توییترادعای خامنه‌ای درباره واکسن را حذف و حساب ترامپ را برای همیشه مسدود کرد!

توییتر در یک اقدام همزمان ادعای خامنه‌ای درباره واکسن کرونا را از حساب‌های کاربری وی حدف کرد و همچنین حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همیشه مسدود نمود . این واکنش توییتر نشان می دهد که هنوز فضای دیجیتالی در مقابل فیک نیوزهای حکومتی زنده است و مسئولانه عمل می کند.

توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همیشه مسدود کرد

شبکه اجتماعی توییتر روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که حساب کاربری شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا را برای همیشه مسدود می‌کند.

شبکه اجتماعی توییتر گفته است: «پس از بررسی دقیق توییت‌های اخیر از حساب realDonaldTrum @ و زمینه پیرامون آنها، به دلیل خطر تحریک بیشتر به خشونت ، این حساب را برای همیشه تعلیق کردیم.»

این شبکه اجتماعی اضافه کرده است: با توجه به وقایع وحشتناک این هفته، ما روز چهارشنبه روشن کردیم که تخلفات تازه از قوانین توییتر می‌تواند به طور بالقوه به چنین اقدامی منجر خواهد شد.

توییتر پیشتر روز چهارشنبه به دنبال هجوم شماری از خشونت طلبان طرفدار دونالد ترامپ به ساختمان کنگره حساب کاربری رئیس جمهوری آمریکا را برای ۱۲ ساعت تعلیق کرده بود.

دونالد ترامپ در شبکه توییتر بیش از ۸۸ میلیون فالوئر داشت.

توییتر این تصمیم را به دنبال دو توییت بعد از ظهر جمعه دونالد ترامپ اتخاذ کرده است.

توییتر می‌گوید، دو توییت روز جمعه دونالد ترامپ خط مشی سیاست این شرکت را به دلیل «تجلیل از خشونت» از نقض می‌کنند.

این شبکه تصریح کرده است که دو توییت را می‌بایست «در متن رویدادهای گسترده تر در کشور و تاثیر بیانیه‌های رئیس جمهور برای بسیج مخاطبان مختلف از جمله برای تحریک خشونت، خوانده شود.»

با این حال ساعت ۱۹ به وقت واشینگتن دونالد ترامپ با استفاده از حساب کاربری ریاست جمهوری آمریکا در توییتر به این اقدام شرکت توییتر واکنش نشان داد.

دونالد ترامپ در چند توییت شرکت توییتر را متهم کرده است که با «دموکرات‌ها و افراطی های چپگرا» در صدد «ساکت» کردن او هستند.

دونالد ترامپ به طور ضمنی گفته است که شبکه اجتماعی مختص به خود را راه اندازی کند.

دوره ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ ۲۰ ژانویه یعنی ۱۲ روز دیگر به پایان می رسد و جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب، و کامالا هریس معاون اول منتخب، کار خود را شروع می‌کنند.

این در حالی است که فیسبوک و اینستاگرام حساب کاربری دونالد ترامپ را تا پایان دوره ریاست جمهوری او تعلیق کردند.

در جریان حمله شماری از خشونت طلبان طرفدار دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه دست کم پنج نفر از جمله یک افسر پلیس کشته و ده‌ها نفر بازداشت شدند.

توئیتر  ادعای خامنه‌ای درباره واکسن کرونا را از حساب‌های کاربری وی حدف کرد

 


تصویری از حساب توییتری آیت‌الله علی خامنه‌ای به زبان انگلیسی

تصویری از حساب توییتری آیت‌الله علی خامنه‌ای به زبان انگلیسی

 

توئیتر ادعای آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را درباره واکسن‌های کرونای ساخت آمریکا و بریتانیا را از حساب‌های کاربری وی در زبان‌های انگلیسی، عربی، اسپانیایی، روسی و فرانسوی حذف کرد.

در حساب‌های کاربری آقای خامنه‌ای به چندین زبان، اظهارات روز جمعه ۱۹ دی‌ماه وی درباره واکسن تولیدی شرکت‌های آمریکایی با مشارکت نهادهای پژوهشی بریتانیایی بازتاب یافته بود.

آقای خامنه‌ای توئیت کرده بود که «ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. اگر آمریکا توانسته بود واکسن تولید کند، این افتضاح کرونایی برایش پیش نمی‌آمد. به فرانسه هم به علت سابقه خون‌های آلوده خوشبین نیستیم. البته از جاهای دیگر اگر واکسن مطمئن تهیه کنند، هیچ اشکالی ندارد.»

این پیام وی در صفحه توئیتر فارسی کماکان باقی مانده است. اما توئیتر با حذف این اظهارات از دیگر صفحات وی، پیام داده که توئیت یاد شده قوانین این شرکت را نقض کرده است.

آقای خامنه‌ای بدون ارائه دلیل و شواهدی روز جمعه مدعی شده بود: «اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند، واکسن درست کرده بودند، وضعیت خودشان این گونه نبود».

اشاره وی به افزایش شمار قربانیان روزانه ویروس کرونا در آمریکا به حدود چهار هزار نفر طی روزهای گذشته است.

این در حالی است که فایزر به عنوان یک کمپانی آمریکایی توانسته نخستین واکسن موثر برای ویروس کرونا را در مدتی بی‌سابقه یعنی کمتر از یک سال تولید کند و تزریق این واکسن با تایید کارشناسان جهان چند هفته‌ای است که در چندین کشور آغاز شده و باقی کشورها نیز در صف خرید آنها هستند.

علی خامنه‌ای در ادامه دو کشور آمریکا و بریتانیا را به «امتحان» کردن واکسن روی «ملت‌های دیگر» متهم کرده و افزود که «به این‌‌ها اعتماد و اطمینان هم نیست».

اما این مدعا در حالی بیان می‌شود که واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی روی هزاران نفر در این دو کشور و همچنین کشورهای دیگر که داوطلب شده‌اند امتحان شده است.

یک سخنگوی توئیتر به شبکه فاکس نیوز گفته است که توئیت آقای خامنه‌ای قوانین این شرکت را نقض کرده، خصوصا سیاست جلوگیری از انتشار اطلاعات گمراهکننده درباره واکسن کرونا. ‎

این گزارش می‌گوید یکی از اصول سیاسته‌ای توئیتر در رابطه با شیوع کرونا، جلوگیری از اطلاعات گمراه کننده درباره ادعاهایی است که می‌گویند هدف دولت‌ها از واکسیناسیون، کنترل یا آسیب رساندن به مردم است.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: