را به جولانگاه خود بدل می‌کنند و منافع مردم و جنبش را نابود می‌سازند.
 لذا، اگر با بنده موافق هستید، لطفاً در این راستا با ما همراه شوید. از تهمت و افترا نترسید و به درد و رنجِ میلیون‌ها ایرانیِ گرسنه و بی‌خانمان بی‌اندیشید که علاج آن فقط سرنگونیِ نظام حاکم بر ایران و رسیدن به آزادی و عدالت است و گرنه روزانه بر شدّت و حدّت آن افزوده خواهد شد. در ضمن،

‌برای دیدن و شنیدن شمّه‌ای از آن، به اینجا کلیک کنید. پیشاپیش دست‌تان را به گرمی می‌فشارم و از همه‌ی شما سپاسگزارم. 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: